Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Mama z wadą wzroku.

Data utworzenia : 2013-08-02 16:52 | Ostatni komentarz 2024-03-24 23:00

K.Filarowska

6470 Odsłony
42 Komentarze

Mam problem z oczami. Od porodu zaczęła boleć mnie głowa, średnio co tydzień przez parę dni, przy czym żadne leki nie pomagały. Minęło już 10 miesięcy i jest coraz gorzej. Widzę bardzo mało i bardzo kiepsko, okulary nie pomagają, wszystko mi się rozmazuje, czasami nie potrafię nawet "trafić" w drzwi i obijam się o ściany. Byłam u neurologa, który dał mi skierowanie na rezonans z kontrastem ( na kasę chorych najbliższy termin- koniec stycznia) i w środę poszłam do okulisty, który powiedział że zasięg wzroku mam do 1m i czytając z bliska chwilami zeza rozbieżnego, nie był w stanie dobrać mi żadnych okularów, powiedział że jaskry póki co nie ma (ciśnienie w oku w normie) i że powinnam zrobić rezonans. Mam możliwość położenia się na oddział neurologiczny, w celu zrobienia wszystkich badań w tym rezonansu, a mój synek? Mogę zawieźć go na tydzień do taty. Bardzo się martwię, czy sobie poradzą, czy ja wytrzymam tydzień bez mojego aniołka? Jest mi bardzo smutno. Nie wiem co robić.

2024-03-24 23:00

Też marzę o korekcie wzroku, ale wada wciąż postępuje, więc nic z tego. Mam nadzieję, że kiedyś zatrzyma się w miejscu i będę mogła przeprowadzić operację. Wiem, że moje oczy nadają się do zabiegu, bo w ciąży badałam wzrok w placówce zajmującej się laserowym leczeniem wad wzroku. Każdej kobiecie, która ma większą wadę polecam takie kompleksowe przebadanie wzroku przed porodem. Wystarczy skierowanie od ginekologa prowadzącego ciążę i można przebadać się na NFZ.

2024-03-21 07:18 | Post edytowany:2024-04-02 09:36

Sama zawsze marzyłam o korekcie wzroku, długo się zastanawiałam, odkładałam pieniądze, kilka lat mineło zanim sie wybrałam na konsultacje, po czym okazało się, że nie kwalifikuje się do zabiegu z powodu zbyt cienkiej rogówki. Osobiscie polecam najpierw badania i konsultacje, a dopiero poźniej podejmowanie decyzji.
Polecaną kliniką w Polsce jest:
https://voigtklinikaoka.pl/
Warto jest się tam dopytac czy kwalifikujecie się do zabiegu.

 

2024-03-20 14:57

Hm laserowa korekcja chyba nie do końca usunie zeza, przynajmniej moja koleżanka miała laserowy zabieg i zez jej powrócił:( 

2024-03-20 12:35

Ja mam sporą wadę i od jakiegoś czasu myślę o laserowej korekcji. Pomijając fakt, ze bardzo się tego boję (chociaż mam 3 znajomych po zabiegu, bardzo zadowolonych), to niestety u mnie wada się nieco zwiększa z roku na rok, a mój okulista mówił, że warunkiem przeprowadzenia takiego zabiegu jest stailizacja wady:(..

Konto usunięte

2024-03-20 12:05

A co sądzicie o możliwosci korekcji? Czy warto? 

2013-09-09 20:37

Życzymy wszystkiego dobrego w takim razie i czekamy :) Dobrze, że się odezwałaś, bo naprawdę zastanawialiśmy się co się dzieje.

2013-09-08 23:46

Witam Przepraszam za milczenie, sporo się u mnie dzieje ostatnio, sama z młodym, Andrzejek stawia pierwsze kroki. W dodatku nie dość że ledwo widzę to jeszcze do połowy pękła mi matryca w komputerze więc wszystkie okna mam zmniejszone. Wyników jeszcze nie odebrałam, trochę się wystraszyłam, jutro mam zamiar to zrobić. Jeżeli wynik jest okej to dalej jestem w kropce. Jak tylko ogarnę wszystko w koło to wrócę na forum z lepszym nastawieniem.Myślę że za kilka dni. Pozdrawiam, ściskam i dziękuję za troskę :)

2013-09-07 16:41

Ja jeszcze przed porodem chodziłam w soczewkach i okularach. W trakcie ciąży bardzo niewygodnie chodziło mi się w kontaktach i dowiedziałam się od znajomej okulistki, że kobiety w ciąży mogą źle znosić soczewki czy okulary. Przed rozwiązaniem ginekolog zalecił mi wykonanie badania okulistycznego, czy nie ma przeciwwskazań do porodu siłami natury. Tak też zrobiłam, otrzymałam dokument, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Na sali porodowej położna wyjaśniła mi, że podczas porodu mam mocno zamykać oczy, by naczynka nie popękały i żebym nie pogorszyła sobie wzroku od wysiłku. Po porodzie na szczęście nie miałam żadnych problemów, jednak niedługo planuję wybrać się na kontrolę, co polecam również innym mamą (także tym, które nie noszą okularów :)). K.Filarowska: Ja również życzę szybkiego powrotu do zdrowia.