Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Program "Rodzina 500 plus" oraz inne świadczenia na dziecko w 2016 roku

Data utworzenia : 2016-05-05 16:29 | Ostatni komentarz 2016-07-24 23:27

Redakcja LOVI

8905 Odsłony
133 Komentarze

Spodziewasz się dziecka i zastanawiasz się, czy przysługuje Ci finansowe wsparcie od rządu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polega nowy rządowy program „Rodzina 500 plus” oraz o jakie inne zasiłki na dziecko możesz się ubiegać.

2016-05-08 13:23

Aga, można internetowo, ale podobno lepiej iść osobiście, bo jest potrzebnych sporo załączników i lepiej jak ktoś dokładnie wytłumaczy jak wypełnić wniosek. U mnie w mieście dużo wniosków na pierwsze dziecko zostało odrzuconych ze względu na błędne wypełnianie wniosku. Ja się nie "łapię" na pierwsze, ale mój brat jeździł kilka razy. Na pewno potrzebny jest Pit, ale on jeszcze potrzebował m. inn. zaświadczenia ze skarbówki o dochodach za 2014 r., odpis aktu ślubu (nie wiem po co?), zaświadczenie z urzędu pracy, bo bratowa nie pracuje i nie przysługuje Jej zasiłek. Gdyby liczyły się dochody za rok 2015 to bym się załapała na pierwsze dziecko, ale w 2014 miałam dużo godz. nadliczbowych i automatycznie wyższy dochód.

2016-05-08 10:40

Magiczny a wy na pierwsze dziecko składaliście? Można internetowo wtedy? Byłam pewna że trzeba się tam pojawić osobiście. Lenka ja idę w poniedziałek, jakoś się nie umiałam zmobilizować a uzyskać pit od mojego męża też jest kłopot bo wiecznie zapominał do księgowej zajść;/ Co do decyzji to zależy pewnie ile wniosków dostaną, jak duże miasto i ile osób do sprawdzania tych wniosków wyznaczyli, tak myślę.

2016-05-07 22:03

We wniosku zaznacza sie czy nastapila utrata badz uzyskanie dochodu po 2014 roku :) ja skladalam osobiscie wlasnie z tego wzgledu ze chcieli ode mnie duzo dokumentow takze wolalam zrobic to osobiscie. A skladalam wniosek 13 kwietnia i na razie decyzji nie bylo ale ogolnie u mnie rozpatruja w ciagu 30 dni. Ciekawe jest tez ze jedni szybko dostaja wyplaty a inni musza dlugo czekac :-)

2016-05-07 21:22

tak na decyzję można czekać nawet 3 miesiące... W niektórych gminach tak jest. My nadal nie mamy decyzji, a wniosek składany tak naprawdę 2 kwietnia internetowo

2016-05-07 13:37

wiesz co ja byłam tylko raz i dostałam kartę i informacje co przynieść, tam była informacja o Picie z 2014 ale może będą ode mnie chcieli też z 2015. Jeśli chodzi o umowy i świadectwa pracy to jest wyraźnie napisane że interesuje ich okres od 1.01.2014 do teraz. Jak pójdę to wezmę pity z 2014 i 2015 na wszelki wypadek bo umowy mam już przygotowane. Daj znać jak przeliczą czy przyznali Wam czy odrzucili;/ A na decyzje podobno do 3 miesięcy się czeka ale wiadomo że może być dużo wcześniej

2016-05-07 13:25

W 2014 pracowalam tylko pol roku i mam dochod utracony jak skladalam wniosek na pierwsze dziecko bo tak mi poradzila pani ktora pobierala wnioski to musialam wykazac dochody praktycznie do 2016 roku. Zobaczymy jaka przyjdzie decyzja,

2016-05-07 12:54

Jeśli w 2014 nie pobierałaś macierzyńskiego to nie jest uwzględniony w rozliczeniu pit. Najlepiej weź wasze (twoje i męża albo wspólne) Pity z 2014 i przelicz dochody:)

2016-05-07 00:09

Nam świadczenie prawie by nie przysługiwało, ale na szczęście umowa męża została sprostowana i przysługiwać nam będzie. Prawdę powiedziawszy jeszcze nie skladalismy papierów, bo wiecznie ,,nie ma czasu". Wkrótce złożymy i pieniądze wpłyną nam za poprzednie miesiące. Nie spieszy nam się też dlatego, że prawdopodobnie pieniążki te będą po prostu odkladane. Także wydaje mi się, że program ten długo nie przetrwa, ale póki jest trzeba się cieszyć i korzystać. :) byle mądrze...