Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Problem z karmieniem i spaniem.

Data utworzenia : 2018-12-22 13:51 | Ostatni komentarz 2019-01-10 06:12

KingaS

1235 Odsłony
22 Komentarze

Witam, Mój synek za tydzień skończy 5 miesięcy. Do zeszłego miesiąca z karmieniem było wszystko w porządku i spanie w nocy też było w miarę ok, tzn. budził się co ok. 2-3h. Od mniej wiecej miesiąca podczas dziennego karmienia jest strasznie niespokojny. Pręży się, płacze. Najpierw myslalam że to kwestia odbicia podczas jedzenia, potem próbowałam przystawiać do drugiej piersi. Niestety zazwyczaj kończy się to ponownym zdenerwowaniem i płaczem. I tak karmienie trwa ok. 5 minut. Przybiera na wadze, moczy pieluszki... generalnie pomyślałam że tyle pokarmu mu wystarcza i nie martwiłam się dopóki nie zaczęły się nocne maratony. Po zaśnięciu pierwsze przebudzenie ma miejsce po ok 30-40min. wtedy wystarczy pogłaskać, dać smoczka i śpi dalej. Ale kolejne jest po chwili, potem następne i następne i przy którymś z kolei już to nie wystarcza. Musi być pierś. Wszystko super tylko od tego momentu budzi sie co 40-60min i już smoczek czy głaskanie kończy się płaczem . Tylko pierś. Trwa to już dobre trzy tygodnie i powoli brakuje mi sił. Obserwuje dziąsła czy zęby nie idą ale nic nie widze. Jednego wieczoru przed snem podałam paracetamol. Pomyślałam- jak to zęby to pomoże. Ale nic to nie dało... Nie wiem czy z moim karmieniem albo mlekiem jest cos nie tak... jak sobie pomyśle że zbliża sie wieczór i kolejna noc to łzy stoją mi w oczach. Codziennie mysle "to przejściowe, zaraz minie..."

2018-12-23 18:28

Przy skokach często są kryzysy laktacyjne, więc tego pokarmu może wydawać się mniej. Ewentualnie jeszcze przed okresem lub na jego początku. Możesz spróbować pobudzać laktację po karmieniach.. Odciągaj laktatorem metodą 5-3-2 lub 7-5-3, to co odciagniesz zawsze możesz połączyć po schłodzeniu każdej porcji w całość i podać dziecku lub zamrozić i trzymać na jakieś wyjścia. Ja robiłam tak z porcjami z. 24 h maksymalnie. Starszych już lepiej nie łączyć. Laktator potrafi dodatkowo dać sygnał piersiom, zazwyczaj po kilku dniach laktacja fajnie rusza. Być może będzie też tak, że dziecko samo ją rozkręci tym częstym ssaniem, ale nie zaszkodzi mu troszkę pomoc. Możesz też popijać Femaltiker, piwa 0,0%, łuskę kakaową. Lecytyna dostępna w każdej aptece może zwiększyć wypływ mleka i jest w pełni bezpieczna. Nie próbuj dokarmiac mm bo wtedy piersi przestaną produkować. Sama zresztą twierdzisz, że waga i pieluszki są OK. Jeśli chodzi nawet o samą butelkę to mamy często w takich sytuacjach próbują właśnie ją podać i zdarza się, że dziecko odrzuca pierś, bo z butelki leci wygodnej i więcej i później przy piersi są jeszcze większe nerwy.. Także jeśli już się zdecydujesz to na pewno wybierz taką niezaburzającą odruchu ssania.

2018-12-23 17:58

AgataS1990 na poczatku też zwalałam to na skok rozwojowy z tym że to długo trwa. Mały zaraz skończy 21 tydzień więc powinien już go przejść... Miał kolki i przez dwa mieiące podawałam mu Debridat. Po odstawieniu leku było wszysyko ok. Jest tylko na piersi. Ciężko stwierdzić ile razy je bo karmie go na żądanie. Aisa94 niestety pieluszki do snu i inne "gadżety" nie działają. Kołysanki, szum, śpiewanie, smoczek... nic. Mama_Gratki tak właśnie staram się robić. Z tym że kąpiel go tak rozbudza że "biega" na przewijaku, chichocze i spanie mu nie w głowie. Wtedy jeszcze zawijam go w kocyk, biorę książeczkę i sobie siedzimy i przeglądamy. Telefonu mu nie pokazuje, na telewizor też się nie patrzy. W ciągu dnia jesteśmy raczej sami w domu i rytmu staram się trzymać. Rzadko kiedy - ewentualnie w weekend są delikatne zmiany. Dziś w nocy było lepiej- pobudki co 1,5h... : Wczoraj postanowiłam że będę go karmić tylko z jednej piersi a z drugiej, jak się nazbiera, odciągnę pokarm i dam z butelki to może zobaczę ile zjada. I czułam już że pierś jest mocno nabrzmiała. Nie mogłam znaleźć laktatora więc w konsekwencji przystawiłam Małego. I wtedy jadł długo i spokojnie... najadł się, oderwał od piersi po czym odbił i było super. Czy to możliwe że między karmieniami pierś nie nadąża naprodukować tyle mleka ile dziecko potrzebuje?

Konto usunięte

2018-12-23 16:15

Być może jest to skok jak dziewczyny wspominają, ale trwa długo. Choć pamiętaj, de każdy kolejny trwa dłużej od poprzedniego. Uzbrój się w cierpliwość, karm dziecko na żądanie, staraj się w ciążyli spokoju żeby dziecko zjadało do syta w dzień bo jeśli nie to w nocy może odczuwać większy głód niż zwykle i dlatego częściej budzi się w nocy. Staraj się wyciszyć dziecko, około godziny lub dwóch przed snem ogranicz zabawy do zabawek bez głośnych dźwięków, kolorów, wibracji i piszczałek. Sięgnijcie po gryzaki, książeczki i muzykę wyciszającą, Np kołysanki. Dobrze sprawdzi się też Twinke, Twinkle Little Star. Może dziecko patrzy na kolorowy ekran? Jeśli tak to zrezygnuj z tego na kulka dni i obserwuj różnice w zachowaniu. Może coś się u Was zmieniło? Dieta? Przebieg dnia? Macie rutynę? Zbliżone godziny posiłków, drzemek i kąpieli pomagają w organizacji dnia, sprawiają, że dziecko czuje się spokojne i bezpieczne. Jeśli nie macie rutyny to rozważ wprowadzenie jej- może stałe punkty w ciągu dnia Wam pomogą.

2018-12-22 23:19

Od 15 tygodnia do 20 tygodnia jest skok rozwojowy i niestety ale maluch może tak się zachowywać właśnie może być też tak że ząbki dają znać niekoniecznie to widać A czy próbowałaś np dac coś małemu do łóżeczka np pieluche tetrowa która cały dzień nosilam czy z którą spałaś raz chociaż może to pomoże jak będzie czuć bezpieczny zapach mamy to lepiej będzie spać. Dzieci przy zabkowaniu tak się budzą niestety u nas też nie było widac nic po dziaslach A mój syn budził się i wymagał piersi wtedy dzieci jedząc z piesi masuja sobie tez dziąsła A mleko łagodzi ból. Co do paracetamolu to nie działa on na każde dziecko u nas nic nie pomagalo Być może maluszek ma też za dużo bodźców w ciągu dnia i stąd też zachowanie takie w nocy.

2018-12-22 17:56

Hmm no ogólnie wygląda, to jak skok rozwojowy /kryzys laktacyjny, który często z nim występuje, ale zastanawia mnie, to że to tyle trwa. U nas po tygodniu max dwóch już wszystko wracalo do normy. U mnie corka tak budziła się też jak bolał ją brzuszek, miała zaparcia. Ale jeśli u Was wszystko OK w tych sprawach to ciężko mi powiedzieć. A w ciągu dnia cały czas jest niespokojny przy piersi? Ile razy w ciągu dnia przystawiasz? Czy dziecko jest na samej piersi?

2018-12-22 17:34

Może mały ma skok rozwojowy i przez to ten niepokój u niego i tyle pobudek