Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Za szybko płynący pokarm i problemy z brzuszkiem

Data utworzenia : 2017-12-26 12:18 | Ostatni komentarz 2017-12-28 15:34

Barissa

2518 Odsłony
29 Komentarze

Jestem załamana, szukam odpowiedzi jak to rozwiązać, jak mleka jest za dużo? Malutka ma l dwóch ponad tydzień, mój nawał trwał jeden dzień i teraz Jedna sytuacja w sumie przeczy drugiej bo nie bolą mnie piersi, bałam się nawet że nie mam pokarmu. Ale potem zauważyłam że mleko z piersi czasem aż tryska. I tu zaczynają się schody... Młoda bardzo szybko przybiera na wadze, kilka razy ponad normę a ssie mi tylko po 3-5 minut i trzeba ją budzic na cyca. Mleko płynie tak szybko że ona aż chwilami się dławi, ssie łapczywie, słychać jak bardzo głośno przełyka. Czyli z tego wynika, że to tak szybko napływa, a ona je łapczywie i połyka powietrze. Potem nie odbija, nie ulewa, najczęściej zasypia. I tu zaczynają się problemy z brzuszkiem.. pręży się, nie może się porządnie załatwić, mimo że moczy i brudzi ponad 10 pieluszek dziennie. Je krótko więc nie zdąży tego pokarmu z drugiej fazy zjeść, więc tylko sie tuczy tym z laktoza, którą się szybko ale ciężko trawi i przez to boli ją brzuch tak bardzo... Błędne koło. Proszę o pomoc :(

2017-12-26 21:13

Barisa dziewczyny super wszystko wyjaśniły więc ja już nie będę się rozpisywać na temat karmienia,jedynie chce pomóc na problemy z brzuszkiem. Podczas wizyt patronazowych położna radziła mi aby kłaść dziecko na brzuszku podkulic mu nóżki i uderzać lekkutko w pupę że to pomoże na wzdęcia i gazy. Kilka razy tak robilam i wydaje mi się że działa

2017-12-26 17:16

Mi tak samo jak i dziewczynom wydaje się że wszystko jest ok. Dziecko przybiera i moczy pieluszki czyli się najada. Je dosyć krótko bo ma jeszcze mały żołądek i być może do tego trafił Ci się śpioch. Mleko tryska bo laktacja nie jest ustabilizowana i część kobiet tak już ma. Ale widzę że wiesz jak sobie radzić bo ściągasz trochę mleka przez karmieniem (byle nie za dużo). Problem z brzuszkiem to niestety taki urok małego dziecka. Tak jak Aisa pisze można pomóc przez masaż, ciepły okład na brzuszek, kąpiel, częste układanie na brzuszku czy np. Jakieś krople ale tu ja bym jednak podpytala pediatry. Tylko jeśli to kolki no to na to nie ma jednego skutecznego środka. Może coś Twojemu dziecku pomóc ale może być tak że nic nie będzie działać. O jeszcze możesz też suszarkę włączyć albo dźwięk suszarki na telefonie bo to też czasem pomaga. Jeszcze może jak nie odbija się po jedzeniu to trzeba dłużej ponosić chociaż faktycznie czasem tak jest że nie chce się wcale odbić. A co do tego że uważasz że je mleko pierwszej fazy to tego akurat nie da rady sprawdzić być może skoro szybko wypływa mleko to i szybko przechodzi w mleko drugiej fazy więc może wcale tak nie jest a brzuszek boli bo po prostu jest jeszcze niedojrzaly. Trzymajcie się dzielnie. Początki są niestety trudne, musicie to jakoś przetrwać.

2017-12-26 15:26

Laktacja się unormuje około 2 miesiąca życia dziecka. Twraz warto po prostu zmienić pozycje karmienia dziecka tak by była pod górkę wtedy będzie lepiej możesz też zimny okład w czasie karmienia stosować wtedy mleko powinno wolniej lecieć. Sama miałam taki problem. Nie przejmuj się dziecko tak przez pierwsze 3 miesiące szybko tyje później będzie coraz mniej tylo nie masz co się martwić teraz karmienie piersią zapobiega otyłości więc spokojnie. Co do bólu brzuszka jeśli to problem z trawieniem laktozy to są kropelki delicol które pomagają w trawieniu laktozy. Ale też może to być kolka zwykle może towarzyszyć przez około 3 czy 4 miesiace. Na kolki pomaga masaz kolistymi ruchami według wskazówek zegara zaczynając od góry brzucha kończąc na dole brzucha na lewym bioderku. Też pomaga ciepły okład na brzuszek albo po prostu kangurowanie czy leżenie dziecka na brzuszku :) a skoro dziecko moczy pieluszki i przybiera to znaczy że je i się najada więc nie ma co się martwić że tak szybko się najada mój maluch też szybko się najadal właśnie przez to że szybko pił wystarczająca ilość mleka. :) z czasem jak już będzie większa będzie trochę dłużej jeść na razie żołądek jest mały więc musi częściej ale mniejsze porcje jeść więc jedna piersia szybko się najada po jakimś czasie trochę więcej będzie przy piersi a z czasem będzie jeść z dwóch więc spokojnie będzie dobrze nie martw się i nie stresuj gdyż stres źle działa na laktacje. Pilnuj by zastój się nie zrobił ani zapalenie piersi i karmcie się około 3 miesiąca może to być później też mała zacznie powiększać porcje mleka więc więcej będzie na piersi spędzać przez jakiś czas czasu.

2017-12-26 14:15

Dziękuję za odpowiedź. Może źle ujelam te informacje z mlekiem pierwszej fazy. Z tego co wiem laktoza po prostu może powodować problemy z takimi młodziutkimi jelitami i to dość powszechne że dzieci mają jeszcze problemy ze strawieniem tego. Problemem jest głównie to, że malutka chyba nie zdąży nawet musnąć mleka z drugiej fazy, bo po prostu zasypia, zaciska usta i nie ma mowy o przystawieniu jej po raz kolejny. I wcale się nie domaga jedzenia często. Jak już zaśnie, to ja muszę ją wybudzać co trzy godziny... Mamy to szczęście, że nasza położna jest CDL, niestety odwiedzi nas ponownie dopiero za kilka dni, a ja już panikuje. To trzecia nieprzespana noc przez problemy z brzuszkiem. Do przystawienia nikt nie miał zastrzeżeń, a obserwowała pani doradca jeszcze w szpitalu, jakaś inna randomowa położna, też jeszcze w szpitalu i 'nasza' położna na odwiedzinach w domu. Rzeczywiście, wczoraj testowaliśmy termoforek z pestek wiśni i mała aż się usmiechala, więc na pewno to dziala, podobnie jak chuchalismy jej na brzuszek. Od dzisiaj zaczęłam 'spuszczac' trochę pokarmu przed karmieniem, z nadzieją że może trochę spokojniej bedzie piła, żeby mniej się zapowietrzac, mam nadzieję że coś zadziala.bCo do masażu, to niestety masujemy, masujemy... Ale raczej tak intuicyjnie, pewnie dlatego raczej po samym masażu poprawy nie widać.

2017-12-26 12:41

Kochana, a Kto Ci powiedział, że mleko pierwszej fazy jest teudniej czy gorzej trawione? Najpierw wypływa mleko bardziej wodniste aby zaspokoić pragnienie, mleko 2 fazy zaspokaja głód. To, że boli brzuszek tak malutkie dziecko to rczej normalne. Dziecko ma kolki do ok nawet pół roku. Możesz złagodzić cierpienia maluszka masażem. Dobrym sposobem też jest przekładanie delikatniw ogrzanego termoforku z pestek wiśni. Co do masażu, tutaj opinie są podzielone, głównie chodzi o zrelaksowanie się dzieciątka i my stosowalismy masaż shantala. Jelitka nie są jeszcze tak rozwinięte, dlatego brzuszek boli. Co do czasu ssania piersi, wiesz to też jest dopiero początek, więc dziecko się uczy. Dobrze by było, abyś w miare możliwości skorzystała z porady doratcy laktacyjnego, albo jakiegoś promotora karmienia piersią, aby oceniła prawidłowość ssania przez malucha, sposób przystawiania. Czasem wystarczy zmienić jedną rzecz, a wszystko się zmienia. To, że mleko tryska z piersi to norma, zanim Ci się ureguluje laktacja to tak będzie. Polnuj tylko aby nie zrobił Ci się zastój. Jeśli dziecko przybiera prawidłowo,to nie musisz się martwić, widocznie wypija tyle pokarmu, ile jej potrzeba. Nie jesteś w stanie zmierzyć ilości mleka, jaką dziecko wypije w tym czasie. Jeśli uważasz, że nie dojada, to spróbuj po podaniu jednej piersi od razu przystawić do drugiej i na zmiane.