Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Wypływanie mleka z tej drugiej piersi

Data utworzenia : 2013-09-03 15:56 | Ostatni komentarz 2015-04-19 19:42

SamantKa

42115 Odsłony
52 Komentarze

Nie wiem nawet jak zatytułować ten wątek a mianowicie.. Mam problem z wypływaniem mleka. Mimo tego, iż wydawało mi się, że laktacja się unormowała przy odciąganiu mleka laktatorem, bądź przy próbach karmienia piersią z tej drugiej piersi.. Również leci mleko - leci a nawet tryska! I to niemała ilość, bo około 30 ml (zaczęłam zbierać to mleko do butelki). Jest to obojętne z której piersi np. zaczynam odciągać, bo po kilku chwilach z tej drugiej również leci. Jak mogę to "zahamować", tak by mleko zaczynało lecieć dopiero przy odciąganiu, bądź karmieniu z tej drugiej piersi? Dodam, iż jest to również mało komfortowa sytuacja, bo gdy ściągam mleko, obie ręce mam tak naprawdę zajęte..

2013-09-03 21:47

Bardzo chciałabym uzyskać jakąś konkretną pomoc, bo w nocy, gdy synek potrzebuje jeść i jest już bardzo rozbudzony a ja wyrwana ze snu dopiero zaczynam mleczko dla niego odciągać, potrzebuje tej drugiej ręki (którą przytrzymuje butelkę), choćby by go troszkę uspokoić albo czymś zająć.. To 30 ml jest dla mnie bardzo cenne, bo z obu piersi czasem ledwo wycisnę (już z tymi 30ml) 90 ml, którymi z ledwością zaspokajam potrzeby synka - taki ten chłopak nienażarty; )

2013-09-03 19:08

SamantKa witaj w klubie hehe:)Już ponad 10 miesięcy tak mam,za pierwszym razem było tak samo:)Niestety bez wkładek u mnie się nie da,ale jak potrzebuję odciągnąć mleko to wykorzystuje to,że mleko wyplywa podczas karmienia i w momencie gdy poczuję mrowienie i wypływ mleka przykładam laktator.Z jednej piersi mała pije(zazwyczaj jedna jej starcza),a z drugiej leci do laktatora i za chwilę mam 100ml.Jak nie potrzebuję to po prostu mleko tryska do wkładki.Tylko w ten sposób umiem odciągnąć pożądaną ilość mleka.Dlaczego tak jest,ze u jednych kobiet tak się dzieje ,a u innych nie to nie mam pojęcia.Moja koleżanka karmi poł roku i nie dzieje jej się tak,może ma tu związek wysokość prolaktyny....

2013-09-03 17:32

Hej! u mnie jest to samo! karmię 3 miesiące i tak jest! poprostu przykładam do drugiej piersi pieluszkę albo wkładam wkładkę laktacyjną!z pierwszym synkiem miałam tak samo. trzeba się przyzwyczaić!pozdrawiam

2013-09-03 16:06

Niestety nie pomogę Ci "zwalczyć" tego ale powiem Ci że też tak miałam, w takich sytuacjach przykładałam wkładkę, nie musiałam jej trzymać bo używałam stanika do karmienia. Tylko że u mnie aż 30 ml mleka nie leciało więc nie miałam aż takiego problemu. Jak mocniej leciało to odciągałam trochę z drugiej piersi ale to dodatkowo pobudzi laktacje. Powiem Ci że u mnie po jakimś czasie się to uspokoiło.