Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zakupy (859 Wątki)

Nosidełko 0+

Data utworzenia : 2018-06-04 16:53 | Ostatni komentarz 2018-08-11 21:36

Konto usunięte

5865 Odsłony
65 Komentarze

Dziewczyny. Córeczka ma prawie 4 tygodnie. Jest strasznie przywiązana do mnie i uwielbia kiedy ją noszę przytuloną do piersi. Wiadomo, jest to jednak w ciagu dnia nieco uciążliwe, bo odstąpić jej nie mogę na krok (choć czasem uda jej się zasnąć:-)). Żeby np. zrobić w międzyczasie cokolwiek w domu pomyślałam zakupie nosidełka. O chuście nie myślałam, bo nie potrafię wiązać, a zawsze też wydawało mi się to skomplikowane. Znalazłam jednak na allegro nosidło zainspirowane chustą. Wrzucam link. Podpowiedzcie co myślicie. Czy będzie bezpieczne dla tak małego dziecka? Córeczka tydzień temu była ważona i ważyła 3780 g więc wagowo się nadaje, ale czy takie nosidła są bezpieczne dla kręgosłupa? http://allegro.pl/chicco-nosidelko-boppy-comfyfit-0-grey-0707994947-i7378998160.html

2018-06-04 20:14

Myślę że nie będzie dobre dla malucha. W chuście masz możliwość dopasowania wiązania do malucha, dociągnięcia materiału porządnie z każdej strony tak aby maluch miał stabilne podparcie dla ciałka, plecki wygięte w literę C i nóżki na żabkę. Z tego co widzę to w tym nosidle dziecko ma nóżki rozstawione, a to jest pozycja dobra już dla starszego trochę malucha. 4 tygodniowemu bąbelkowi może w niej być moim zdaniem niewygodnie. Pomyśl nad chustą. Jej wiązanie nie jest aż tak ciężkie. Ja się bałam że nie nauczę a potem wiązałam już automatycznie, bez zastanawiania co robię. Na nosidło lepiej się przerzucić potem. Na aukcji nie widać jak ono wygląda po rozłożeniu i jak dokładnie wygląda jego wiązanie więc nie jestem pewna tak naprawdę co o nim myśleć. Nie jest napisane z jakiego materiału jest zrobione. W chustach ważny jest nawet splot materiału i jest ich kilka radzajów, a w tym nosidle nie ma informacji jaki materiał, jaki splot itp. Dla starszego dziecka myślę że rewelacyjna opcja. Jednak dla takiego malucha bym się bała.