Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Dłuuugie karmienie

Data utworzenia : 2014-04-03 21:15 | Ostatni komentarz 2017-12-16 18:31

Redakcja LOVI

16074 Odsłony
102 Komentarze

Jeśli tylko chcesz i czujesz, że Twoje dziecko tego potrzebuje, możesz spokojnie karmić je piersią w drugim i trzecim roku życia, a nawet dłużej. Przedstawiamy argumenty za długim karmieniem piersią.

2014-04-04 20:47

A mnie jedna rzecz bardzo stresuje w tym długim karmieniu piersią, a mianowicie, karmię już prawie 14 miesięcy i nadal nie mam miesiączki i nie wiem czy nie konsultować tego z ginekolgiem?

2014-04-04 14:13

Ostatnio brałam udział w szkoleniu z zakresu karmienia naturalnego i dowiedziałam się, że mleko kobiece programuje się nawet przez pierwszych 6 tygodni życia dziecka. To od tego czasu zalezy jak dlugo bedzie sie posiadało mleko w piersiach. Inaczej mówiąc im częściej i więcej będzie sie malucha przystawiac do piersi tym wiecej mleka beda one produkowac w pozniejszych miesiacach. Kwestia tego jak dlugo karmic powinna byc decyzja kazdej z kobiet, a nie presja ze strony otoczenia. pozdrawiam:)

2014-04-04 12:59

ja na szczęście jestem chyba z tych szczęściar, którym się udało i które mogły sobie na to pozwolić. Choć zaczęło się u nas z synkiem dramatycznie, w szpitalu opieka laktacyjna (pomimo zatrudnionych doradczyń) poniżej jakichkolwiek oczekiwań. Na szczęście po kilku dniach udało nam się w końcu prawidłowo przystawić i tak zaczęła się nasza mleczna bajka. Syna ma obecnie skończone 22 miesiące, nadal przystawia się co jakiś czas do matczynej piersi. Czy zamierzam go na siłę odstawiać, spróbowała naiwna. Kiedy okazało się 7 miesięcy temu że jestem w kolejnej ciąży, słuchałam głosu otoczenia i chciałam to zrobić na siłę, zapominając o swojej intuicji. Krzyk, płacz, trauma to to co się działo przez kilka dni. Więc odpuściłam sobie ta szarpaninę, tym bardziej że lekarz powiedział iż nie ma żadnego przeciwwskazania do karmienia. Synek sam powoli się odzwyczaja.

2014-04-04 12:06

Ja karmilam pol roku i teraz jeszcze co jakis czas :-). Ale chcialam o wiele wiecej lecz niestety nie dalo rady :-(

2014-04-04 09:00

Ja swojego syna karmiłam 2 lata, to była moja decyzja, i nie zwracałam uwagi na komentarze, a czułam, że on tego potrzebuje. Gdy przyszedł czas na odstawienie, to udało nam się to zrobić w dwie nieprzepsane noce, które obyły się bez drastycznych scen, musiałam go duuużo przytulać, gdy się wybudzał. Z perspektywy czasu mogę napisać, że rzadko choruje, obywa się bez antybiotyku i jest bardzo emocjonalnie ze mną związany. Teraz też bardzo chciałabym karmić piersią, ale czas pokaże.

2014-04-03 21:44

Dziękuję, Droga Redakcjo za artykuł <3 Jestem wlasnie na takim etapie, kiedy rozważam odstawienie od piersi i caly czas od kiedy Amelka skończyła roczek wmawiaj sobie, ze ulegam jej. Dlaczego, a no właśnie przez otoczenie, które jak tylko usłyszy, że jeszcze karmie, patrzy na mnie jak nie powiem na kogo. Wiecie ci w tym wszystkim jest najgorsze, ze na początku karmienia kobieta napotyka trudności i osoby, które ja krytykują, a jak juz jej sie uda wywalczyć karmienie to później kiedy przychodzi czas odstawienia napotyka na swojej drodze kolejne niemiłe słowa. Karmienie iersia jest czymś wspaniałym, ale wiąże sie czasami z dylematami mamy i wątpliwościami czy jest dobra mama.