Rodzice (489 Wątki)

Pierwsze wakacje z niemowlakiem

Data utworzenia : 2016-06-04 16:50 | Ostatni komentarz 2018-04-10 21:14

Redakcja LOVI

8687 Odsłony
175 Komentarze

Co roku wiele mam staje przed wyzwaniem jakim jest urlop z niemowlakiem. Aby ułatwić Wam to zadanie, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę oraz jak zaplanować wakacje, aby były jak najbardziej satysfakcjonujące.

2018-04-10 21:14

Ja teraz na majówkę wybieram się na pierwszą wycieczkę z maluchem :) w prawdzie kilkadziesiąt kilometrów od domu ale mąż obiecał mi zasłużony odpoczynek w SPA w Zamku w Janowie Podlaskim. Już zaglądałam do nich na stronę i mają przepiękną okolicę. Już zacieram ręce na ulubione zabiegi :) :)

2018-03-01 10:18

Odświeżę temat :) Wiem, że do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale w sumie z maluchem wakacje trzeba planować/organizować wcześniej. My koniecznie musimy pojechać się chwilę wyrwać i szukamy najlepszego regionu/miejsca. Wyjazd pewnie w okolicy sierpnia/września. Młoda będzie wtedy miała ok. 5-6 miesięcy. Powinna być zaprawiona w podróżach przez podróże do dziadków. Możecie polecić jakieś konkretne regiony/miejscowości? Lub może od razu jakieś konkretne miejsca? Myśleliśmy o morzu/jeziorze, ale w sumie młoda i tak nie będzie się kąpać, więc może być jakieś ciekawe miasto, gdzie moglibyśmy chodzić na miejskie wycieczki. Macie jakieś pomysły? :)

2017-03-23 15:14

To ja chyba jestem z tych mniej odważnych mam, albo po prostu nie myślę o wakacjach, bo mąż nie bardzo może brak urlop latem

2017-03-21 20:09

przy małych dzieciach szczególnie jeśli wykupujemy wyjazd wcześniej przydatny jest wykup ubezpieczenia na wypadek rezygnacji z wyjazdu ([url]http://tueuropa.pl/koszty-rezygnacji.htm[/url] Gdy z ważnego powodu (lista powodów jest dokładnie podana w umowie ubezpieczeni) będziemy musieli odwołać nasz wyjazd a organizator nie zwróci nam całości kosztów wtedy ubezpieczyciel zwraca 100 % poniesionych przez nas kosztów. Jednym z takich powodów jest nagła nasza choroba lub choroba osoby współuczestniczącej w wyjeździe. Jest bardzo szeroki wachlarz "imprez" w ramach których obowiązuje ubezpieczenie. Nie musi to być koniecznie wycieczka z biura podróży ale również: bilet na samolot, pociąg itp. koszty przewozu, noclegu, rejsu, najmu / czarteru jachtu, konferencji, kursu, szkolenia, warsztatu, czy biletu na imprezę masową. Warto wykupić takie ubezpieczenie bo koszt jest niewielki a zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidywalnego.

2016-12-14 09:19

Dziewczyny jeśli jesteście mamami niemowlaka proponuję nie wynajmowac pokoju w hotelu. Ale włąsne mieszkanie co jest o wiele wygodniejszą opcją wynajmu. Będziecie mieli o wiele więcej przestrzeni. Własną łązienkę do dyspozycji oraz kuchnię, w której mozecie coś dzieciaczkowi upichcić. Jest to wygoda nie do przecenienia. Jeśli planowalybyśice urlop nad morzem to proponuję zerknąć sobie na tę stronkę http://www.dhapartamenty.pl/ - są tam mieszkania do wynajęcia w Trójmiescie.

2016-09-07 13:26

Na pierwsze wakacje wyjechalismy ze starszą, jak miala 9 miesięcy. Do Zakopanego, tp był wrzesień. Ludzi było tak w sam raz. Jechaliśmy w dzień, mała dobrze zniosła podróż. rzeczy miałam wszystkie ze sobą, wolałam poświęcić czas na zwiedzanie okolicy, niż sklepów. Wyjazd był krótki, szkoda było każdej minuty, a w sklepach olejki, itd. bardzo przydała się nam folia na wózek, cały pobyt praktycznie cały czas padał deszcz, Pensjonat był kawałek od centrum, my byliśmy samochodem, więc ja potrzebowaliśmy spokoju, to wracaliśmy na kwaterę. z młodszą jeszcze nigdzie się nie wybraliśmy. na etapie bólów brzuszka, uczenia się rytmu dobowego, wyjazd mógłby być bardziej męczący, niż przyjemny

2016-08-22 13:16

magros może faktycznie wszystko zależy od dnia..czasami dziecko może mieć gorszy dzień i źle reagować na podróże a innym razem może być całkiem dobrze. Kiedy mamy krótszą trasę około 60 km to czasami jest fajnie mały się bawi ale trzeba mu zmieniać często zabawki bo się nudzi.

2016-08-22 07:11

Iwona, możliwe, że trasa przebiegnie bez problemowo. Dość często pokonujemy z małą trasę ok. 200 km. I raz jest grzeczna, bawi się, śpi. A czasami potrafi całą drogę płakać. Wszystko zależy jaki ma dzień :)