Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Rozwód rodziców. Jak zadbać o emocje dziecka.

Data utworzenia : 2014-02-05 13:38 | Ostatni komentarz 2018-10-11 18:15

Redakcja LOVI

11736 Odsłony
121 Komentarze

Rozwód jest najbardziej bolesny, gdy rozwodzą się nie tylko małżonkowie ale także rodzice. Nie da się go przeprowadzić tak, żeby dziecko nie ucierpiało. Można jednak wspólnymi siłami zrobić wszystko, by straty emocjonalne były jak najmniejsze.

2018-10-11 18:15

Czasem to nawet nie o zazdrość chodzi tylko o zmiany odpowiedzialność o więcej obowiązków. I nas dziecko zmieniło wiele niestety na gorsze. Tzn kocham syna nad życie i nigdy nie cofnels bym czasu ale przyznaję się że syn i mnie jest na pierwszym miejscu a nie mąż. Przez to o przez to że niemowlak przerosł męża. A przynajmniej w moich oczach. Mąż absolutnie nie spełniał moich oczekiwan w opiece nad dzieckiem zaliczylismy kryzys o bardzo się od siebie oddaliłśmy czego skutki odczuwamy do dziś a syn ma 3.5roki

Konto usunięte

2018-10-11 17:51

Agnieszka, Twoja relacja z perspektywy dziecka jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję za szczerość i otwartość. Faktycznie troszkę źle zrozumiałam. Niestety tak też bywa, że mężczyzna czuje się zepchnięty na dalszy plan przez dziecko i zaczyna się oddalać. To ciekawe, że dorosły mężczyzna czasami traktuje dziecko jak konkurencję. Ważne są szczere rozmowy i współpraca w małżeństwie.

2018-10-11 16:34

Właśnie też jest inaczej gdy kobieta jest samodzielna i niezależna od męża ma gdzie iść. Gorzej gdy jest się zależnym od kogoś i w dodatku dziecko chore to dużo zmienia i ludzie trwają w takich toksycznych zwiazkach.

2018-10-11 12:49

Ja jestem dzieckiem, którego rodzice są po rozwodzie a właściwie po unieważnieniu małżeństwa i uważam, że bardzo dobrze, że się rozstali choć moim zdaniem i tak późno to nastąpiło dla mnie za późno bo przeżywałam sytuacje, których naprawdę nie powinnam a miało to na mnie duży wpływ nawet już w dorosłym życiu. Mój tata uważał, że dziecko to obowiązek kobiety i nie pomagał mamie przy mnie praktycznie nic. Walczyć warto jeśli jest o co i mama nawet próbowała mimo, że nie było o co, z własnego doświadczenia wiedziała, że może być jeszcze gorzej i tylko dlatego tak długo wytrzymała

Konto usunięte

2018-10-11 11:02

aneta, partnera zmienia nowa sytuacja, która być może go przerasta i przeraża. Trzeba zaopiekować się nie tylko żoną, ale też maluszkiem - nie każdy facet to potrafi. Gdy dziecko się pojawia to jest dużo obowiązków, mniej czasu, rodzice są zmęczeni. Gdy do tego dochodzą problemy finansowe, konflikty, często jest kredyt to sytuacja staje się nie do zniesienia.

2018-10-11 09:44

Ela źle zrozumiała. Często jest tak, że małżeństwo się układa świetnie. Więc pary decydują się na dziecko. Podczas ciąży partner czy po porodzie się zmienia i to niedopoznania.

2018-10-11 07:39

Ale ja myślę że Aneta miała na myśli odwrotns sytuację chyba że ja nie zrozumiałam. Wydaje mi się że miała na myśli że po porodzie mężczyzna się zmienia na gorsze o zaczyna być problem. Kiedyś usłyszałam że dziecko to największy sprawdzian dla związku i właśnie wtedy wiele rzeczy wychodzi kiedy musimy być odpowiedzialni za kogoś jeszcze kiedy dochodzi mnóstwo nowych obowiązków a zmęczenie daje o sobie znać każdego dnia kiedy nue można odespac w weekend o kiedy na się zajęcie 24h. I zgadzam się z tym w stu procentach o dlatego tak wiele małżeństw przechodzi kryzys po narodzinach dziecka

Konto usunięte

2018-10-11 07:04

Aneta, jednak jeśli małżeństwo to katastrofa i niszczenie psychiczne drugiej osoby, to jednak szansa na zmianę po porodzie jest nikła. Nie zdecydowałabym się na kolejną szansę i próbę odbudowania relacji kosztem dziecka. Dla mnie początkowo może być cisza przed burzą, która niestety odbije się na dziecku.