Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88354 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2013-08-22 00:32

J.Zywicka: mi również po porodzie wszystko minęło, na szczęście :)

2013-08-21 21:36

Ja także cierpiałam w ciąży na zgagę od drugiego trymestru, unikałam kwaśnych produktów,ale i tak co wieczór cierpiałam. mi niestety nic nie pomagało, ale po porodzie od razu przeszło :)

2013-08-21 19:44

właśnie dzisiaj po raz pierwszy w życiu dopadła mnie zgaga! zadzwoniłam do mamy która doradziła mi zjedzenie banana (podobno neutralizuje kwas żołądkowy) i migdałów. Mleka mi nie wolno bo mam alergię, dziewczyny, po bananie przeszło,potem wróciło, po migdałach też poprawa ale mniejsza :) jestem ciekawa po czym ta zgaga powstała, zjadłam w pracy ciastko francuskie z jabłkiem pieczonym...

2013-08-20 23:59

Na początku ciąży dolegały mi mdłości i wymioty, z czasem pojawiła się okropna zgaga... Narzeczony kupił mi kiedyś tabletki gaviscon do gryzienia (można je stosować w ciąży), ale były tak okropne, że użyłam ich tylko raz. Innym razem też kupił gaviscon, ale w płynie, też okropność, ale kilka razy wypiłam to. Jednak najczęstszym lekiem jaki stosowałam był rennie. Zawsze kiedy dopadała mnie zgaga, brałam tabletkę i mijało. Najgorzej było, gdy pojawiała się w nocy...

2013-08-03 14:54

Powiem szczerze, ze zgaga byla upierdliwa, ale nie tak jak inne dolegliwosci pod koniec drugiego trymestru i w trzecim ;) na zgagę pomagaly migdaly albo goraca herbatka :) ale to zależy od organizmu raczej...

2013-08-03 07:17

Ja mialam zgagę praktycznie caly czas po 3 miesiącu ciąży. To było coś okropnego. Najbardziej dawała się we znaki w nocy, ale to dlatego że leżymy i nasz zolodek inaczej pracuje. Mi pomagało zimne mleko i woda gazowana , ale do czasu później juz musiałam to jakoś przetrwać. Miałam dosyć, ale po porodzie zgaga zniknęła cale szczęście.

2013-08-02 12:33

No ja miałam zgagę tak od drugiej połowy ciąży i to właśnie taką, że się aż dusiłam i czułam jak mnie spala od środka, głównie w nocy, choć w pewnym momencie zgaga trwała u mnie przez 8 dni bez przerwy - lekarz rozkładał ręce i mówił, że nic nie może zrobić ani przepisać.. Tak więc próbowałam migdałów, bułki tartej, naparów z mięty, zimnego i ciepłego mleka, jogurtów ale nic nie pomagało.. I tak sobie przypomniałam jak byłam mała, że moja prababcia brała na zgagę - Raphacholin - ziołowy specyfik na problemy z żołądkiem - tak więc wzięłam jedną pół godziny przed snem i.. Pomogło! I tak pomaga przy zgadze już też na sam koniec ciąży; ) Jest temat co na zgagę, więc co można zrobić by jej zapobiec? Nie jeść nic smażonego i ostrego przed snem a na pewno ogórków kiszonych, na które ja niestety miałam ogromną ciągote..; )

2013-01-27 10:19

dobra rada zapamietam sobie ja jak bym miala na przyszlosc