Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Lęk separacyjny u niemowlaka

Data utworzenia : 2016-02-01 18:10 | Ostatni komentarz 2018-01-07 15:21

Redakcja LOVI

6891 Odsłony
40 Komentarze

Każdy maluch w pewnym momencie zaczyna doświadczać lęku przed rozstaniem z mamą. Sprawdź w jaki sposób mu wtedy pomóc i zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

2016-04-09 22:33

Mój synek na szczęście nie rozpacza gdy znikam mu z oczu i wychodzę ,może dlatego że od małego zostawał z tatą albo z babcią gdy musiałam wyjść z domu.

2016-02-05 11:20

Dzieciaczki nie mają poczucia czasu i nie wiedzą ile to jest czasu nawet 5 minut nie mają wyobraźni, że wyjście do toalety nie wiąże się z nieobecnością taty przez dajmy 8 godzin tak jak wychodzi do pracy. Właśnie jak będziemy zostawiać dziecko od małego na jakiś czas z kimś z rodziny będzie mu łatwiej w momencie kiedy mama będzie musiała wrócić do pracy bo przecież po nie wróci. Stopniowo małymi kroczkami trzeba przyzwyczajać do tego, że mama musi gdzieś wyjść. Później też łatwiej będzie kiedy dziecko pójdzie do przedszkola.

2016-02-02 21:36

Temat na czasie. Niedawno przechodziliśmy. To już moje drugie dziecko, więc wiem co to jest. Artykuł bardzo przydatny. Szczególnie dla młodych mam, ale i ja znalazłam kilka wskazówek. U nas dużo zależy od humorku . Jak ma dobry to nawet mamie pięknie papa zrobi, a czasami płacze aż żal mi go zostawiać. Nie wymykamy się i nie uciekamy przed maluchem. Mama zawsze daje robaczkowi buziaczka i mówię, że idę do pracy. Robię papa i wychodzę. Wojtka od maluszka zostawiałam czasem z mężem, czasem z babcią. Myślę, że dzięki temu młody łagodniej to wszystko przeszedł.

2016-02-02 21:04

Ze starszym synkiem przechodzilam placz gdy wychodzilam do pracy z czasem mu przeszlo i wiedzial ze wroce, ciezko bylo mi wyjsc z domu ale wyjscia nie mialam.

2016-02-02 16:28

oj tatuś to przerabia z córą jak wychodzę na dłużej. Jak tylko zamykam drzwi to płacz... jak wracam dziecko się smieje

2016-02-02 13:53

Moje dziecko bardzo emocjonalnie reaguje gdy ktoś z jego otoczenia znika. Najgorsze są wyjścia mamy, taty, babci,dziadka oraz wujka. Tłumacze córce ,że wrócą , że musieli iść do pracy, szkoły, toalety. Teraz jest troch lepiej , ale potrafiła stać pod drzwiami wc i głośno płakać.

2016-02-01 20:44

Ja od początku dzieliłam się obowiązkami z mamą czy partnerem a nawet kilka razy zdarzyło mi się zostawić synka pod opieką siostry i Wojtuś nie najgorzej to przeszedł , natomiast problem pojawił się w trakcie jego pobytu w szpitalu - stał się przylepką mamusi i gdy dzieje się coś " złego " to tylko mamusia może przytulić, pogłaskać itd. Oczywiście nadal jestem konsekwentna i część obowiązków w opiece czy pielęgnacji synka wykonuje u nas tatuś ale kiedy widzę że synek chce abym to ja go usypiała czy przytuliła to nie odmawiam mu tego. Wczoraj był u nas ksiądz z kolędą i kiedy tylko weszli Wojtuś przestraszył się troszeczkę nowych osób i szybko z ramion taty przeraczkował do mnie - najwyraźniej ja daję mu większe poczucie bezpieczeństwa i niech tak będzie :)

2016-02-01 18:15

Niedawno przechodziliśmy lęk separacyjny z moim rocznym synkiem. Gdy tylko próbowałam opuścić pokój by udać się np. do kuchni to synek reagował płaczem. Wtedy zamykałam drzwi, a za chwilę otwierałam je mówiąc "akuku!". Synuś zaczął się uśmiechać, a ja mogłam na chwilę wyjść. Warto też dużo rozmawiać z dzieckiem, komunikować mu swoje zamiary. Wtedy będzie dużo spokojniejsze :)