Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Przepiśnik

Data utworzenia : 2016-11-17 14:12 | Ostatni komentarz 2022-01-07 21:08

Michalina-1992

27055 Odsłony
1330 Komentarze

Będziemy tu dodawać przepisy na ciasta, muffinki, obiady, co tylko chcecie! :) ----- Tutaj drogie mamy inspirujemy się nawzajem, propozycjami prostymi, wytrawnymi lub po prostu improwizacjami obiadowymi - dlatego że nie ma nic gorszego od stania przed otwartą lodówką z myślą "co ja mam ugotować jak wszystko już było?" ;) ----- Szukam wypróbowanego przepisu na flaki wołowe, wołowo-wieprzowe. Jeżeli macie sprawdzone przez was to podrzućcie.

2013-11-21 21:17

Dziewczyny coraz bardziej twierdze ze ten wątek jest w dziesiątkę trafiony. ;) U nas tarta kupuje ciasto francuskie wykładam firmę do tarty w środek przysmażoną pierś z kurczKa w kostkę ugotowany groszek brokuł marchew kukurydza i ser feta wszystko zalewam śmietana duża z jajkiem i ziołami zmieszana i posypuje serem żółtym i do piekarnika ;)

2013-11-21 19:44

Pierogi ruskiem mmmm moje ulubione,najlepsze robi moja babcia. A ja jutro robię placki ziemniaczane ala pizza,normalne placki ziemniaczane a na górę pieczarki troszkę szynki,starty ser i do piekarnika

2013-11-21 17:50

Zrobiłam na kolacje leniwe :)

2013-11-21 15:48

kartacze mniam, u nas objadamy się kluskami ale spróbowałam kiedyś kartacza i bardzo mi smakował :) tak samo placki ziemniaczano-kabaczkowe- mam akurat kabaczka więc się chętnie zainspiruję w weekend! Kasiu twaróg+ziemniaczki = ruskie pierogi!! mmm!!! jutro obiecałam mamie że zjemy coś zielonego (teraz gotuję na kobieco bo narzeczonego chwilowo nie ma :)) więc będą naleśniki ze szpinakiem i sosem koperkowym (śmietanka z koperkiem ;) ) kupiłam też foremkę do muffinów i zrobiłam moją ulubioną,prostą babkę w wersji multi-mini, rewelacja, zawsze się udaje, jeśli któraś będzie chętna przepiszę tu przepis ( również na szarlotkę i pierniczki świąteczne) bo to jedyne ciasta które mam sprawdzone i innych się nie podejmuję :D

2013-11-21 15:23

Kasiu tu masz przepis http://jajem.blogspot.com/2012/07/kartacze-cepeliny-z-przepis-z.html są pyszne ;)

2013-11-21 15:11

Nie słyszałam o kartaczach jak je sie robi? Tez uwielbiam stare regionalne Dania łazanki łyscoki czy zupę dziadowska ;)

2013-11-21 15:00

dziś obiad miał gotować mąż ale musiał zostać w pracy, tak mi się nie chciało gotować ale w porę przyszła teściowa z obiadem, kartaczami to taki nasz regionalny przysmak( coś w po dobie pyz ziemniaczanych)

2013-11-21 12:02

Po węgiersku to tak jak po cygańsku? Czyli placek z gulaszem w środku? No ja właśnie dzisiaj tworzę, tylko że placki kabaczkowo-ziemniaczane ; )) A kabaczka (może być też cukinia) trze się dużo szybciej od ziemniaków (ja ich na ogół do dużego kabaczka dodaje z 5, bo mi się też ziemniaków za bardzo nei chce trzeć), jest w smaku słodkawy a dobrze doprawiony idealnie nadaje się właśnie do takiego placka z gulaszem; )) Ale bym sobie mamunia buraczki zjadła.. Mniam.. Robisz na ciepło? Doprawiasz czymś przed podaniem? Babcia mojego partnera ma takie drobno potarkowane i przed podaniem dodaje cebuli posiekanej... Mmmmmm.. Chyba czas wybrać się na babciny obiad; ))