Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88352 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2013-01-26 23:56

mi pomagała soda z octem i spanie z głową uniesioną wyżej, bo nie wiem dlaczego, ale zgaga męczyła mnie szczególnie w nocy.

2013-01-26 20:52

hmm dokładnie tak jak piszesz, sama nie zauważyłam, że jak jedno odeszło to pojawiło sie drugie... dokłanie najbardziej męcząca w nocy i pionowa pozycja mi trochę podkreślam trochę pomagała ale też nie zabardzo, na szczęście aż tak mi to nie doskwierało żeby szukać środków farmakologicznych ale kiedyś brałam reni jak nie byłam w ciąży i też pomogło

2013-01-26 20:29

Joanna M, u mnie podobnie. Jak około 12 tc skończyły się mdłości to zaczęła zgaga. Była ona strasznie silna, czasem w nocy się budziłam i czułam jak pali mnie cały przełyk. Miałam wrażenie, że bolą mnie plecy nawet.... Stosowałam się do wszystkich znalezionych sposobów na zgagę, ze skutkiem żadnym. Czasem zasypiałam na siedząco, tak mi było źle. W trzecim trymestrze zaczęłam stosować rennie, szczególnie na noc i problem rozwiązał się niemal od ręki po kilku dniach przyjmowania.

2013-01-23 14:01

zgaga towarzyszyła mi chyba od 4 miesiąca ciąży do końca. I żadne sposoby nie pomagały:) nawet się przyzwyczaiłam. Wbrew przesadom syn urodził się bez włosków:)

2013-01-22 20:28

ja zgagi takto nie mialam 2 razy sie zdazylo na cala ciaze a mala sie urodzila w dugimi wloskamii hih

2013-01-19 17:04

Mnie bardzo męćzyła od 5 miesiąca . Jadłam na zgage migdały i bardzo pomagały:)

2013-01-19 17:02

żeby uniknąć zgagi a przynajmniej zmniejszyć jej działanie należy wystrzegać się potraw tłustych, smażonych, kapusty i co ważne ogórków kiszonych. Ja niestety je bardzo lubiłam i lubie do tej pory, ale zgagi juz nie mam:-)

2013-01-19 10:22

Zgaga męczyła mnie od piątego miesiąca. Próbowałam z nią walczyć przy pomocy mleka albo migdałów. Przechodziło, ale tylko na pewien czas. Potem wracało i tak cały czas. W nocy pomagało jedynie spanie na wysoko ułożonych poduszkach. Nie używałam środków farmakologicznych, bo w ciąży nie ma co z nimi przesadzać :)