Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Test obciążenia glukozą, czyli tzw. krzywa cukrowa

Data utworzenia : 2017-07-24 12:04 | Ostatni komentarz 2022-01-10 08:38

Konto usunięte

39453 Odsłony
1640 Komentarze

Nie udało się. Wytrzymałam dziś połowę czasu po wypiciu takiej dawki słodkości i niestety wszystko zwróciłam. Macie jakieś sposoby na przetrzymanie mdłości ? Słyszałam, że dobrze jest wypić tę wodę z cukrem jeszcze z cytryna. Jutro chyba spróbuję ten sposób.

2018-04-20 14:52

Pcheła To może wydrukuj sobie taką ulotkę: http://matkaprawnik.pl/pobierz-bezplatnie-ulotke/ Z nią powinno być łatwiej. BTW tu też jest wzór skargi na odmowę wyznaczenia wizyty u lekarza w ciągu 7 dni oraz tekst Uprawnienia kobiet w ciąży do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej http://matkaprawnik.pl/?s=ulotka

2018-04-20 14:49

Mama_Gratki Tak jak w zwykłych przychodniach mają "odłożone" terminy dla osób np. z gorączką, tak u specjalistów też muszą zabezpieczyć terminy wizyt dla ciężarnych ale też np. w ramach szybkiej terapii onkologicznej. Pewnie są jeszcze inne wyjątkowe sytuacje, ale te znam.

Konto usunięte

2018-04-20 14:46

Mama_gratki - bo tak to często wygląda. Musisz się upominać o swoje. A osobom takim jak np. ja (nieśmiałym i nie umiejącym walczyć) jest ciężko.

Konto usunięte

2018-04-20 14:43

Dla mnie to brzmi jak science-fiction. W rejestracji dziewczyna przede mną prosiła grzecznie o jak najszybszy termin, nie było. Nieśmiało wspomniała ze jest w ciazy, termin znalazł się na już a dziewczynie się oberwało ze nie wspomniała o tym wcześniej

2018-04-20 13:15

Evelin ja w sumie miałam ostatnio podobna sytuację u dentysty jak chcialam sie zapisac to podali mi termin na za miesiac to się spytalam, czy znają ustawę wg której kobietę w ciąży każdy specjalista ma obowiązek przyjąć w ciągu 7 dni i jakoś dało znaleźć się termin na za tydzień

2018-04-20 11:34

evelin myślę że powinnaś wchodzić poza kolejnością bo masz prawo a oni skoro go nie znają to sami są sobie winni. podejrzewam że kobiety pracujące tam chciały mieć spokój i udają zw nie znają tej ustawy dla wygody bo później starsze mile panie czy panowie będą się kłócić ze oni sobie czekają a te sobie wchodzą i ze to nie powinno tak być i ze oni powinni mieć pierwszeństwo.

2018-04-20 08:43

Majupa gratulacje, że wyniki dobre ;) też obawiałam się tego badania a wcale nie było źle ;) i czas szybko zlecial bo okazało się że koleżanka ze szkoły rodzenia przyszła na badanie w tym samym czasie :) w sklepach to chyba jest norma, że ciężarne są dla innych klientów jakby niewidoczne coś już na ten temat wiem :/ marieee to co takiego zrobiła ta pielęgniarka?

2018-04-20 08:42

U mnie w laboratorium kobiety w ciąży nie są przepuszczane... któregoś dnia grzecznie czekałam (nie miałam wtedy zbyt dużego brzuszka i czułam się dobrze) i jak przyszła moja kolej pytam się pielęgniarki czy ciężarne są przyjmowane poza kolejnością. Ona do mnie że nie ale ona jak zobaczy kobietę w zaaeansowanej ciąży to stara się prosić bez kolejki. Zapytałam ją tylko czy zna ustawę Za życiem która obowiązuje od stycznia 2017 ale nie słyszała o niej... powiedziałam jej o uprawnieniach kobiet w ciąży w związku z tą ustawą ale niestety wtedy zamilkła