Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Lęk separacyjny u niemowlaka

Data utworzenia : 2016-02-01 18:10 | Ostatni komentarz 2018-01-07 15:21

Redakcja LOVI

6898 Odsłony
40 Komentarze

Każdy maluch w pewnym momencie zaczyna doświadczać lęku przed rozstaniem z mamą. Sprawdź w jaki sposób mu wtedy pomóc i zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

2017-01-23 10:57

Magros staraj sie przekazywać obowiazki. Bo faktycznie pozniej ze zlobkiem moze być duży problem. Mój maly tez ciągle placze jak go tylko na chwile zostawie...ale wystarczy ze jest przy nim nawet tylko straszy brat to juz jest ok.

2017-01-14 14:02

Wszystko przed nami, ale już po tym artykule wiem jak z tym walczyć, jak uczyć malucha jeszcze przez lękiem, że mama zawsze wraca. Super artykuł. Brawo!

2017-01-14 12:44

Dokładnie od świąt Bożego Narodzenia mojej córce tak się pozmieniało, że jest nastawiona tylko na MAMĘ. Z mamą zasypiać, z mamą się bawić, z mamą wszystko. Gdy ktoś inny próbuje ją wziąć na ręce jest płacz, który dość szybko mija, gdy zainteresuje się ją czymś innym. W domu ona nawet do taty nie chce pójść. Gdy ją zabierze na siłę, po chwili jest już ok. Bawić chce się tylko ze mną. To do mnie podchodzi i ciągnie mnie za rękę by z nią pochodzić. Nawet, gdy ja nie chcę wstać i ona płacze nie satysfakcjonuje jej ręka taty i chodzenie z nim. Na początku myślałam, że to zęby i taka potrzeba. Ale trwa to już teraz dość długo. Martwię się, bo przez to w żłobku też będzie jej trudniej się zaaklimatyzować.

2016-09-15 14:22

Moja córcia teź ostatnio wystraszyła się babci... przykro nam było... ale jak się oswoiła to wynagrodziła nam to z nawiązką :) Mama była wręcz nudna w poròwnaniu do babci której pomysłów na zabawy nie brakuje!

2016-09-08 20:46

Moja córcia ma 10 miesięcy i ostatnio miałam okazję poobserwować jak zareaguje na kogoś zupełnie obcego i to w dodatku z innym maluchem u nas w domu, na jej bezpiecznym terytorium. Bo poza domem to przyznam, że odważna jest :) Najpierw zdziwiona popatrzyła, no ale jak to? U niej na macie, jej zabawkami? Po czym zrobiła podkówkę i poraczkowała do mnie, przytuliła się i obserwowała jeszcze z moich kolan nowych obcych w jej domu :) Ale już po chwili zaczęła się uśmiechać i bawić wspólnie z drugim dzieciątkiem :) To było nasze takie pierwsze doświadczenie i muszę powiedzieć, że byłam z niej dumna :)

2016-09-06 21:14

U nas skończone 6miesiecy i pierwsze objawy juz jakis czas temu pojawiły się. Synek rozpłakał sie gdy zauważył że wychodzę z pokoju. Zdarzylo sie to 3razy, ale tylko wtedy gdy byla juz godzina jedzenia a mi się zachciało polecieć jeszcze pp cos do kuchni, dlatego w gruncie rzeczy nie wiem czy byla to tęsknota za mną, czy za cycem hehe ;) Ale widac różnicę. Gdy miał 3 Miesiące na obcych reagował tak samo, uśmiechnął się po swojemu cos pogadam. A teraz już nie ma tak lekko. Na calkiem obcych się krzywi. Na babcie jak dlugo jej nie widzi patrzy podejrzliwie, dopiero gdy zacznie mu śpiewać to pojawia się uśmiech od ucha do ucha;) Ale powoli oswajamy rozstania właśnie zabawą. Bawimy się w a kuku, zasłaniając kocykiem (często tez synek sam naciąga na siebie swoje kocyki i śmieje gdy go odkrywam, aż dostaje czkawki ) Gdy mąż trzyma małego ja chowam siw za jego plecami i z uśmiechem pokazuje. Ta zabawe również uwielbia :) Mam nadzieje, ze dzieki temu łagodniej przejdzie te n okres i będziesz rozumiał, że mama zawsze wróci. :)

2016-09-06 00:17

Moja starsza córka praktycznie do 3roku życia miała lek, jak gdzieś wychodziłam na dłużej, najgorzej wieczorem. Ciekawe jak będzie z młodszą

2016-05-19 18:40

Wydaje mi się, że większość małych dzieci tak ma, że są otwarte i nie boją się obcych. Potem to się zmienia.