Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie

Data utworzenia : 2015-02-05 10:58 | Ostatni komentarz 2015-02-11 13:58

li_28

6618 Odsłony
78 Komentarze

Przeszukałam trochę wątków i mimo, że znalazłam tematy związane z powrotem do formy i schudnięciem po ciąży, pozwolę sobie założyć nowy wątek troszkę w innej tematyce i z inną misją:) Otóż drogie mamy, mam trochę słabą motywację do tego aby systematycznie ćwiczyć, a chodzi mi szczególnie o brzuszek który został po ciąży. Przewertowałam trochę internetu w poszukiwaniu idealnych ćwiczeń które nie wymagają sprzętu ani wyjścia z domu. Bo z tym u mnie ciężko. Znalazłam ćwiczenia o nazwie Aerobiczna 6-stka Weidera - jestem po czterech dniach stosowania i powiem Wam, że mimo iż wyglądają niepozornie i łatwo, faktycznie działają na te partie gdyż przez dwa kolejne dni czułam te partie dość mocno. Mam do Was pytanko, czy stosowałyście takie ćwiczenia lub coś podobnego np. co skutecznie poprawiło wygląd waszej sylwetki w tym przypadku brzucha? A drugie moje pytanie może któraś mama przyłączy się do wykonywania tych ćwiczeń i wspólnej motywacji i relacji z nich?

2015-02-05 13:32

Ja po ciąży strasznie schudłam a tym bardziej po karmieniu.Masakra,tak bardzo bym chciała chociaż troszkę przytyc,potrafię zjeść dużo a to nic nie daje.Nie mam takiego problemu z płaskim brzuchem bo minęło pół roku a tak szybko schudłam,w sumie przed porodem zawsze byłam szczupła no ale teraz wydaje mi się że jestem chuda!Chociaż troszkę mogłabym przytyłyć,no ale niestety nic na to chyba nie poradze :-(

2015-02-05 13:25

Polecam 6 -tkę Weidera ..Po ciąży przyznam się - schudłam ...niestety z przyjsciem tej jesieni a potem zimy przybrałam 7 kg a dzieki 6 weidera wrocilam do formy ..dodam ze nie przyłóżyłam się do tego na 100 % a efekt jakiś jest ..także jeśli ktoras da z siebie wszystko to moze osiagnac naprawde powalajace zakonczenie ..ja teraz trzymam sie brzuszków i przysiadów ...ale ja bedzie kiedys potrzeba to do "6 " wroce ; )

2015-02-05 13:24

u mnie problem jest w motywacji i silnej woli. bardzo chciałabym stracić brzuszek, ale jakoś nie umie się zabrać za ćwiczenia, wiem, że sam nie spadnie i wiem że najwyższa pora zabrać się za siebie, bo 2 i pół miesiąca od porodu to i tak późno

2015-02-05 12:38

Na pewno nie wolno nic robić w pierwszych 6 tygodniach. potem już tak, ale nie zawsze się uda, zdarza sie bowiem, ze mieśnie rozeszły się i nie wrócą do do dawnej formy bez operacji, wtedy mozemy być chude jak tyczka, a brzuszek bedzie wypukły. Niemniej ćwiczyć warto, najlepiej zacząc od brzuszków od 10 na wprost i po 10 na ukos przy ugietych nogach, a potem codziennie zwiększać liczbę o 1, aż dojdziemy do 100 brzuszkow rano przed sniadaniem. rozrusza to też nasz metabolizm na cały dzień. Koniecznie od początku ciązy, a na pewno od porodu trzeba stosowac ujedrniajacy krem na brzuch, nie tylko nałożyć, ale wmasowywać ruchami kolistymi i do góry w stronę serca. I trzeba cierpliwosci- skoro brzuszek rósł 9 miesięcy, dajmy mu tyle na powrót do formy.

2015-02-05 11:40

Kiedyś próbowałam ćwiczyć 6 Weidera z moim partnerem, lecz dość szybko się zniechęciłam..choć nieustannie pracuję nad mięśniami swojego brzucha, które są dość osłabione. Chodzę na pilates, gdzie ćwiczenia odbywają się na dużych i małych piłkach i większość z nich polega na utrzymaniu równowagi mięśniami brzucha..i niestety widać na pierwszy rzut oka jak bardzo mam słabe mięśnie.

2015-02-05 11:14

Li te ćwiczenia o których wsponinasz na prawdę działają. Trzeba zrobić całą serię tych ćwiczeń i widać efekty. Brzuch po A6W robi się płaski.