Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1487 Wątki)

Książeczka zdrowia dziecka

Data utworzenia : 2013-12-09 15:13 | Ostatni komentarz 2015-01-15 21:12

mamabasia

6702 Odsłony
36 Komentarze

Jak wyglądają książeczki zdrowia Waszych dzieci? Czy lekarz wypełnia wszystkie rubryczki? Nosicie ją zawszę ze sobą? U nas wszystkiego pani doktor nie wypełnia, pomija tabelkę z rozwojem dziecka, zastanawiam się można samem w niej zaznaczać jak się rozwija dziecko?

2013-12-09 15:31

Warto wyrobić.Moje dwie koleżanki wyrabiały takie karty. Zwykła karta jak do bankomatu z danymi dziecka.Tylko jej ważność chyba jest krótka. Nie wiem czy są jakieś określone ważności.Tego dokładnie nie wiem.

2013-12-09 15:29

Chciałam przy okazji tematu książeczki podpytać mamy podróżujące z dzieciakami za granicę czy wyrabiały Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) ?

2013-12-09 15:27

Basiu ja sama na bieżąco wypełniam te rubryczki, bo lekarze je pomijają.. Wolą się pytać na bieżąco o rozwój, niż czytać i to wypełniać. Dla mnie to taka trochę pamiątka - szkoda, że jeszcze nie ma możliwości wpisania dokładnych dat, chyba, że w miejscu oceny rozwoju..; ) Wzór dla książeczek musi być ten sam - różnią się one jedynie okładkami i reklamami w środku (zapewne sponsorów).. Choć i tak książeczki co kilka lat inaczej wyglądają - ewoluują, aby były jak najbardziej przejrzyste i czytelne; )) Książeczkę zabieram najczęściej tylko do lekarza, bo i tak noszę przy sobie dowód os. Małego; )

2013-12-09 15:24

U nas wypełnione to wszystko co było w szpitalu po urodzeniu,co dotyczy porodu. Uzupełnione wszystkie tabele ze szczepieniami,uzupełnione takie inf dotyczące bilansu dwulatka. Na razie tyle. A nie nosze jej przy sobie.Nawet jak idziemy do lekarza to nie brałam,tzn jeśli to był bilans czy szczepienia to tak ale na wizytę z powodu choroby to nie. Ale jak gdzieś wyjeżdżamy na dłużej to trzeba ją wziąć ze sobą koniecznie.