Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Urlopy rodzicielskie w 2015 roku

Data utworzenia : 2015-03-02 14:18 | Ostatni komentarz 2015-05-05 12:39

Redakcja LOVI

7040 Odsłony
42 Komentarze

Jeśli pracujesz na etacie i spodziewasz się dziecka lub jesteś świeżo upieczonym rodzicem, dowiedz się, jaki urlop Ci przysługuje, jak długo trwa i czy jest płatny.

2015-03-05 17:57

Ja jestem na macierzynskim urlopie jak na razie, a później zobaczymy czy bede miala z kim zostawić córkę. Bo nie jestem przekonana by dac rocznego malucha do złobka. Ale mamy jeszcze ponad pół roku na zastanowienie i pomyślenie co dalej.

2015-03-03 21:02

zuzanna tak, normalnie przysługuje Ci cały urlop.

2015-03-03 21:00

Ja jestem na macierzyńskim rocznym. Dostaje 80%. Na wolnym będę do grudnia wiec jeszcze kupa czasu. A tak się zastanawiam czy za ten rok macierzyńskiego przysługuje mi po powrocie urlop wypoczynkowy ?

2015-03-03 17:37

Ja jestem na macierzyńskim,zostało mi jeszcze 5 miesięcy,ja również biorę 80% przez rok czasu,a później zostaje jedynie urlop wychowawczy.Chciałabym wrócić do pracy bo wychowawczego jest niewiele ale narazie nie ma szans bo nie mam komu synka zostawić a na żłobek jeszcze jest malutki i nawet bym jeszcze nie chciała go zostawiać tak samego.Zobaczymy jak będzie,może na przyszły rok się uda,chociaż też może być ciężko...

2015-03-03 17:15

Ja jestem na macierzyńskim i jescze zostało mi pół roku. Aż strach pomyśleć, że trzeba będzie maleństwo zostawić i iść do pracy. Ja również postanowiłam brać 80% przez cały okres żeby dochody były równe przez cały okres. Dobrze że jest ten rok, a z drugiej strony chciałoby się więcej z maleństwem pobyć.

2015-03-02 20:40

Paulina urlop nie przepada, będziesz go mogła wykorzystać po zakończeniu macierzyńskiego (lub rodzicielskiego jeżeli się zdecydujesz na niego pójść) Ja byłam na urlopie macierzyńskim, dodatkowym i rodzicielskim, mąż brał ojcowski 2 tygodnie. U mnie ze względu na ciążę mnogą bardziej opłacało się wziąć najpierw 100% a potem 60% ponieważ macierzyński trwa dłużej. Obecnie wykorzystuje stary urlop i 23 marca wracam do pracy Jestem zdania, że matki powinny mieć możliwość płatnego przebywania z dzieckiem do 3 roku życia, czyli do momentu rozpoczęcia przez dziecka przedszkola :)

2015-03-02 20:16

Ja również bardzo się cieszę że mogę przez rok przebywać z synkiem w domu :). Ja mam jeszcze pół roku macierzyńskiego i nie chcę nawet myśleć co będzie po moim powrocie do pracy. Ja również zadeklarowałam że chcę mieć zasiłek wypłacany przez cały ten okres w wysokości 80% ponieważ łatwiej mi zaplanować wydatki kiedy wiem że co miesiąc jednakową kwotę do zagospodarowania.

2015-03-02 19:56

Jestem na zwolnieniu w 4 miesiącu ciąży. Został mi urlop z 2014 roku - 5 dni. Jak to będzie rozliczone? czy te 5 dni mi przepadnie czy muszą mi za nie zapłacić?