Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Czym jest hiperlaktacja i jak sobie z nią radzić?

Data utworzenia : 2018-09-03 20:30 | Ostatni komentarz 2018-10-21 22:31

Redakcja LOVI

2950 Odsłony
40 Komentarze

Wiele mam martwi się, czy ich piersi wyprodukują odpowiednią ilość mleka, tak by zdołały zaspokoić potrzeby rozwijającego się maluszka. A co w przypadku gdy pokarmu jest zdecydowanie za dużo i pojawia się problem hiperlaktacji? Sprawdź, jak należy postępować w takiej sytuacji.

2018-10-21 22:31

Mariee przynajmniej nie zabraknie tak samo z siebie pokarmu :) gorzej będzie jak będzie się chciało zahamować laktacje.

2018-10-21 22:03

Choć mam unormowane hormony tarczycy czasem wahają się. Po przeczytaniu artykułu już wiem, że problem hiperlaktacyji dotyczy także mnie. :/

2018-10-21 20:03

Agata pije dużo jeszcze jak na moje oko większość dzieci w jego wieku już tylko rano i wieczorem ewentualnie do drzemki A mój pije kilka razy w ciągu dnia różnie czasem 5 razy do drzemki obowiązkowo na dobranoc rano różniez i mniej więcej po obiedzie i po drzemce no i w nocy wstaje na mleko ale to przez ząbki A tak normalnie to albo w nocy nie wstaje albo 1 raz mam nadzieję że wróci do tego samego jak już zeby wyjdą bo na razie to w nocy kilka razy od około 3 budzi się. Co do wody tak pije i to wg mnie w sumie nawet dużo przy takiej ilości mleka jaką pije bo wg mnie pije mleka tak 380ml porcje na oko tak myślę no a wody zależy ale tak 1.5 kubka 250ml idą czasem nawet więcej A czasem mniej zależy tez bo jak goraci jest to nawet ponad 2 kubki takie wypuja niekiedu 3 nawet.

2018-10-21 19:32

W szpitalu też miałam piersi jak kamienie, ale to był nawał. Pokarmu było na początku zdecydowanie za dużo, pozniej się wszystko unormowało, najważniejsze, że nigdy go nie brakowało. Wydaje mi się Eresz, że miałam ogólnie podobnie do Ciebie. Ja na te chwile karmię 7 miesięcy i wydaje mi się, że jeszcze sporo pokarmię. Aisa, a ile razy Twój syn jeszcze pije cyca? W ogóle to jak ma tyle mleka, to pije jakąś wodę czy coś? :-)

2018-10-20 18:56

U mnie też było ciągłe wyciekanie i mokre bluzki. Karmiłam 23 miesiące ale już byłam osłabiona tak że z dnia na dzień przerwałam karmienie. Od tego momentu dziecko śpi całe noce bez przebudzania. Po odstawieniu od piersi czułam że są pełne przez kilka dni ale w ciągu tygodnia samo przeszło.

2018-10-19 16:42

No to pięknie!!! :)Gratuluje wytrwałości i podziwiam:)

2018-10-19 15:29

Eresz ja karmię już ponad 20 miesięcy:)

2018-10-19 14:07

Łoo, no to konkretnie. To w takim razie trzymam kciuki za wytrwałość:) mamy to jednak potrafia się poswięcać dla swoich maleństw:)