Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Odciąganie ręczne pokarmu

Data utworzenia : 2013-09-27 22:40 | Ostatni komentarz 2013-10-03 13:40

bialutka91

8123 Odsłony
17 Komentarze

W jaki sposób zwiększyć ilość pokarmu w piersiach odciągając ręcznie. Niestety puki co nie mogę karmić bezpośrednio z piersi, bo mały ma kolki i z nerwów odrywa się od piersi, co powoduje pękanie sutków. Chcę karmić piersią, więc staram się przeczekać problem (obecnie przystawiam syna w nocy, bo wtedy jest spokojny) wczesniej nie było to wogóle możliwe. Ale mój szkrab potrzebuje coraz więcej jedzonka, a niestety nie mam laktatora i odciągam ręcznie.

2013-10-03 13:40

Oj lipka166 dziękuję za info. Gdyby nie ty to bym nawet nie sprawdziła dziś. Poza tym jestem przyzwyczajona do sprawdzania rankingu i zapominam o zakładce KONKURSY. Kurczę, może w końcu skończą się nasze problemy. Dziś chyba nikt mi nie zepsuje humoru. A już czekałam na partnera, bo mieliśmy jechać na zakupy i poszukiwanie laktatora Lovi.

2013-10-03 11:01

Kochana! zakup sobie taki laktator z pompeczka - najprostszy i najtanszy :) Pobudzajac laktacje i czesto odciagajac pokarm dajesz organizmowi sygnał zeby produkował wiecej i wiecej): Na sutki zakup masc maltan:) uwazaj z butelka bo maly moze nie chciec potem cycusia; D zapraszam na mojego bloga: http://magicfreedom.pinger.pl/ pozdrawiamm:)

2013-10-03 06:46

Bialutka...mam dla Ciebie dobrą a nowinę - sprawdź w konkursach kto wygrał laktator! Mam nadzieję, że wkońcu Twoje problemy znikną i mleczka będzie więcej, a odciąganie stanie się bezbolesne. Nie poddawaj się tylko z przystawianiem synka do piersi. Gratuluje wygranej :)

2013-10-02 10:05

z butelka uważaj :) , my od poczatku podawalismy odciagniete mleko gdy bylam na uczelni i maly chetniej i szybciej sie najadał i z piersi rezygnował ... gdy mialam zapalenie piersi i pic z niej nie chcial to ze tak powiem byl szczesliwszy i nawet braku nie odczuł bo tak mu sie dobrze pilo ... miesiac na jednej ciagnelam ale tylko w nocy ...pokarm sie nie rozmnażał i zanikł i teraz na samej butelce jest nooo i nie zauwazylam zeby mu brakowało . nie każde dziecko stawia na ciepla piers tylko szybkosc przeplywu i tak dalej . Dzieciaczki są cwane :)

2013-10-01 21:53

Owijamy od samego początku w becik, bo tylko tak maluch się uspokaja. Mamy kropelki na kolki i odbijam za każdym razem jak się oderwie od jedzenia. Po prostu staję na głowie, że tak to ujmę. Boje sie, że Dominik za bardzo przyzwyczai się do butelki, mimo iż używamy lovi. A może od po prostu nie chce ssać piersi? Bo jak je na śpiąco to jest ok, a jak jest rozbudzony to wariuje. A odnośnie ilości mleczka, to po przeczytaniu artykułu, po całym dniu ,,zabawy" na wieczorne odciąganie było o 10 ml mleczka więcej

2013-10-01 20:08

Witam ponownie, może być też tak, że w czasie tych pierwszych paru minut dziecko nałyka się dużo powietrza i to mu przeszkadza w spokojnym dalszym jedzeniu. Można spróbować podnieść do odbicia, ponosić, uspokoić i dopiero przystawić ponownie. Niektórym dzieciom pomaga owinięcie w becik (może być cienka pielucha flanelowa), żeby utrzymać pozycję kołyski. Można też karmić dziecko na śpiocha, czyli jak w ciągu dnia robi sobie drzemkę, to próbować przez sen, skoro wtedy idzie lepiej. Można kupić różne krople antykolkowe dla dzieci, jeśli jeszcze tego Pani nie próbowała, to może warto. Przepuklina pępkowa to raczej nie powinna sprawiać tego typu problemów...

2013-10-01 07:40

U nas w mieście niestety nie ma możliwości wypożyczenia laktatora, a szkoda, bo powinna być taka możliwość wszędzie, bo nie każdego stać na profesjonalny sprzęt. Jeżeli nie w szpitalu, to środowiskowe powinny mieć możliwość wypożyczenia laktatora dla nas, jeżeli widzą, że naprawdę jest on potrzebny. Karolinko ja też tańczyłam i śpiewałam przy karmieniu, nawet dzisiaj mi się to czasami zdarza. A co do napięcia mięśniowego, to też prze jakiś czas mi się wydawało, że moja córka to ma, ale lekarz stwierdził że wszystko jest w porządku. My mamusie tak mamy, że jak coś nam wejdzie do głowy to myślimy o tym i myślimy.

2013-09-30 23:31

bialutka, elektroniczny laktator lovi to mozesz kupowac w ciemno, bo naprawde jest rewelacyjny i nie mowie tego tylko dlatego, ze to forum lovi :) ja mam specyficzna budowe piersi i recznym nic nie moglam odciagnac, nie odciagam duzo, wlasnie przez taka budowe (o ktorej juz nie chce mi sie pisac bo to jest jeden z moich kompleksow :/), ale dzieki temu urzadzeniu i tak sporo udaje mi sie sciagnac... co do tego denerwowania w dzien, hmm... dzis uslyszalam, ze byc moze maly ma wzmozone napiecie miesniowe, ngidy o tym nie myslalam, prezenie sie jest wg mnie oznaka kolki, nie wydaje mi sie, zeby bylo cos nie tak, ale qrcze mamy maja to do siebie, ze za duzo mysla i ja o tym przestac myslec nie moge... ja to czasem jak karmie to tancze, spiewam, mrucze, chodze (tak mi najwygodniej), no i leze tez, teraz juz najada mi sie szybciutko wiec problemu nie ma... no i moj synek wazy tyle co twoj bo dopiero nadrabia wage (wczesniej miala ta anemie i zapalenie pluc przez co przybieranie bylo minimalne). Mowie o tym, ze moze to nie techniki karmienia sa problemem.