Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Wychodzenie na dwór w chłodne dni

Data utworzenia : 2014-12-02 20:46 | Ostatni komentarz 2015-03-09 19:32

Agusia8

17272 Odsłony
184 Komentarze

Chciałabym utworzyć nowy wątek,nie mogłam nigdzie znaleźć tego wątku.Wychodzicie z domu na dwór czy na spacery ze swoimi dziećmi w chłodne dni takie jak teraz są i przy przymrozkach?Mój synek ma 5 miesięcy i zastanawiam się czy mogę z nim wyjsc na dwór,ostatnio miał zapalenie gardła i katar,ale już mu przeszło i nie chce żeby znowu zachorował dlatgo pytam czy można wychodzić z takim małym dzieckiem na spacer żeby troszkę poczuł inne powietrze bo nie chce ciągle z nim siedzieć w domu,gdy było lato to wychodziłam z nim codziennie ale teraz jest tak zimno i taka pora że się choruje i panują wirusy.

2015-03-09 19:32

Też jakoś nie zarejestrowałam by lato w zeszłym roku było deszczowe. Noce były takie gorące, że pamiętam, że spałam tylko pod kocem, albo bez niego. Mam nadzieję, że w tym roku choć troszkę z lata skorzystam, bo w zeszłym nie udało mi się i mam też nadzieję, że lato będzie.

2015-03-09 18:34

Tak jak mamabasia uważam że wychodzenie z dzieckiem nawet na krótkie spacerki jak jest zimno są korzystne dla dziecka ,maluszek się hartuje i rzadziej łapie infekcje. Istotny jest odpowiedni ubiór i śpiworki czy ciepłe kocyki i pokrowiec na nóżki. dziecko które siedzi w wózku może szybciej zmarznąć dlatego gdy jest zimno na spacery warto chodzić w południe bo po południu już robi się szybko ciemno i zimno, ciepłe picie w termo opakowaniu czy specjalnych butelkach które podgrzewają napój też są fajne. Kiedyś czytałam że przychodząc z chłodnego czy zimowego spaceru koniecznie trzeba dziecku dać do picia ciepłą herbatkę czy kakałko jeśli dzidziuś pije czy nawet mleko.

2015-03-08 13:29

Alicja ja mojej Małej od wczoraj ubieram wiosenną kurtkę. Faktycznie, u nas też wieje. Wczoraj było nawet szaro i buro, ale było już 8 stopni. Dzisiaj jest cieplej, ale nadal wietrznie. Miałam ubraną wiosenną kurtkę, pod tym body i bluza. Mała spała na dworze jakieś dwie godziny i była cieplutka jak ją wyciągałam z wózka.

2015-03-08 12:18

U nas, jeśli chodzi o lato, to gorący był lipiec, a maj i czerwiec zimny i deszczowy, sierpień też nie za ciekawy :/. Mam nadzieję, że w tym roku bedzie lepiej i że już przyjdzie prawdziwa wiosna, bo na wymrożenie zarazków, to i tak pewnie nie ma co liczyć. A jak ubieracie dzieci w takie pierwsze niby wiosenne dni, gdy jest trochę powyżej 10 stopni? Bo ja się właśnie zastanawiam, czy nie założyć już Małemu wiosennej kurtki, choć trochę się boję, bo niby jest słońce, ale też wieje.

2015-03-08 11:20

O kurde kropkaaaa, ale Ci zazdroszczę tej kiełbaski!!!! U nas niby było 7-8 stopni, ale wietrznie i szaro. Dzisiaj świeci sliczne słońce, temp. 11 stopni, ale też wieje. W zeszłym roku było takie deszczowe lato??? Nie przypominam sobie ;p Jakoś tak zarejestrowałam piękną pogodę ;p Ale może dlatego, że już byłam na urlopie macierzyńskim i miałam dużo czasu wolnego, więc jak tylko było ładnie to coś organizowaliśmy. Pamiętam, że Ania cały czas leżała w samym pampersie ;p

2015-03-08 08:10

Agusia8 masz racje zimy w tym roku nie było wogóle- umnie wczoraj było 17 stopni , a przecież to dopierojest początek marca, co nie zmienia faktu, że strasznie się ucieszyłam jak zobaczyłam, że tak jest ciepło. Mała prawie cały dzień była z nami na ogrodzie. Sezon rozpoczęty - jak się śmiał mój mąż, bo grila rozpalił, ale mi smakowała tapierwsza wiosenna kiełbaska

2015-03-08 07:26

Ten klimat to wogóle się zmienił i wariuje.Zimy prawie nie było to pewnie i lata takiego nie będzie :( Jejku mam nadzieję że będzie ciepło a nie deszczwo jak w zeszłym roku.Dziwić się że każdy choruje jak jest ciągła zmiana pogody,zwariowałć idzie ...

2015-03-05 14:45

Mi szkoda troszkę, że nie było zimy w tym roku, nawet takiej, jak w zeszły, a to dlatego, że bakterie nie do końca się wymroziły i teraz są tego efekty. No, ale cóż cała populacja ludzka na ziemi wiele lat pracowała na efekt cieplarniany i teraz zbieramy żniwa w postaci np. braku zimy.