Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Rodziny wielodzietne

Data utworzenia : 2013-09-25 08:21 | Ostatni komentarz 2015-07-08 21:09

konto usunięte

17019 Odsłony
189 Komentarze

Zanim posmakowałam trudów bycia rodzicem, bardzo chciałam mieć 5 dzieci. Do tej pory chcę:) niestety po dwóch cc może okazać się to trudne. A jeśli to pewnie w większych odstępach czasowych. Zawsze podobały mi się rodziny wielodzietne. dzieci troszczyły się o siebie nawzajem i więzi były bardzo silne. Osobiście znam kilka takich rodzin. Co sądzicie na temat rodzin wielodzietnych? W wielu przypadkach społeczeństwu wielodzietność kojarzy się z jakąś nieudolnością zapanowania nad popędem, z patologią. Ludzie z litością kiwają głowami i robią jakieś docinki o nieuświadomieniu i braku antykoncepcji. Pewnie w niektórych przypadkach tak jest, że dzieci się przydarzają, ale jest sporo takich rodzin, gdzie dzieci są chciane i kochane. Z radością przyjmowane i wychowywane. Moja babcia miała 5 rodzeństwa, mój tata ma trzy siostry. Dla mnie jedyną troską w dzisiejszych czasach jest kwestia ekonomiczna-by móc wyżywić, ubrać i wykształcić wszystkie dzieci oraz by były zdrowe. A Wy jak myślicie?

2015-07-08 21:09

Oj z bliźniakami to dopiero jest roboty :-)

2015-07-08 18:30

o to ja jestem jak Twój mąż :) haha. Ale tak jest. Tak samo znam jedynaków co tez nie chcą więcej jak jedno dziecko i tyle. Mimo wszystko wielu z nich podobało się życie samemu a wielu z nich narzeka na to. Mi na prawdę do szczęscia wystarczy dwójka najlepiej jakby teraz była córeczka :) a trójka no cóż... chyba,że przez przypadek albo bliźniaki których w mojej rodzinie jest pełno więc chyba też jestem w "grupie ryzyka" :D

2015-07-08 16:20

Roxi u mnie w domu jest zupełnie na odwrót niż u ciebie to ja jestem z rodziny wielodzietnej i chciała bym, mieć tylko jedno dziecko żeby miało wszystko nie tak jak ja kiedy byłam dzieckiem natomiast mój prawi mąż:-) chce jeszcze synka a ja jestem troche sceptycznie do tego nastawiona fakt są momenty kiedy chciał bym mieć dziecko jeszcze jedno tęsknie za tym stanem ale ale ale zawsze jest jakieś ale:-)

2015-07-08 15:16

Każda z nas ujmie to inaczej dla każdej będzie to inne odczucie czy kierowanie się jakimiś sytuacjami np z dzieciństwa ja widzę to tak :-))))

2015-07-08 14:27

Dokładnie AmiAga ładnie to ujełaś też o to mi chodziło tylko jakoś dziwnie napisałam :P

2015-07-08 14:20

Rodzenstwu mówimy TAK :-) oboje z mężem też jesteśmy z rodziny wielodzietnej i sami chcemy mieć więcej jak jedno dziecko oboje o tym wiedzieliśmy od początku :-) jedni doszukaja się wad inni widzą same zalety posiadania rodzeństwa. Myślę że jak sprawimy naszej córce siostrę czy brata kiedyś bedzie za to wdzięczna tak jak i ja dziękuję rodzicom za to ze mam to rodzeństwo, wiadomo bywało różnie w przeszłości czasem i teraz ale jednak siostra zawsze będzie siostra a brat bratem tego nie zastąpi kolega czy koleżanka :-))))

2015-07-08 13:42

Macie racje dziewczyny.. a nawet też z innej strony popatrzeć można, z rodzeństwem się pobawi, rodzeństwo pomoże w szkole (obroni), z rpdzeństwem można sobie podokuczać:D a tak? Samo dziecko i sie też mu nudzi bo ileż można bawić się i przebywać z rodzicami..

2015-07-08 13:36

Właśnie o to mi chodzi i będę się starać o rodzeństwo dla niej, bo nie chciałabym by została sama, kiedy mnie zabraknie.