Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2195 Wątki)

Test obciążenia glukozą, czyli tzw. krzywa cukrowa

Data utworzenia : 2017-07-24 12:04 | Ostatni komentarz 2022-01-10 08:38

Konto usunięte

39533 Odsłony
1640 Komentarze

Nie udało się. Wytrzymałam dziś połowę czasu po wypiciu takiej dawki słodkości i niestety wszystko zwróciłam. Macie jakieś sposoby na przetrzymanie mdłości ? Słyszałam, że dobrze jest wypić tę wodę z cukrem jeszcze z cytryna. Jutro chyba spróbuję ten sposób.

2017-12-14 20:10

Bardzo bałam się tego badania, bo wcześniej towarzyszyłam ciężarnej koleżance w teście obciążenia glukozą. Ona zniosła to bardzo źle- wymiotowała, robiła się blada. Przed swoim badaniem starałam się myśleć pozytywnie, że dam radę. Skorzystałam z soku z cytryny, ale w niewielkiej ilości. Ważne, żeby pić powoli- rozpuszczoną glukozę trzeba wypić w ciągu 5 min. Pielęgniarka postawiła mi 2 kubek z czystą wodą i powiedziała, że jak wpiję trochę rozpuszczonej glukozy, to resztę mam rozcieńczać. Zabrałam ze sobą wodę termalną i wachlarz. Jak robiło mi się niezbyt dobrze, wachlowałam się i zwilżałam twarz wodą w sprayu. Byłam z siebie dumna, że udało mi się przetrwać to mało komfortowe badanie. Powodzenia! P.S. W moim wyniku badania były podane stare normy. Lekarz poinformował mnie o zmianie zakresu referencyjnego . Ucieszyłam się, że nie mam cukrzycy ciążowej.

2017-12-14 19:37

ja zawsze piję na jednym wdechu i staram się nie oddychać przy tym i zawsze daję radę. Mi pielęgniarka nie pozwoliła wlać cytryny, bo powiedziała, że cytryna też zawiera w sobie glukozę, i może to zaburzyć wyniki.

2017-09-24 09:15

Mnie babka próbowała oszukać.wypadło mi kawałek zęba przy jedzeniu . dentystka Powiedziała ze zęba się nie da uratować i trzeba koronkę albo implant bo plomba wypadnie. (Za koronkę i implant tu się płaci dodatkowo i to naprawdę wielkie pieniądze) . Uparłam się na plombe i mi założyła ja. Ale powiedziała ze jak wypadnie to trzeba będzie robić ta koronkę albo implanta Mojnmaz namówił mnie żebym pojechała do polski do dentysty. Mamy 200 km do naszego mieszkania w Polsce. Poszlam wiec do tej polskiej dentystki i powiedziałam jej ze podobno trzeba robić tak jak mówiła ta Dentystka w Niemczech. Ona zobaczyla i co się okazało ze zaplombwax się da. A pani w Niemczech specjalnie założyła mi jakaś.tymczasowa plombe żeby mi wypadła. Grrryyy.

2017-09-24 09:06

Zaufanie to podstawa.. Moja ciocia kiedyś poszła na usunięcie zęba do takiego lekarza hmm.. najtańszego co to i kolejek nie ma. Źle podał znieczulenie, ciocia zemdlała i tyle było z wizyty... szok.

2017-09-24 07:57

Ja poszlam raz do babki jak się przeprowadzałam do Niemiec. I teraz specjalnie do polski jeżdżę do dentystki bo stwierdzilam ze nie będę więcej ryzykować.

2017-09-23 22:36

Oj ja jestem straszna panikarą i nie pójdę do stomatologa, któremu nie ufam. Więc jak dla mnie zaufanie to podstawa.

2017-09-23 20:03

Najważniejsze to zeby zaufać wtedy łatwiej się idzie bo wie sie ze dentysta miły i krzywdy nie zrobi :)

2017-09-23 18:48

Moje dentystka jest bardzo fajna. Ale w swoich doswiadczeniach nie raz trafialam na strasznych dentystow. Ja poprostu nie lubie chodzic do dentysty. . Na szczescie mam mocne zeby i za czesto go nie odwiedzam.:-).