Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Jak zorganizować chrzciny?

Data utworzenia : 2015-11-03 11:23 | Ostatni komentarz 2019-03-04 13:30

Redakcja LOVI

21873 Odsłony
448 Komentarze

Chrzciny dziecka – ta ważna duchowa i rodzinna uroczystość - wymaga wielu przygotowań. Podpowiadamy, jak zaplanować, aby wszystko się udało i abyście dzień ten wspominali z sentymentem i uśmiechem na ustach

2015-11-04 08:28

Nienormatywna bardzo fajne podejście księdza tylko pozazdrościć

2015-11-03 23:33

Ja sie natomiast strasznie cieszę, że Zosia miała 3 tygodnie gdy była chrzczona - była spokojna, każdy mógł ją zobaczyć, nie trzeba było jej zabawiać na Mszy, bo całą przespała :P A na imprezie budziła sie tylko na karmienie więc miałam czas by pobyć z gośćmi. Oranizacje obiadu zleciłam od a do z restautracji więc nie musiałam sie przejmować. A 55 zł za osobę to nie było dużo. Za to skupiłam się na tym, by Msza była wyjątkowa - dlatego wybrałam super Księdza, który zorganizował nam Chrzciny w czasie Mszy dla dzieci :) Nie bylo cichaczem, nie było na szybko - tylko wszystko spokojnie i każdy moment wybrzmiał :) A na koniec wziął Zosie w ramiona i podniósł nad ołtarzem a wszyscy bili brawo :) Takie przyjęcie do wspólnoty Koscioła to a rozumiem :P

2015-11-03 23:11

Annawianna zgadzam się z Toba całkowicie... My chcemy aby wszytko było idealne i super zorganizowane a tym samym zapominamy o własnym dziecku które w tym momencie jest najwazniejsze... szczególnie jak ma się malutkie dziecko to ten dzień nie powinien być dniem wariata ale na pewno powinno być spokojnie zapewniając maksimum bezpieczeństwa dla maleństwa. Nie ma co się martwić że w trakcie imprezki urodzinowej dziecko marudzi,nie ma ochoty na towarzystwo ciotek i babć i płacze okrutnie tylko trzeba wziąc dziecko do innego pokoju i je uspokoić ululać aby się nie meczyło w trakcie takiej imprezki i zrozumieć że nadmiar wrażeń robi swoje.

2015-11-03 22:28

Ja dziś bardzo żałuję że uległam naciskom mamie partnera i bardzo szybko zorganizowałam Chrzest i przyjęcie z tej okazji. Chcąc uniknąć kłótniom i ciągłej rozmowie kiiiiiiiiedy Chrzest poszłam do księdza i zarezerwowałam termin zaledwie z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Ponieważ całymi dniami byłam sama z dzieckiem nie wszystko było dopięte na ostatni guzik - choć to pewnie nie jest takie ważne. Słusznie w artykule pisze że to nasze dzieciątko jest najważniejsze i to na nim oraz na tym że podczas ceremonii Chrztu zostaje oficjalnie przyjęte do grona Kościoła jest najważniejsze. Pamiętam jak będąc kiedyś na spotkaniu przed chrztem mojego chrześnika ksiądz mówił o tym co będzie się dzieło podczas Mszy i kiedy i w jaki sposób mamy podać dziecko. Prosił aby rodzice nie przejmowali się jeżeli maluch będzie płakał, jeżeli podczas ceremonii trzeba będzie aby wyjść np. do zakrystii i nakarmić czy przewinąć dziecko ponieważ takie sytuacje się zdarzają. Opowiadał ku przestrodze o sytuacji jaka miała miejsce podczas jednej z mszy chrzcielnych - małe dziecko miało na główce czapeczkę i w momencie kiedy ksiądz miał polać główkę dzieci wodą poprosił o zdjęcie nakrycia głowy a jeden z rodziców nie mógł poradzić sobie z odwiązaniem sznureczka i chcąc bardzo szybko zdjąć czapkę odchylił ą tak mocno że sznurek na szyi dziecka zaczął go dusić a dziecko zaczęło płakać i sinieć. Myślę że właśnie to my rodzice czasami chcemy aby wszystko było idealne, dopięte na ostatni guzik a nasze dziecko było w tym dniu wyjątkowo grzeczne a prawda jest taka że to owszem dla nas jest bardzo ważny dzień , dla naszego dziecka również ale ono nie odczuwa tej wyjątkowości i chce czuć się bezpiecznie tak jak w każdym innym dniu.

2015-11-03 14:49

Świetny artykuł my zrobiliśmy sobie sesję z chrzestnymi i mamy teraz świetną pamiątkę zdjęcie córeczki oprawilismy w ramke i wisi teraz pięknie w naszej sypialni cudowna pamiątka

2015-11-03 14:01

Chrzest to piękna chwila w życiu rodziców :) niestety maluszek jest jeszcze za mały, by świadomie przeżywać uroczystość. Ale możemy te magiczne chwile uwiecznić na pięknych zdjęciach. świetnym pomysłem prezentowym (jeśli to my jesteśmy jako goście) jest sesja zdjęciowa dla rodziców i maluszka. Pamiątka na całe życie:)

2015-11-03 13:54

Tak chrzest to jedna z pierwszych ważnych uroczystości zarówno dla dziecka jak i rodziców. Kościół, przyjęcie mieliśmy zapiete na ostatni guzik to mnie akurat nie martwiło. Ale najbardziej humor małej czy nie będzie maruda, placzliwa tego dnia. Chrzciliśmy jak miała 3.5mc i czas był dobry według nas o ile jest jakoś właściwy... :) Jestem bardzo dumna bo była bardzo towarzyska i wszystko wyszło pięknie :) mimo dnia wrażeń spała nam pięknie po wszystkim. Będąc mamą kp docenia się uroki wygod w lokalu typu pokój dla nas :) super sprawa! Po samym akcie duchowym jakim jest chrzest myślę że każdy rodzic odczuwa wewnątrzmy spokój :)

2015-11-03 12:46

Ciekawy artykuł Najważniejszy w tym dniu jest spokój dla dziecka. Maluch boi się gdy cała rodzinna się zjedzie i każdy coś do niego mówi lub chce wziąść na ręce. Rodzina siedziała osobno a ja z dzieckiem tylko chwilę im towarzyszyłam , musiałam zadbać o dziecko.