Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Kręgosłup

Data utworzenia : 2013-08-24 18:58 | Ostatni komentarz 2015-02-17 13:52

Marta1984

6369 Odsłony
31 Komentarze

Nie wiem czy w dobrym miejscu się produkuję czy raczej powinnam w wątku o ZDROWIU... No ale temat dotyczy rodzica, a właściwie rodzicielki. Roczne dziecko waży swoje, noszenie wózka też mogło się przyczynić... nawala mi kręgosłup. Tego obciążenia nie da się zlikwidować bo trzeba dziecko włożyć do łóżeczka, ściągnąć z fotela czy stolika na który się wdrapuje itp. Ciągłe schylanie i noszenie szkraba to tu to tam. Dodam, że nieczęsto nosiłam syna tak po prostu żeby nie marudził. Czy Wy też odczuwacie przeciążenie, a może ćwiczycie regularnie i jest ok?

2013-10-05 21:30

Ja również miałam bóle kręgosłupa w ciąży, starałam się robić wszystko, by tylko ból złagodzić. Najgorzej było po południu i jak kładłam się spać. Słyszałam, że świetna do takich schorzeń jest piłka rehabilitacyjna, koleżanka stosowała, jednak ja nie miałam okazji wypróbować. Kilka dni temu kupiłam piłkę, z myślą o Lence i jej ćwiczeniach, więc w razie problemów spróbuję :)

2013-09-25 20:55

Ja z kręgosłupem miałam problem od zawsze i nie chodzi tu tylko o dźwiganie dziecka. Mam spore doświadczenie jeżeli chodzi o lekarzy i wszelkie metody łagodzenia bólu. Basen owszem jest dobry, ale pod warunkiem, że nie pływa się tzw. żabką, ponieważ wtedy kręgosłup się wygina i jest tylko gorzej. Proponuję postawić krzesło na materacu, na którym śpicie i położyć na nim nogi, tak aby uda były pod katem prostym do kręgosłupa. W takiej pozycji należy leżeć kilka razy dziennie po 10 minut. W sytuacjach kryzysowych należy udać się do lekarza, który potrafi odblokować kręgosłup. To pomaga na dłużej.

2013-08-31 13:12

Albo jakieś ćwiczenia w domu ale tu potrzebne jest samozaparcie. Mojego entuzjazmu wystarcza zazwyczaj na parę dni :(

2013-08-31 09:35

Ja mam wrażenie że mój kręgosłup z dnia na dzień boli mnie bardziej. Będę musiała chyba póki co zmienić tryb życia na bardziej aktywny.Bo z aktywnością to u mnie kiepsko, a pomyśleć że dawniej biegałam dobrze-zawody i te sprawy.Więc ruch na pewno pomoże z bólem kręgosłupa.

2013-08-30 22:36

Patuszka dzięki za radę! Mam basen całkiem blisko domu ale problem w tym, że z pływaniem u mnie kiepsko :( No i średnio lubię wspólne obnażanie się pod prysznicami :) No tak już mam. Chyba jednak będę się musiała przemóc bo jest niewesoło. Myślałam jeszcze o naświetlaniach lampą sollux, podobno czerwona bardzo rozluźnia. Jeśli będzie mi się ta przypadłość nasilać to pierwsze kroki skieruję do ortopedy bo mam niestety skoliozę i może to od tego.

2013-08-30 22:17

Ja powiem szczerze, że z kręgosłupem miałam problem w ciąży i tuż po porodzie. U mnie to była pewnie wina nadwagi, choć mam znajomą, która jest szczypiorkiem, a w ciąży bardzo cierpiała z powodu bólu kręgosłupa. Ale wracając do Twojego pytania. Ja mogę Ci polecić regularne wizyty na basenie - pomagają niesamowicie, oczywiście jeśli masz taką możliwość aby oddać malucha, bo raczej chodzi o pływanie samemu a nie moczenie się we wodzie z maluchem (które jest również przyjemne)

2013-08-24 19:43

Ja też troszkę odczuwam ból w kręgosłupie. Polecam leżenie na podłodze/dywanie z podgiętymi nogami.A dziecko czy cokolwiek jak podnosimy na najlepiej na zgiętych nogach.