Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Twardnienie brzucha

Data utworzenia : 2013-12-28 19:49 | Ostatni komentarz 2022-01-06 09:45

patrycja.87.

87217 Odsłony
935 Komentarze

Jestem w 38 t.c. i coraz częściej mam twardnienie brzucha. Staje się on jak skała i utrzymuje jakiś czas. Do tego lekkie skurcze przy pachwinach i pod wieczór po całym dniu bóle brzucha jak przy miesiączce ( co prawda w moim przypadku są nieco łagodniejsze niż bóle miesiączkowe). Czyżby zbliżał się poród? Która z Was tak miała ? Pewnie to skurcze braxtona-hicksa ,ale stały się one dość częste.

2014-01-03 14:21

Oczywiście że lepiej pojechac do szpitala i się nie zamartwiać. Kazda ciąża jest inna i każda z nas ma inne objawy, a jak polezymy w szpitalu to w niczym nie zaszkodzimy.

2014-01-03 13:43

ja mialam podobnie jak lipka w drugiej ciazy i w koncu sama nie wiedzialam czy rodze czy nie wiec do szpitala pojechalam :) bardzo dobrze sie mna zajeli a rodzilam nastepnego dnia... lepiej pojechac i zostac na oddziale lub wrocic do domu niz zostac w domu i sie stresowac...

2014-01-03 11:32

No tak jak piszą dziewczyny sa to skurcze przepowiadające. W moim przypadku ja miałam całą ciąże problem z twardym brzuchem i lekarza zalecił mi branie magnezu 3 razy dziennie, żeby nie był takich skurczy... i oczywiście zalecił leżenie, chociaż i tak dużo nie wymagałam od siebie. Nie ma chyba reguły, a ja z każdą wizytą wiedziałam, że usłyszę, że mam twardy brzuch .

2014-01-02 22:49

Myślę że z wizytą nie ma co zwlekać lepiej być dwa razy za dużo niż o raz za mało. Ja nie odczuwałam skurczów przez 1 fazę porodu do szpitala pojechaliśmy kiedy zaczęły odchodzić wody również brak skurczów dopiero po kilku dobrych godzinach zaczęłam odczuwać bóle.

2014-01-02 22:01

Tak, to są skurcze Braxtona-Hicksa. Uczucie ucisku pojawia się w górze brzucha i stopniowo schodzi w dół. Jednak nie są to skurcze porodowe. Są odczuwane bardziej jako dyskomfort niż ból. Początkowo będą słabsze i rzadsze, jednak z czasem staną się częstsze i silniejsze. W ostatnim miesiącu ciąży mogą pojawiać się co pół godziny, a trwać nawet do dwóch minut. Skurcze te przygotowują macicę do ciężkiej pracy jakim jest poród. Jeżeli pojawią się dodatkowe objawy takie jak: plamienie, biegunka, odejście czopu śluzowego, odejście wód płodowych, ból pleców bądź brzucha, należy zgłosić się do lekarza. Trzymam kciuki!

2014-01-02 17:06

Ja mialam tak przed porodem, brzuch mi sie napial i zrobil sie twardy. I wlasnie w ten dzien udalam sie do szpitala i polozna stwierdzila po badaniu KTG ze rodzismy "dzis". No i cale szczescie bo dzien pozniej juz bylo by po dziecku. Zglos sie do lekarza badz do szpitala niech zrobia badanie KTG.

2014-01-01 23:31

W Twoim wypadku twardnienie brzucha oznacza zbliżający się poród - nie masz się czym martwić, bo wszystko jest w jak najlepszym porządku.. Uszykuj sobie torbę, bo to tuż, tuż..; ) Jeżeli jednak twardnienie brzucha występuje dużo szybciej niż przed ok. 36 tygodniem jest to powód do niepokoju i należy skonsultować to z swoim lekarzem.

2014-01-01 22:16

Wielki dzień się zbliża :) Skoro to 38 tydzień to znaczy, że możesz rodzić w każdej chwili :) Więc życzę powodzenia i szybkiego rozwiązania, oby jak najmniej bolesnego :) No i czekamy na wieści o maleństwie:)