Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Kręgosłup

Data utworzenia : 2013-08-24 18:58 | Ostatni komentarz 2015-02-17 13:52

Marta1984

6370 Odsłony
31 Komentarze

Nie wiem czy w dobrym miejscu się produkuję czy raczej powinnam w wątku o ZDROWIU... No ale temat dotyczy rodzica, a właściwie rodzicielki. Roczne dziecko waży swoje, noszenie wózka też mogło się przyczynić... nawala mi kręgosłup. Tego obciążenia nie da się zlikwidować bo trzeba dziecko włożyć do łóżeczka, ściągnąć z fotela czy stolika na który się wdrapuje itp. Ciągłe schylanie i noszenie szkraba to tu to tam. Dodam, że nieczęsto nosiłam syna tak po prostu żeby nie marudził. Czy Wy też odczuwacie przeciążenie, a może ćwiczycie regularnie i jest ok?

2015-02-17 13:52

Ja od mialam problemy z kregoslupem od kad skonczylam ok 19 lat... Ale u mnie to chyba genetyczne... Mama i brat mamy po operacji na kregoslup... Drugi problem tylozgiecie - co powoduje dodatkowe bole kregoslupa, przy miesiaczkach.\ A jesli chodzi o ciaze to moj kregoslup pierwszy powiedzial mi ze cos jest nie tak i nalezy sprawdzic co to jest. Powiedzmy ze kregoslup byl moim testem ciazowym i bolal juz w pierwszym miesiacu ciazy kiedy szyjka macicy zaczynala sie prostowac... Teraz 34 tc a moj kregoslup ma juz dosc... Czasami tak bardzopragne polozyc sie na plecach i odciazyc troche plecy ale nie daje rady poleze minute i sie przekrecam bo jednak moje dziecie jest juz troche za duze na to by pozwolic mi lezec na plecach...

2015-02-14 22:18

Andziaanecia może znajdź sobie na YT jakieś ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, które wykonywanie systematycznie przyniosą ulgę i ukojenie, a poza tym wejdą w rytm dnia codziennego :)

2015-02-12 22:14

Agusia ja bym nie lekceważyła Twojego bólu, skonsultuj go z lekarzem. Z pewnością da Ci skierowanie na rehabilitację, a ona uwierz mi przynosi ulgę. Kto wie czy jakaś przepuklina Ci się nie zrobiła między kręgami, nie ma co bagatelizować problemu.

2015-02-12 22:01

Mnie kręgosłup zaczął boleć w trakcie ciąży a najbardziej pod koniec i do dzisiaj tak mam a po porodzie jestem już 7 miesięcy,czasami lat muszę się schylić czy noszę na rękach synka to tak bardzo mnie boli że najchętniej bym się położyła,no ale nie zawsze się da.Czasami jest taki marudny że muszę go nosić na rękach,jak idziemy na spacer to we wózku nie lubi leżeć.Dobrze chociaż że już siedzi to położę go na kocyku i się bawi też tak go nie chce przyzwyczajać na rękach bo po niej to chyba kręgosłup by mi wysiadł.Najgorsze właśnie jak będzie większy i łozeczko będę musiała obniżyć to dopiero wtedy będę musiała się schylać ale jedyne co mi pomaga to często kładę na łóżku i podkładam poduszkę pod plecy i ból mi ustępuje.

2015-02-12 21:48

klio69 zazdroszczę Ci zdrowego kręgosłupa...ja niestety mam z nim problemy...tak się zastanawiałam ostatnio z czego, mam 21 miesięczne i 2 i pół miesięczne dzieci w domu, ale starsza córka nie wymaga jakiegoś strasznego noszenia, a mała znaczną część dnia prześpi, albo sama się bawi, więc jej też za bardzo nie noszę...więc nie boli od noszenia dzieci...po porodzie zaczęłam się garbić i kręgosłup zaczął boleć jeszcze bardziej, staram się cały czas siedzieć prosto, przy chodzeniu również staram się prostować...ostatnio oglądałam jakiś program, gdzie kobieta miała problem z kręgosłupem ze względu na zbyt duży biust i tak zaczęłam myśleć, czy ten problem też nie występuje u mnie, no ale nic z tym nie jestem w stanie zrobić:(

2015-02-12 20:02

Ja praktykuję ćwiczenia pilates&stretching i zdrowy kręgosłup, który pozwala mi się zrelaksować jak i odpowiednio rozciągnąć.

2015-02-12 09:07

Nie wiem czy czytałyście właśnie o takich ćwiczeniach na kręgosłup coś jak http://wodadladziecka.pl/expert_articles/cwiczymy_i_nawadniamy_w_ciazy?faktycznie pomaga:)

2015-01-28 18:00

Owszem, ale w tedy stosuje się inny chwyt by podnieść dziecko