Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1055 Wątki)

Podjadanie

Data utworzenia : 2014-04-07 11:36 | Ostatni komentarz 2014-05-05 20:23

Proud Mommy

5384 Odsłony
26 Komentarze

Pani Doktor, córka ma 19 miesięcy i waży 11,2 kg. Jeszcze kilka miesięcy temu jadła regularne 4-5 posiłków o w miarę stałych porach. Odkąd zaczęłam podrzucać dziecko prababciom, zauważyłam, że córka zjada mniejsze porcje tych regularnych posiłków, za to chętnie wyciąga rękę po cokolwiek do jedzenia między posiłkami. Po rozmowie z prababciami okazało się, że córka jest dokarmiana serkami homogenizowanymi i różnymi innymi, niekoniecznie zdrowymi, przekąskami. Oczywiście prosiłam, by tego nie robić, ale to trochę jak walka z wiatrakami. W każdym razie jestem ciekawa, czy mogę oduczyć dziecko takiego podjadania? Bo zakładam, że jest to w tym momencie nawykowe. Czy może się mylę i dziecko faktycznie jest głodne, dlatego tak chętnie daje się prababciom karmić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

2014-04-13 13:29

babć nie prosić, tylko ładnie wytłumaczyć, że jeśli jeszcze raz podadzą serek, to będzie to ich ostatnie spotkanie z wnukiem albo że kolejne będą odbywać się przez szybkę. a jeszcze lepiej nie "podrzucać", wtedy będziesz miała pewność, że nie pasą dziecka. cały czas się zastanawiam, dlaczego dorośli ludzie nie rozumieją, czy może raczej nie chcą zrozumieć tego, co się do nich mówi. jak można zapychać dziecko wyrobem seropodobnym barwionym robakami z zawartością owoców 0,00001%? i to jeszcze w sytuacji, gdy mama prosi, by tego nie robić.

2014-04-11 18:58

Witam Myślę, że cierpliwością i stanowczością można wiele osiągnąć. Oczywiście, jeżeli prababcie tego nie zniweczą. Jadanie regularne jest bardzo ważne i przyczynia się nie tylko do utrzymania zdrowia ale też do poczucia bezpieczeństwa. Uleganie reklamom i podawanie serków homogenizowanych jest wyborem najgorszym z możliwych i mam nadzieję, że babcie to zrozumieją. Przecież im bardzo zależy na zdrowiu i dobrym wyglądzie dziecka. Proszę wrócić do poprzedniego rytmu. Kiedy dziecko będzie koniecznie chciało przekąskę, można jej podać marchewkę, kalarepkę, jabłko albo ugotowaną fasolę Jaś. Doraźnie można się wspomóc waflami ryżowymi. Życzę powodzenia. Pozdrawaim