Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1468 Wątki)

Program 500+

Data utworzenia : 2016-02-12 20:06 | Ostatni komentarz 2020-05-25 07:24

E.Machulak

3637 Odsłony
70 Komentarze

Co sądzicie o programie Rodzina 500+? Mówi się o tym dużo i wszędzie .... internet, telewizja , radio oraz ludzie i otoczenie oraz słyszy się bardzo dużo pozytywnych jak i negatywnych opinii a co wy o tym sądzicie. ..?

2020-05-25 07:24

Kverve  dokładnie mam takie same odczucia. Jak człowiek pracuje to często ma mniej niż jakby nie pracował ;-) a jak jeszcze nie ma dzieci to już w ogóle. 

 

Ja uważam, że to całe 500+ niestety tylko zwiększa inflację i Państwo w końcu stanie się niewydolne. Bo wiadomo, że te pieniądze nie są rządu tylko z naszych podatków. Zamiast różnicowania 500+ lepiej by zrobili więcej żłobków, jakieś bony żłobkowe, bony na zakup rzeczy dla dzieci właśnie dla osób pracujących i od razu myślę, że by to zmotywowało do pracy. Albo większe zwolnienie od podatku. 

Rozumiem, że niektórym rodzinom to podniosło standard życia. Tylko w dłuższej perspektywie, kiedy inflacja będzie się nadal tak zwiększać i wszytko będzie drożeć w takim tempie jak w pierwszym i drugim kwartale roku to stopa życia wróci do poziomu sprzed 500+ i te rodziny które odczuły, że 500 + im pomaga, będą odczuwały powoli, że 500 zł to mało. 

Ta zapomoga dla bezrobotnych dodatkowa, z tego co czytałam ma być przez 3 miesiące dla ludzi, którzy utracili pracę z powodu Korona Wirusa, nie dla wszystkich. Ale milion różnych portali pisze różne rzeczy, więc póki nie ma oficjalnego stanowiska rządu nie będzie wiadomo co i jak. Chociaż jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę, władzę i teraz wybory. 

2020-05-24 09:41

Kverve To się nazywa państwo opiekuńcze.

2020-05-23 22:37

Kverve sprawiedliwości nie było i nie będzie. Taki kraj

2020-05-23 09:41

To jest chore, jak ktoś ciężko pracuje i zarabia to nic mu się nie należy, bo nie spełnia kryteriow dochodowych. Ale jak ktoś leży i nic nie robi a Jeszce gorzej na dodatek chleje to ma wszystkie dodatki i zasiłki... 

Patologia.. 

2020-05-22 20:53

Przed wyborami wszystko chcą zwiększyć a po wyborach sie okaże 

2020-05-22 10:55

Chcą też zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych. I to jest mega motywacja do NIEpracowania. Więc nie rozumiem podziału 500+. 

2020-05-21 22:44

Patrycja teraz coś czuję że pensje pójdą w dół trochę 

2020-05-21 22:20

Myślę że różnice by zrobiło gdyby wypłaty i najniższa krajowa była wyższa.. Chociaż nieroby zostaną nierobami, co innego jak ktoś nie może bo dzieci bo inne przeciwskazania a co innego jak komuś się poprostu nie chce..