Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Twardnienie brzucha

Data utworzenia : 2013-12-28 19:49 | Ostatni komentarz 2022-01-06 09:45

patrycja.87.

87216 Odsłony
935 Komentarze

Jestem w 38 t.c. i coraz częściej mam twardnienie brzucha. Staje się on jak skała i utrzymuje jakiś czas. Do tego lekkie skurcze przy pachwinach i pod wieczór po całym dniu bóle brzucha jak przy miesiączce ( co prawda w moim przypadku są nieco łagodniejsze niż bóle miesiączkowe). Czyżby zbliżał się poród? Która z Was tak miała ? Pewnie to skurcze braxtona-hicksa ,ale stały się one dość częste.

2014-07-01 10:06

Mnie też niemal codziennie twardnieje brzuch i zaczyna się podnosić, robi się z niego wówczas taka twarda piłka . Wygląda to dla mnie bardzo dziwnie. Rozmawiałam o tym ze swoim lekarzem, mam dalej zażywać magnez i nie martwić się tym twardnieniem, bo skoro to nie trwa ciągle, to nic złego się nie dzieje.

2014-07-01 09:39

Skurcze przepowiadające macica się stawia i dlatego twardnieje brzuch

2014-06-30 22:04

Warto odpocząć, dajcie sobie troszkę luzu w tym trzecim trymestrze, czasem nawet pod koniec drugiego Wasz organizm daje znak - ODPOCZNIJ :)

2014-06-30 08:27

GosiaDr tak pod koniec dnia i ja odczuwałam taki twardy brzuch wiem żę jak Ci napiszę żę powinnaś więcej odpoczywać to będę się powtarzała jak inne mamy ale czasem warto nie umyć naczyń , nie poprasować a więcej czasu poświęcić na odpoczynek bo jak się maluszek urodzi to tego czasu już potem będzie coraz mniej . Więc jak masz takie dolegliwości to staraj się nie przemęczać aby nie wywołać wcześniej skurczy i akcji porodowej.

2014-06-28 22:54

Mi twardnieje brzuch kilka razy dziennie, mniej więcej od 28 tc. Nie jest to bolesne, ani tak naprawdę odczuwalne. dopiero jsk położę rękę to czuje. no i zawsze jest twardy wieczorami, ale to już kwestia wysiłku całego dnia i zmęczenia.

2014-06-28 21:29

W swojej pracy położnej spotkałam się ostatnio z kobietą, która od 30 tygodnia ciągle miała twardy brzuch. Martwiło mnie to, w badaniach ginekologicznych było ok. Doczekała terminu porodu. Być może taka jej natura. Nie należy jednak bólu w ciąży bagatelizować. Warto skontrolować. Jeśli jednak jest to ból o małym nasileniu, występuje po wysiłku lub dłuższym spacerze to nic złego. Wystarczy odpocząć i powinno minąć.

2014-06-28 21:09

Więc porozmawiaj z lekarzem i zobaczymy co on powie na ten temat , a może doraźnie właśnie nospa która jest rozkuraczajaca da sobie rade z tym brzuszkiem który się tak stawia . Ale warto to skonsultować i się nie martwic na zapas lub uniknąć jakiś powikłań

2014-06-28 18:12

Mi kilka razy dziennie twardnieje brzuch, ale położona mnie uspokoiła i powiedziała że to jest w normie i nie mam sie czego obawiac:-)