Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Dziecko śpi z nami za i przeciw

Data utworzenia : 2013-02-21 20:42 | Ostatni komentarz 2021-02-17 12:48

burek1234

14501 Odsłony
373 Komentarze

Pozytywy, które wymieniają rodzice, którzy śpią z dziećmi: 1. Zaspokojenie potrzeby bliskości, fizyczny kontakt, zapach mamy. 2. Zaspokojenie poczucie bezpieczeństwa malucha. 3. Szybka reakcja rodziców na płacz dziecka. 4. Wygoda podczas karmienia . Negatywne strony wspólnego spania, obawy: 1. Kształtują się nawyki związane z zasypianiem, które mogą potem zaburzyć zasypianie we własnym łóżeczku. 2. Moment rozstania i nauka spania w osobnym łóżeczku może być trudna. 3. Spanie w trójkę może być niewygodne, jeśli łóżko nie jest duże może to sprawiać dyskomfort. 4. Zdarza się, że małżonkowie mają różne zdanie na temat spania razem z dzieckiem, co doprowadza do kłótni i konfliktów. Mam nadzieję że porada okaże się pomocna :)

2014-01-24 22:18

my też mały łóżko na środku ale z jednej strony mamy łóżeczko i z tej zawsze strony Madzia śpi i wie że nie spadnie w łóżeczku mamy wyciągnięte szczebelki to czasem jak śpimy razem to idzie do swego łóżeczka

2014-01-24 19:33

Ja również nie lubię spać sama, ale kiedy nie ma partnera w domu, nie biorę Lenki do naszego łóżka. Boję się, żeby nie spadła w nocy, bo łóżko stoi na środku pokoju. Z jednej strony ja jestem taką blokadą, ale z drugiej pusto. Nawet jak druga kołdra leży w rulonie, nie daje takiej pewności.

2014-01-24 15:34

po prostu brat Samanki nie lubił sam spać ;) a może to jej mama nie chciała sama spać ;) wiecie ja też nie lubię sama spać, dlatego jak śpię sama to zabieram Madzię czasem do swego łóżka czasem jest mi jej szkoda że śpi sama w łóżeczku moja młodsza siostra też długo spała z mamą, była nawet starsza od brata Samantki ale wyrosła z tego i poszła spać do swego pokoju

2014-01-24 10:28

Samantka to chyba ciężko było go namówić na spanie oddzielnie? Przyzwyczaił się chyba bardzo?

2014-01-23 11:18

Samantka no to rzeczywiście masz "dobrego brata" hehe ;)

2014-01-18 19:13

No Kasjan i śpi w łóżeczku i z Nami.. Gdy w domu jest ciepło śpi w łóżeczku a gdy w nocy jest zimno to przekładam go do Naszego łoża - ręce ma wtedy jak kostki lodu i bardzo ciężko jest je wtedy ogrzać. Byłam przeciwniczką ale fajnie jest, gdy mogę się obok niego obudzić - czuję się też spokojniejsza, gdy śpi obok mnie. Sama mam brata, który ma 10 lat i dopiero od jakiś 3 miesięcy śpi sam.. To jest dopiero masakra!; DD

2014-01-18 10:08

My nie przyzwyczajaliśmy Lenki do spania z nami. Od narodzin spała we własnym łóżeczku i według mnie to było świetne rozwiązanie. Co prawda swoje łóżeczko ma blisko naszego, ale nie śpi z nami. Z trzy może cztery razy spała z nami przez chwilę, po czym odkładaliśmy ją do łóżeczka. Ja również w nocy nasłuchiwałam oddechu maluszka, bo bałam się. Jednak położna na wizycie patronażowej poinformowała mnie, że maluszki tak cicho oddychają, że czasem możemy tego nie słyszeć, ale dobrze to sprawdzać. Z czasem oczywiście to mija i teraz słychać, jak mała oddycha przez sen.

2014-01-18 09:51

Jestem przeciw spaniu dzieci z rodzicami, bo potem bardzo ciężko jest to zmienić. Łóżeczko Jasia jest tak blisko naszego że nie stanowi problemu wstawanie do niego w nocy i po karmieniu odkładanie go z powrotem. Sam bardzo ładnie zasypia i nie ma potrzeby by to zmieniać. Choć nie mówię że nie zdarzyło mi się w ciągu dnia jak ma drzemkę nie położyć się z nim i zasnąc ale to przeważnie jak się karmiliśmy i przy cycusiu zasypiał.