Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

ślub cywilny czy kościelny?

Data utworzenia : 2016-10-17 10:47 | Ostatni komentarz 2024-04-06 17:29

K.Krzywoszynska

3255 Odsłony
163 Komentarze

Jakie jest Wasze zdanie na temat ślubu cywilnego a kościelnego? Mój narzeczony chce najpierw wziąć ślub cywilny dla naszej najblizszej rodziny a za dwa lata kościelny, większy dla około 100 osób. Wg mnie to się nie opłaca bo na ślub cywilny też trzeba wydać pieniądze, jesli nawet zaprosimy nasze rodzenstwo, dziadkow, rodzicow i chrzesnych to bedzie ponad 30 osób! Tylko, że mój narzeczony nie widzi ile na to pieniedzy pójdzie. Poradzcie... Jak było u Was? Może ktoś brał slub cywilny i powie ile na wszystko wyszlo pieniazkow?

2016-10-17 11:02

Ja brałam konkordat. Wiesz.... ciężko jest tutaj coś doradzić, bo to ważna decyzja, która należy tylko do Was. Myślę, że jak przedstawicie swoje argumenty to w końcu dojdziecie do porozumienia. :) najgorzej jak jest duża różnica poglądów. Wowczas ktoś musi ustąpić. W naszym przypadku było tak, że cywilnego nawet pod uwagę nie braliśmy, bo jesteśmy dosyc wierzący i kościelny był priorytetem. Odkladalismy pieniążki dosyć wcześnie, w międzyczasie zaszlam w ciążę, więc nawet nie było problemu z przyspieszeniem ślubu.