Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wkładka wewnątrzmaciczna / spirala

Data utworzenia : 2013-09-04 21:03 | Ostatni komentarz 2014-02-21 00:14

bialutka91

41195 Odsłony
30 Komentarze

W poniedziałek założyłam sobie spiralę i przez 5 godzin odczuwałam ból, do tego pojawiło się krwawienie, ale lekarz wspomniał, że tak może być, ale że tak dzień dwa. Dziś mija trzeci i nadal leci. (ładnie zrymowałam). Czy któraś mama stosowała taką metodę antykoncepcji? W necie mało o tym piszą, informacje są pobieżne. Jakie miałyście dolegliwości i ile trwały, no i w ogóle wasze spostrzeżenia i czy jesteście zadowolone.

2013-09-05 21:03

Gorączki nie mam, bóli głowy też nie. Wkładka jest miedzianowa czy jakoś tak, bez hormonów. Zdecydowałam się na taką, bo karmie piersią. Ani podbrzusze, ani w krzyżu mnie nie boli. Po prostu czuje, że coś tam jest, ale lekarz wspominał, że tak będzie dopóki się nie przyzwyczaję. Zastanawia mnie tylko to krwawienie. Niewielkie ale jest. Gin uprzedzał, że może tak być, bo spiralka zakładana pod koniec 6 tygodnia po porodzie, więc mogła się ,,uszczypnąć" szyjka, poza tym to jednak zabieg i oczywiście ciało się musi przyzwyczaić. Czytałam na innym forum, że jedna pani krwawiła ok. 5 dni. Zdaje mi się, że Karola miała zakładaną i w sumie bardzo liczę tu na nią. Wiadomo, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje.

2013-09-05 14:51

Dolegliwości po założeniu spirali powinny minąć 3 dni. Natomiast jeżeli odczuwa Pani ból i dyskomfort, a do tego występuje krwawienie (plamienie może utrzymywać się kilka dni- reakcja organizmu na działanie hormonów i sam fakt założenia spirali) lepiej zgłosić się do lekarza. A oprócz tych objawów ma Pani gorączkę albo bóle głowy?

2013-09-05 13:48

Kochana a miałaś robione testy z krwi czy taka metoda i te hormony w spirali są dla Ciebei dobre, czy nie nastąpi reakcja alergiczna?

2013-09-05 09:32

Moja koleżanka przy spirali miała częste bóle,głowy,brzucha i ją mdliło.Poszła z tym do gin i ona stwierdziła,że to własnie po tej metodzie antykoncepcji.No i jak zrezygnowała z niej to wszystkie objawy minęły jak ręką odjął.

2013-09-05 08:38

Bialutka to jest krwawienie czy raczej plamienie? Bo jeśli krwawienie i nadal boli to chyba powinnaś iść do lekarza, tak jak pisze Moniquell mogło dojść do jakiegoś zakażenia albo spirala Cię "uwiera" i trzeba sprawdzić czy dobrze jest założona. Jak jest małe plamienie to chyba normalne. Ale ja się na tym nie znam więc może zadzwoń do lekarza i się podpytaj ale w razie wątpliwości lepiej niech sprawdzi czy wszystko ok.

2013-09-05 08:29

ja dokładnie się na tym nie znam bo sama bym się na spiralkę nie zdecydowała ale moja koleżanka miała podobne objawy do Ciebie, doszło do jakiegoś zapalenia i okazało się że niestety nie może mieć spirali najlepiej skontaktuj się z lekarzem