Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

10 najczęściej popełnianych błędów rodzicielskich

Data utworzenia : 2015-07-01 11:11 | Ostatni komentarz 2018-01-05 23:43

Redakcja LOVI

4994 Odsłony
28 Komentarze

Bardzo kochasz swoje dziecko i wychowujesz je najlepiej jak potrafisz. Jednak, jak każdy, możesz wpadać w pułapki wychowawcze, które mogą źle wpływać na jego zachowanie i rozwój. Sprawdź, jak uniknąć 10 błędów najczęściej popełnianych przez rodziców.

2015-07-02 17:04

no tak lepiej zrobić takie małe sierotki,które w wieku 5 lat trzeba karmić łyżeczką i nie reagują na to jak mama prosi o posprzątanie zabawek :/

2015-07-02 15:07

Artykuł fajny, wszystko opisane bardzo fajnie, tylko życie czasami wygląda nieco inaczej... Mamy pozwalać dzieciom być samodzielnymi, nie wyręczać ich i mają wykonywać obowiązki adekwatne do swojego wieku, ok ... Tylko niedawno była sprawa matki której zabrano dwójkę dzieci 7 i 8 letnie... jednym z argumentów sądu był fakt że dzieci nie mają dzieciństwa.. A dlaczego? Bo ścielą same swoje łóżka w swoich pokojach... !!! Więc jedno z drugim czasami się mija ...

2015-07-02 12:23

Super artykuł. Warto co jakiś czas do niego zaglądać, bo niby każdy gdzieś słyszał o tych zasadach, ale nieraz ciężko wprowadzić je w życie. Dla mnie najważniejsze jest to, aby rodzice "mówili jednym głosem", czyli mieli wspólne stanowisko w sprawie wychowywania dzieci. Nie może być tak, że tylko jeden rodzic jest konsekwentny, jeden za coś nagradza, a drugi za to samo karze, jeden jest "dobry", a drugi "zły". Staram się wprowadzać różne zasady w wychowaniu moich dzieci i w większości mi się to udaje.

2015-07-02 10:14

Czy ja będę konsekwentna? Założenia można mieć, a i tak rzeczywistość wszystko weryfikuje. Na pewno będę pamiętać o zasadzie chwal za wysiłki nie za osiągnięcia. Moja mama miała tak, że jak przyniosłam 5 z minusem ze szkoły to zamiast pochwalić pytała się za co ten minus .....

2015-07-02 08:47

Fajny artykuł ale niestety nie zawsze tak się da jesteśmy tylko ludźmi i też mamy swoje granice cierpliwości no i nie tylko my rodzice mamy wpływ na wychowanie dziecka fakt że największy ale dochodzą dziadkowie, ciocie, wujkowie, nianie, przedszkole, szkoła i rówieśnicy. Każdy z nas by chciał aby jego dziecko wyrosło na mądrego i zaradnego życiowo człowieka.

2015-07-01 20:51

Jak ja bym chciała się zachowywać tak jak trzeba, na pewno będę się starać dla córci, jednak pewnie wszystko wyjdzie w praniu....

2015-07-01 19:12

Bardzo fajny artykuł, najlepiej jakby każdy stosował się do tych zasad, choć czasami jest trudne, ale niewątpliwie prawdziwe i warto spróbować tak postępować.

2015-07-01 18:53

Jako rodzic postawiłam sobie na cel aby moje dzieci były samodzielne i tego ich ucze. Zachęcam aby same próbowały wszystko robić aby były potem samodzielne. Nie znosze kiedy rodzice wyręczają dzieci, niekiedy nawet w dorosłym życiu. Właściwie na razie tyczy się to tylko starszego synka, ale młodszego tez mam zamiar tak wychowywać. Zawsze dotrzymuje danego słowa i dlatego synek wie, że może na mnie liczyc. Jedyne z czym mam problem to konsekwencja w zakazach, ale wszystko jest do nadrobienia... Wiadomo, każdy popełnia jakieś błędy ;)