Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Przepiśnik

Data utworzenia : 2016-11-17 14:12 | Ostatni komentarz 2022-01-07 21:08

Michalina-1992

27059 Odsłony
1330 Komentarze

Będziemy tu dodawać przepisy na ciasta, muffinki, obiady, co tylko chcecie! :) ----- Tutaj drogie mamy inspirujemy się nawzajem, propozycjami prostymi, wytrawnymi lub po prostu improwizacjami obiadowymi - dlatego że nie ma nic gorszego od stania przed otwartą lodówką z myślą "co ja mam ugotować jak wszystko już było?" ;) ----- Szukam wypróbowanego przepisu na flaki wołowe, wołowo-wieprzowe. Jeżeli macie sprawdzone przez was to podrzućcie.

2013-11-24 21:54

mamabasia bo ja gotować nie lubię, więc kombinuję tak, żeby robić to jak najrzadziej :) Basia1984 u nas sie na to mówi lane kluseczki, jajko z mąką bezpośrednio na rosół lejemy :) Fajnie zapycha i szybkie do zrobienia :) Tylko u nas wlewa się powoli z łyżki i nie trzeba mieszać, wtedy same się robią kluseczki takie malutkie, a znów babcia mojego męża to przez lejek leje.

2013-11-24 20:09

a lubicie rosołek z lanym jajkiem/ciastem? to mój ulubiony dodatek do rosołu, jest lekki i delikatny i kojarzy mi się z dzieciństwem :) lane jajko to po prostu jajko wymieszane z łyżką mąki i tą gęstą masę wlewa się wprost do rondelka z zupą, energicznie mieszając by powstały... farfocle takie ;)

2013-11-24 18:30

Silje dobrze kombinujesz z tym obiadem w niedziele nagotujesz i masz prawie na pół tygodnia spokój ;) my dziś byliśmy u teściowej na obiedzie dostaliśmy też kotleciki na wynos, to jutro mam wolne tylko coś dla małej muszę ugotować;)

2013-11-24 11:23

A my standardowo rosołek, tylko dzisiaj chyba z grysikiem zrobię, bo jakoś makaron mi się przejadł :) Jutro pomidorowa na tym rosole, więc na wtorek też jeszcze będzie i dopiero w środę znów będę myślała co na obiad. A na drugie danie zrobię dziś nogę z rosołu, jutro pierś w papirusie :)

2013-11-24 09:47

No ja chętnie bym podzieliła się pierogami, ale droga pocztowa długo by szły. Dzis u nas schab w sosie z ziemniaczkami, a moze placki zrobię... Jeszcze zobaczymy. Mam ostatnio ochotę na rybke wiec muszę wybrać się na zakupy:-D

2013-11-23 19:25

No ja dzisiaj zaprotestowałam - była pizza hawajska z tutejszej knajpki; ))) polishgirlolga uwielbiam takie parówki i pierś - gdy mieszkałam z rodzicami, czy też ich odwiedzałam robiłam takie cuda na kolację; )) Ja tylko jeszcze do takiego zaplatańca dodawałam (do środka) podduszony szpinak na masełku z czosnkiem; )

2013-11-23 16:09

U mnie dziś była grochówka.A jutro chyba piersi z kurczaka w gyrosie i musztardzie. Olga takie przekąski za mną chodzą.Robiłam takie na Julki roczek tylko zrobiłam kształt jeża, robie takie na sylwestra już któryś rok.A ostatnio zjadłam chyba wszystkie szwagrowi na jego imieninach:) pycha

2013-11-23 15:53

Na szybki obiad polecam parówki (ale dobrej jakości) zapiekane w cieśnie francuskim i podane z ketchupem, musztardą czy tym co lubicie. Ja robię bardzo często. Z ciastem francuskim można jeszcze zrobić zapiekane filety z kurczaka. Nie będę się rozpisywać jak je zrobić. Po prostu wklejam Wam linka do strony z przepisem. Robiłam wielokrotnie. Ładnie wyglądają i do tego są pyszne: http://dodajiwymieszaj.blox.pl/2007/12/Kurczak-w-ciescie-francuskim-czyli-cudo-nad-cudami.html A na imprezkę ze znajomymi polecam takie cudo. Trochę roboty z nim jest ale wygląda zachęcająco.