Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rozwód rodziców. Jak zadbać o emocje dziecka.

Data utworzenia : 2014-02-05 13:38 | Ostatni komentarz 2018-10-11 18:15

Redakcja LOVI

11791 Odsłony
121 Komentarze

Rozwód jest najbardziej bolesny, gdy rozwodzą się nie tylko małżonkowie ale także rodzice. Nie da się go przeprowadzić tak, żeby dziecko nie ucierpiało. Można jednak wspólnymi siłami zrobić wszystko, by straty emocjonalne były jak najmniejsze.

Konto usunięte

2018-09-26 21:35

A ja nie jestem przekonana do separacji. To dla mnie jak schodzenie się i rozchodzenie nastolatków. Nie znam też par, które po separacji wróciłyby do siebie. Według mnie nie powinno się do tej separacji nawet dopuścić choć czasem nie ma innej możliwości i rozwód to najlepsze rozwiązanie konfliktów

Konto usunięte

2018-09-26 12:33

No jasne.Zauważyłam,ze obecnie wiele osob zupełnie nie walczy o swoje małżeństwo. Przy pierwszym lepszym większym problemie decydują sie na rozstanie. Rozstanie rodziców jest dla dziecka dużym stresem i czasami warto jest zawalczyć o własne małżeństwo. Polecam zajrzeć sobie do tego artykułu; http://www.doadwokata.pl/prawo-cywilne/prawo-rodzinne/kiedy-zdecydowac-sie-na-rozwod-a-kiedy-na-separacje/ Opisane jest tutaj kiedy warto jest zdecydować sie na separację a kiedy na rozwód. Separacja jest procesem odwracalnym tak wiec moim zdaniem dobrze jest spróbować na poczatku właśnie separacji.

2018-05-18 16:19

Każdy ma gorszy dzień czy się z kimś pokloci. Normalne jest to że człowiek chcę się wygadać. Ale przecież ludzie się godzą. Więc nie trzeba stale rozpamiętywać przeszłości bo to nie ma sensu.

Konto usunięte

2018-05-18 08:46

Obca osoba patrzy obiektywnie raczej więc jest mniejsza szansa na buntowanie. Jesteśmy bezstronne. Agnieszko, niejasna sytuacja i niedomowienia bardzo męczą. Porozmawiajcie w trójkę. Być może tata martwi się tym, że wam się nie ułoży

2018-05-18 08:41

Obcemu to czasami nawet dużo łatwiej, łatwiej się przed nim otworzyć, niż przed rodziną, czy kimś bliskim. A czasami też i warto, bo to zmienia patrzenie na wiele spraw. Agnieszka wcale Ci się nie dziwię, że masz obiekcje, zwłaszcza że tak nie do końca fajnie się zachował przy okazji zaręczyn. Niestety ale czasami nie warto za wszelką cenę się strać i dawać z siebie wszystko, gdy druga strona tego nie szanuje i nie docenia.

2018-05-17 21:38

Obcy ma zawsze inne podejście. Rodzina gdyby wiedziała to bym była bardziej uziemniona niż jestem. Ale lepiej, że o wszystkim nie wiedzą bo by mnie dolowali, a tak to ja tego nie pikazuje nie mówię. Tak to bym się posypala a i tak jest mi ciężko żeby się nie posypać. Ale muszę być silna.

2018-05-17 18:22

Aneta dokladnie lepiej czasem jest sie wyzalic komus obecmu niz rodzinie...i kest z jak piszesz..tez czasem wiecej tu napisze niz komus powiem;-) i fajnie ze czazek mozna pomic komus, ktos pomoze nam...i my kobiety lubimy pochwalić sie ze urodzilysmy, jak sie czujemy, jak sie czuja nasze dzieciatka...i oczywoscie mozemy sobie nawzajem pomagac.

2018-05-17 17:19

Kochana to myślę ze czas na kolejną rozmowę! Może tym razem będzie bardziej owocna. Myślę że warto spróbować