Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rola dziadków w życiu dziecka

Data utworzenia : 2015-02-05 23:24 | Ostatni komentarz 2015-12-08 20:19

Redakcja LOVI

8424 Odsłony
65 Komentarze

Kiedyś mówiono, że aby wychować dziecko potrzeba całej wioski. Rodziny często żyły w domach wielopokoleniowych, a opiekę nad dziećmi sprawowali rodzice i dziadkowie. Dziś to się prawie nie zdarza. Jednak dziadkowie mają w życiu dzieci ważną rolę do odegrania. Sprawdź dlaczego warto zadbać o relacje wnuków z dziadkami.

2015-02-08 11:58

Nasza córka też jest zakochana w dziadku przede wszystkim. Dziadek przychodzi do niej codziennie, a nawet kilka razy dziennie, bo mieszka zaraz obok nas. Dziadek się z nią bawi, czyta z nią książeczki, zabiera ja na sanki, jak jest ciepło zabiera ja na spacerek na wózku. Mała jest z nim bardzo zżyta, bo poświęca jej bardzo dużo uwagi. Jest to moich rodziców pierwsza wnuczka i jest ich oczkiem w głowie. Babcie też bardzo mała kocha, ale za dziadkiem bardziej przepada, a w dodatku, dziadek często jak do nas przychodzi przynosi jej cukierka, więc tym sobie ją też zjednuje. Czasem dziadki mi graja na nerwach, ale wiem, że nie ma co z nimi zadzierać, bo jak potrzebuję czasem gdzieś wyjechać, to proszę ich o zajęcie się córką lub córkami. Dziadkom czasem ciężko jest coś wytłumaczyć, że kiedyś było inaczej, a teraz jest inaczej. Ale dobrze, że są. Tak naprawdę moja córka może liczyć na jednych dziadków, bo moja teściowa nie żyje, a teściu wcale nas nie odwiedza i my go też, bo jest nałogowym palaczem i odpala jednego papierosa od drugiego, a ja nie będę trzymać dzieci w takich warunkach. Moja młodsza córcia zaraz skończy 3 miesiące, a dziadek jej nawet jeszcze na oczy nie widział. Nawet na chrzcinach nie był, no ale to już jego sprawa, że go wnuczki nie będą znały.

2015-02-08 11:48

Mój syn jest bardzo zakochany w swoim dziadku... Gdy ten tylko przyjdzie z pracy od razu biegnie do niego na kolana... Papuguje jego zachowania, chce nosić jego czapki, ubrania... Czasami gdy płacze , ukojenia szuka u dziadka nie u mnie czy partnera... Ale jestem z tego bardzozadowolona, ja z swoim dziadkiem również utrzymywałam bardzo głęboką więż...

2015-02-08 11:43

Rola dziadków w życiu dziecka jest niezwykle ważna. Sama wiem, ile moi dziadkowie wnieśli w moje życie. Babcia uczyła mnie robić na drutach, haftować, szyć, smażyć jajecznicę :) Dziadek stworzył drzewo genealogiczne naszej rodziny i opisał całą jej historię, więc mogłam poznać naprawdę niesamowite historie mojej rodziny. Mam to szczęście, że mam dwie babcie i dziadka. Każdy jest miłośnikiem ogrodnictwa, więc już jako dziecko miałam u nich na działce swoje małe narzędzia i sadziłam razem z nimi cebulki kwiatów. Miałam też wydzieloną swoją małą grządkę, na której mogłam zasiać co tylko chciałam. Zawsze byli tacy cierpliwi w stosunku do mnie. Byli ze mnie bardzo dumni, tak jest zresztą do dzisiaj. Chciałabym, aby moja córka miała takie same piękne wspomnienia jak ja. Póki co ma i pradziadków i dziadków, więc będę jej powtarzać, że jest totalną szczęściarą :) Jej dziadek (mój tata) postawił już w ogrodzie karmnik, żeby Mała mogła obserwować ptaszki ;) Zabrał ją też ostatnio do pracy, żeby się wszystkim pochwalić jaką to ma super wnusię :) Rodzice mojego męża są ludźmi starszymi i niestety schorowanymi, ale jak tylko przyjeżdżamy z Małą to odżywają!!! Dbamy o to, żeby często się spotykać. Póki jestem na macierzyńskim i mam dużo czasu wolnego jesteśmy u nich z 3-4 razy w tygodniu. Widzę ile im to sprawia radości. Więc przynosi to obopólne korzyści :)

2015-02-07 21:50

Bardzo ważna jest rola dziadków w wychowaniu wnuków, nieraz wściekam się ,że moi rodzice pokazują mi jak mam robić ale bez nich byłoby mi na pewno bardzo ciężko. Oni kochają moją córeczkę bardzo mocno i chcą dla niej jak najlepiej a ona bardzo jest za nimi.

2015-02-06 12:08

Rola dziadków w życiu dziecia jest bardzo istotna i należy o tym pamiętać ...Czasami my rodzice mamy żal do babci - dziadka ze robią po swojemu...ze się wtracaja i zdania naszego nie szanują ..sprzeczki wzięły się po prostu ze zmian w żywieniu takich dzieci - wychowaniu i starszym ludziom trudno uwierzyc ze dziecko jedzace cukierki - chipsy czy sosy dosolone sztuczna chemia moze kiedys na tym ucierpiec ..Otyłosc , popsute zeby i rozne choroby glownie z tego się biorą ... Zauważmy ze dzieci strasznie kochaja tych dziadków pomimo tego ze my krzywo na nich patrzymy ! i nigdy w życiu nie próbujmy tego zepsuć nie należy zapominac o tych dobrych babciach , ktore rozpieszczaja w taki sposob zeby nam nie podpasc ..czyli zabawka a nie tona żelków ...pieniazki zamiast czekoladek...albo po prostu odwiedziny i wspolnie spedzony czas ! Ja milo wspominam takie wakacje , noce z babcią ..wyglupy z dziadkiem i chce zeby moje dziecko tez zapamietalo dobre chwile z ludzmi ktorzy nie zawsze z nami bedą .. Chce robić mnóstwo zdjęc ...chce czesto ich odwiedzac chociaz nie zawsze wychodze z gosciny zadowolona ...JA ..ale za to synek !! ? cieżko go wyrwac z rak dziadka :) kochanego dziadka i kochanej babci :)

2015-02-06 09:00

Ważne jest docenianie tego jak ważna jest rola dziadków w życiu. Niekiedy zdarza mi się złościć na babcię córki, a moją mamę..gdy próbuje wprowadzić w moje życie jakieś zmiany w kwestii wychowywania córki. Niejednokrotnie muszę zawsze ugryźć się w język przed powiedzeniem czegoś nieprzyjemnego..przecież wiadomo, że ona nie chce źle, nie chce krzywdy dla mojego dziecka..wręcz chce jak najlepiej :)

2015-02-06 08:46

W tych czasach dziadkowie ktorzy nie pracuja i pomagaja sa na wage zlota. Niestety moi i meza rodzice jeszcze pracuja i jak sobie pomysle ze juz niedlugo do pracy a dziecko do zlobka to ogarnia mnie ogromny smutek:( wolalabym by moje dziecko wychowywali dziadkowie pod moja nieobecnosc. Oni znaja moje zdanie dot. karmienia, wychowywania itp. Wiedza jakie mam zdanie na temat slodyczy czy kar i nagrod. Zlobek pod pewnym wzgledem jest fajny bo dziecko staje sie bardziej smiale i odwazne. Obcuje z rowiesnikami i w przyszlosci nie ma problemu z socjalizacja. Ale wazne dla mnie sa zasady przyjete w naszym domu a zapewne w kazdym sa inne i zlobek nie dostosuje sie do kazdego z osobna. Dlatego uwazam ze rola dziadkow w zyciu malucha jest baardzo potrzebna i dziadkowie bynajmniej tacy jakich ma moj syn sa jak zloto.

2015-02-06 08:29

Anna czytam Cię niejednokrotnie z nieskrywaną przyjemnością, cechujesz się dużym doświadczeniem życiowym oraz niesamowitym instynktem macierzyńskim. Teraz dostrzegam te dobre cechy, które zostały Ci wpojone w okresie dorastania :) Można wręcz na Tobie się wzorować, bo nie ma wielu osób, którzy tak bardzo cenią sobie rolę dziadków w swoim życiu jak Ty :)