Zasady forum (29 Wątki)

Wyluzuj a szybko zajdziesz w ciążę.. Ale jak wyluzować?

Data utworzenia : 2020-01-12 18:31 | Ostatni komentarz 2020-02-23 04:16

kojulia@o2.pl

767 Odsłony
22 Komentarze

Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy :) 

Szukałam podobnego wątku i niestety nie znalazłam.. 

Wiadomo, że są rzeczy które ułatwiają i takie które utrudniają zajście w ciążę. No i moje pytanie jest właśnie odnośnie tego.. Robię wszystko by zająć w ciążę (badania, witaminy, dieta itd) ale tak się mocno nakręcam, że to ponoć blokuje poczęcie.. Czy któraś z was też tak miała? Jak wyluzować i spokojnie działać? 

Bardzo chcemy mieć dziecko i mój TŻ podchodzi do tego na spokojnie ale ja jak jakaś wariatka. Testy owulacyjne i ciążowe to jak bym mogła robiła bym 3 razy dziennie i w dodatku doszukuje się symptomów.. Pomocy bo chyba świra dostanę ☹️�

2020-02-23 04:16

My się staraliśmy przy pierwszym dziecku prawie rok, już świrowałam, że coś ze mną nie tak, byłam zrezygnowana i zaczęłam odpuszczać... wtedy się udało, kiedy już było mi wszystko jedno... a za drugim razem dostałam pierwszą miesiączkę i od razu w kolejnym cyklu się udało, bo nie zakładałam, że się od razu uda, skoro za pierwszym razem tak długo próbowaliśmy... a tu niespodzianka

2020-02-10 15:37

Drogie Panie! Sama po sobie już wiem chyba jak wyluzować.. 

Zmusić się i nie robić testów, nie szukać objawów, nie czytać o tym i jak najbardziej zająć sobie czymś głowę. W pewnym momencie same sobie narzucimy presję i zamiast cieszyć się tym czasem bd się męczyć. Trzeba korzystać z czasu spędzonego z partnerem i bliskością. To może ostatnie chwile we 2 więc trzeba korzystać! I na przyszłość.. Nikomu kto się stara o dziecko nie mówcie rady,, musicie wyluzować". Bo wtedy to się ma ochotę tą osobę rozszarpac! �

2020-01-25 00:57

Mamameg badania genetyczne zleca ginekolog prowadzący a wykonuje lekarz genetyk. Sprawdza czy nie ma konfliktu na poziomie genów między partnerami. To są drogie i skaplikowane badania ale czasami dużo nam mówią. 

Są wykonywane raczej w ostateczności gdy inne metody zawodzą.

2020-01-24 23:52

To się sprawdza gdyż ja też nie mogłam zajść, a potem zbiegło się w moim życiu tylko okoliczności ślub itp że przestałam o tym myśleć i wtedy się udało.

Zaangażuj się w coś i nie myśl o tym to przyjdzie samo :D

 

2020-01-23 23:47

Zuzanna jakie badania genetyczne nasz na myśli? 

 

Testy owulacyjnych fajna sprawa, ale w moim odczuciu jeszxze bardziej potęgują stres związany ze staraniami, bo trzeba „tu i teraz”

zamiast testów polecam jednak wykonać kilka monitoringów cyklu u ginekologa, który na podstawie badania usg może stwierdzić czy występuje owulacja i pęcherzyk faktycznie pęka.

 

Wyjazdy, urlopy i spa mogą jednak zdać się na nic kiedy nieplodnosc wynika z przyczyny medycznej. 

Z doświadczenia wiem, że jeśli nie udaje się zajść w ciąże w ciągu roku od rozpoczęcia starań to dobrze jest odwiedzić ginekologa i zrobić przynajmniej podstawowe badania.

2020-01-23 12:50

Ja polecam wyjazd, odpoczynek gdzieś z dala od domu,sami, tylko we dwoje.Takie odcięcie się od rutyny, codzienności może bardzo dobrze na Was wpłynąć.

My z mężem w taki sposób przywieźliśmy z Zakopanego synka ;)

2020-01-23 11:16

Też najchętniej bym napisała, że nie myśleć o tym i znaleźć inne zajęcie. Tylko wiadomo łatwo jest tak powiedzieć. Dobrym wyjściem na pewno jest wyjazd gdzieś, czy nawet weekend w spa. Wtedy można się zrelaksować i na prawdę zapomnieć. Bo w domu, w otoczeniu rodziny naciskającej cieżko jest, gdy każdy tylko patrzy na brzuch, czy może już. Znam wiele par, co właśnie na wakacjach się im udało, bo są inne atrakcje i człowiek chce odpocząć od codzienności, ale i od tej presji. A tam niespodzianka.

Kupowanie tych testów owulacyjnych, może jest i dobre, bo wiemy kiedy, ale to jak dla mnie właśnie wzmaga presję. Nie tylko na Tobie, ale i na partnerze. Bo oboje wiecie, że macie wąskie okienko i musicie. To nawet nie sprzyja zajściu w ciążę, ale i budowaniu relacji między waszą dwójką. Może wręcz prowadzić do oddalania się. Powinnaś na jakiś czas zrezygnować z ich zakupu, na własny cykl też nie patrzeć tak przenikliwie. Tylko cieszyć się i zrobić sobie odpoczynek od tego wszystkiego.

Gdy jednak po kilku miesiącach się nie uda, to wtedy warto porobić badania kontrolnie.

2020-01-23 09:47

Magicznypazur na pewno presja , naciskanie jednego z partnerów nie jest budujące. Zdaje sobie z tego sprawę , bo sama na początku wariowałam jak widziałam jedna kreskę na teście . Ale znalazłam sobie zajęcie , przestałam się tak nakręcać, myśleć i jakoś się udało . 

 

W tych czasach między innymi problem z zajściem jest choroba tarczycy , nie zawsze ale jednak w tych czasach dużo społeczeństwa ma problem z chorobami tarczycy , więc może warto sprawdzić czy wszystko jest ok . Badania nie są drogie, a w razie czego endokrynolog jest w stanie dobrać tak tabletki żeby udało się zająć w ciążę