Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

nasze najlepsze wspomnienia z dzieciństwa

Data utworzenia : 2013-09-09 16:49 | Ostatni komentarz 2015-04-24 19:31

mamabasia

6976 Odsłony
62 Komentarze

ja bardzo dobrze wspominam wakacje u babci zapach pieczonego chleba

2014-01-14 14:17

Haaa, ja również mam ich sporo:) Pamiętam jak pojechaliśmy z siostrą do babci na wakacje i robiliśmy wyścigi, kto zje najwięcej talerzy z zupą:) Oczywiście ja wygrałam - 14 talerzy:) heh nawet nie wiem jak mogłam tyle zjeść:). Następne wspomnienie to jak byliśmy z rodzicami w kościele poświęcić koszyk, byłam wtedy mała, ale pamiętam, jak trzymałam malutki koszyk i ciągłam mame za spódnicę i mówiłam " mamoo ja ciem basie" wtedy mama powiedziała: "Gosiu, cichutko, słuchaj księdza co mówi" a ja coraz głośniej "mamoo ja ciem basie" i w końcu wzięłam kiełbasę z koszyka, ugryzłam i schowałam z powrotem:) Ojj naprawdę dużo mam fajnych wspomnień:)

2014-01-12 15:14

Ja również mam mnóstwo pięknych wspomnień :) Pamiętam jak na dzień babci i dziadka robiliśmy laurki. Były takie śmieszne, ludzie, których rysowaliśmy mieli płaskie głowy i ręce krótsze niż tułów :D Pamiętam jak babcia chowała je wszystkie w albumy czy między książki, teraz już jej z nami nie ma i brakuje mi oglądania z nią starych prac czy rozmów.

2014-01-12 15:00

Ojj, książę by można napisać. Wyjazdy z babcią na targ i do lumpów na polowania, spacery z dziadkiem i tajniackie picie przez niego piwa, a przeze mnie czerwonej oranżady. Wyjazdy w wakacje i ferie na obozy, ooo tam to się działo a działo. Przyjazdy do prababci i pradziadka i słuchanie ich opowiadań o tym jak było kiedyś, jak się żyło, jak wyglądała wojna. Niesamowite i ciekawe historie, aż smutno się robi, że ich wszystkich już nie ma...

2014-01-12 12:01

Najlepsze wspomnienia z dzieciństwa...oj dużo ich mam:)Bardzo często wspominam zabawy z moimi siostrami.Miałyśmy niesamowitą wyobraźnię,której w tych czasach brakuje dzieciom niestety.Nie oglądało się tv,bo dla dzieci tylko była dobranocka,cały dzień spędzało się w ogrodzie na szalonych zabawach.Liście babki panierowałyśmy w piasku jako kotlety hehe.Pamiętam jak z kamieni robiłyśmy gniazda i byłyśmy bocianami:)Z drewienek i włóczki robilyśmy lalki.Raz tata zrobił nam łuki i ala strzały.Bawiłyśmy się w indian.Podczas tej zabawy normalnie przeniosłyśmy się w ich świat,nasza wyobraźnia sprawiła,że wszystko wydawało nam się takie realne,nawet płakałyśmy jak jedna została ugodzona strzałą.Tata robił nam namioty w ogrodzie z kocy,wtedy lato też było inne,noce bardzo ciepłe potrafiłyśmy tydzień spać w takim namiocie:)

2014-01-12 11:09

Najlepsze wspomnienia... eh za dużo ich żeby tu wymienić.Naprawdę miałam szczęśliwe dzieciństwo i mam nadzieję, że moje dziecko też za ileś tam lat będzie mogło powiedzieć to samo! Oj bardzo bym chciała! Niestety nie zawsze zależy to tylko od rodziców, a często duże znaczenie ma środowisko, szkoła i problemy z rówieśnikami.

2014-01-12 11:04

Ja z mojego dzieciństwa pamiętam wyjazdy do babci i spanie na takim dużym łóżku w pierzynach czułam się wtedy jak księżniczka na ziarnku grochu, szkoda tylko ze babcia tak szybko odeszła miałam wtedy 7 lat i wiem ze bardzo długo było mi bardzo smutno.