Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2023-06-14 05:13

Konto usunięte

85465 Odsłony
1942 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2016-01-08 09:46

Martyyyna mi też na zgagę bardzo pomogły migdały, a męczyła mnie potwornie. Imbir rzeczywiście jest bardzo pomocny przy mdłościach, które też niestety mnie nie ominęły.

2016-01-07 19:44

Zgaga.. hmm.. nigdy wcześniej jej nie doświadczyłam, zawsze pytałam meża, jakie to uczucie, jak mówił, ze piecze go zgaga.. Aż tu nagle w trzecim miesiącu ciąży, po jelitówce, dowiedziałam się, co to jest :D Obecnie jestem w szóstym i zgaga dalej męczy. Nie codziennie ale są tygodnie, kiedy cały czas, a potem znów przerwa.. Moim lekarstwem są migdały. Parzę je sobie w gorącej wodzie, aby skórka fajnie zeszła i wcinam powoli :) Mi super pomagają. Tak jak ktoś tu już pisał, jem je nawet, gdy zgaga nie piecze, bo tak mi zasmakowały :) Także polecam migdały, warto spróbować, i przede wszystkim są zdrowe :)

2016-01-07 14:43

W pierwszej ciąży miałam zgagę ale tylko wieczorami i wysyłałam męża po ciepłe mleko, niestety to pomogło ale tylko na chwilkę. Teraz jestem w drugiej ciąży i zgagi nie mam.

2016-01-07 13:55

mnie również pomagało zimne mleko :) ooo a imbir to w ogóle na mdłości ponoć jest dobry, tylko pewnie nie każdy za nim przepada

2016-01-07 13:45

JA zgagi nie miałam w obydwu ciążach :-) tzn mialam troszkę w drugiej, ale na prawdę niewiele i mi lekarka kazała żuć imbir, ja tego w końcu nie praktykowałam,bo mi przeszło, ale moja koleżanka która miałam dłuuugo zgagę stosowała i pomogło więc Wam piszę :-)

2016-01-07 13:35

U mnie pomagało zimne mleko z lodówki

2016-01-07 13:30

Według zaleceń położnej i pielęgniarki - jadłam krakersy i piłam imbirową herbatę, ale nie pomagały. Mi nic nie pomagało oprócz Alugastrinu.

2016-01-07 11:39

Mi wystarczyła szklanka wody z lodem :D bądź zimne mleko z lodówki a zgaga męczyła mnie nie rzadko zawsze to pomagało :D dodam ze w ciąży miałam manie na pkt gryzienia tego lodu gdy trochę roztropniał :D (przez co wnioskuje tez nabawiłam się przeziębienia xD byłam zimową porą w ciązy może to tez sie przyczyniło :D