Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Dziecko śpi z nami za i przeciw

Data utworzenia : 2013-02-21 20:42 | Ostatni komentarz 2021-02-17 12:48

burek1234

14486 Odsłony
373 Komentarze

Pozytywy, które wymieniają rodzice, którzy śpią z dziećmi: 1. Zaspokojenie potrzeby bliskości, fizyczny kontakt, zapach mamy. 2. Zaspokojenie poczucie bezpieczeństwa malucha. 3. Szybka reakcja rodziców na płacz dziecka. 4. Wygoda podczas karmienia . Negatywne strony wspólnego spania, obawy: 1. Kształtują się nawyki związane z zasypianiem, które mogą potem zaburzyć zasypianie we własnym łóżeczku. 2. Moment rozstania i nauka spania w osobnym łóżeczku może być trudna. 3. Spanie w trójkę może być niewygodne, jeśli łóżko nie jest duże może to sprawiać dyskomfort. 4. Zdarza się, że małżonkowie mają różne zdanie na temat spania razem z dzieckiem, co doprowadza do kłótni i konfliktów. Mam nadzieję że porada okaże się pomocna :)

2013-04-05 11:59

Wiele z nas często nurtuje ten problem. Tak samo w szpitalu położne ciągle przychodziły i podtykały mi małego twierdząc, że ma jeszcze czas na spanie w łóżeczku. Ja jestem odmiennego zdania. Dziecko od małego ma mieć swoje miejsce do spania i nie możemy uczyć go spania z rodzicami. Rodzice też ludzie i muszą mieć swoją przestrzeń, którą może stanowić łóżko, bo w momencie pojawienia się dziecka będzie ono z nami wszędzie. Poza tym większość z nas śpi z dzieckiem z tzw. wygodnictwa. Ja osobiście nie wyobrażam sobie spania z maluchem, bo niedaleko mojej miejsowości świeżo upieczeni rodzice w taki sposób doprowadzili do tragedii. Wyobraźcie sobie, że po pewnym czasie człowiek jest po prostu wycieńczony nocnym wstawaniem i zajęciami dnia powszedniego. W końcu stanie się tak,że zaśniemy jak kamień i wtedy możemy doptowadzić do tragedii. U tej pary było właśnie tak. Zasnęli, a gdy się rano obudzili dzieci (bliźnięta) były po prostu stratowane. Dlatego nikt mi nie wmówi, że spanie z dzieckiem daje jakieś korzyści. Do tego łóżko rodziców z reguły nie jest odpowiednio zabezpieczone i często też się czyta, że dziecko spadło.

2013-02-23 12:46

Ja z wygody tak zrobiłam i teraz bardzo żałuję, bo w żaden sposób nie mogę go odzwyczaić.

2013-02-23 10:43

Ja nie chciałam spać z dzieckiem-według mnie dziecko powinno mieć swoje okreslone miejsce do spania i w nim spać.Córka nie przespała ze mną ani jednej nocy,łóżeczko ma obok mojego łóżka tak ze ją widze.Nie widze potrzeby aby miała ze mna spać,pozatym bałabym sie ze w nocy niechcacy zrobie jej krzywde.

2013-02-22 16:02

tak zgadza się bo nie pododawałam źródeł a nie mam możliwości edycji postu :(

2013-02-22 11:05

Właśnie tam wcześniej to czytałam: http://canpolbabies.com/pl/porady/19