Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

smoczek z piersi

Data utworzenia : 2013-08-16 21:39 | Ostatni komentarz 2016-09-03 21:24

karla

41130 Odsłony
62 Komentarze

Witam serdecznie! Proszę o pomoc! Mam dwu-miesięcznego synka. Waga urodzeniowa 2600 w chwili obecnej 5500. Karmię wyłącznie piersią. Mój problem polega na tym, że mały przez cały dzień "wisi na cycu". Nie je nawet co 2 godziny tylko cały czas ( łyknie kilka razy i śpi,jak chce go odłożyć płacz), najdłuższa przerwa bez cyca to chyba 40 min. Na spacer wózkiem nie mogę wyjść, bo płacz, w domu nic nie mogę zrobić, bo płacz. Kupiłam już 7 smoczków (również LOVI) i żaden nie podejdzie! Jedynie w nocy ma dłuższą przerwę 3-4 godz, a potem co 2 godz do 6 rano. Jestem już tą sytuacją zmęczona. Próbowałam za radą dać butelkę, nawet wypił MM i co z tego jak dalej był płacz za cycem ( a głos ma nieziemsko mocny). Chcę karmić piersią, ale nie mam momentami już siły. Jak nauczyć dziecko smoczka, albo intensywnego ssania, gdzie się naje i będzie zadowolony, a nie ciągle płacz i pierś ( bo niestety jest że pierś zrobiła się uspokajaczem). Proszę o poradę.

2016-09-03 21:24

To skok rozwojowy, potrzeba więcej mleka i więcej bliskości, wisząc na cycu dziecko pobudza laktację i zaspokaja potrzebę bliskości :)

2015-12-18 21:39

Próbowałam anatomicznych, okraglych i plaskich, nie wiem jakie jeszcze sa... Jestem wykonczona tym ze nie moge nigdzie sie ruszyc :(

2015-12-18 14:53

Agnilus to jest niestety częsty problem mam, które karmią piersią... albo będziesz musiała przeczekać albo próbować ze smoczkiem do skutku. Jakich smoczków próbowałaś dać synkowi? Bo czasami 5 kształtów może nie pasować, a 6 będzie pasował...

2015-12-18 13:37

magiczny butle dawałam jeszcze w szpitalu i dostawał ok 40 ml + pierś a miał 2 dni

2015-12-17 23:01

Witam wszystkie mamy :) Mój Synek ma 2,5 ms. Bardzo dlugo sie o niego z mezem staralismy i po porodzie, mimo ogolnego zmęczenia, cały czas chciałam go mieć przy sobie, wszystko robić przy nim sama (bo przecież mama zrobi najlepiej). Od poczatku srednio u mnie bylo z pokarmem, wiec Maly karmiony jest i piersia i mlekiem modyfikowanym. Nasz problem polega na tym, ze moj Syn zasypia tylko przy piersi. Nie byloby to dla mnie uciazliwe, gdyby bylo tak ze jak juz usnie to moge go odlozyc. Niestety jest tak, ze jak tylko chce go odlozyc lub odsunac sie od niego gdy karmilam na lezaco, Maly momentalnie sie budzi. Jest to dla mnie bardzo duzy problem bo nie moge nic zrobic, a co dopiero pomyslec o chwili dla siebie. Gdy zasypia czesto tak mocno trzyma mnie za bluzke jakby sie bal ze go zostawie i juz nie wroce. W nocy musi spac z nami bo w lozeczku jakby go cos parzylo. Nie wiem juz co mam robic :( nie potrafie go tego oduczyc, a zadnego smoczka nie toleruje... Bardzo prosze o pomoc...

2015-11-28 14:17

a ile w butli dajesz mleka?

2015-11-28 10:39

Dokładnie 2 piersi + butla a i tak łapki wpychał jakby głodny był ale się uspokoił gdy dostał smoczek

2015-11-27 20:32

to Mikołaj zjada pokarm z obu piersi i jeszcze butla do tego? :O matko :D ale głodomor :p