Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Skracanie szyjki macicy w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-15 22:57 | Ostatni komentarz 2019-08-30 15:03

Maria.Z

98438 Odsłony
874 Komentarze

Ktos mial? moze znacie takie przyapdki? jak sie zakonczyly?

2013-12-30 21:54

Bardzo często szyjka skraca się bez dodatkowych objawów. Może jednak dołączyć się plamienie z dróg rodnych a dokładnie z szyjki macicy, ból podbrzusza ( jak przed miesiączką)

2013-12-30 14:40

U mnie przy pierwszym porodzie, szyjka wcale się nie rozwierała, poród musiał być sztucznie wywoływany. Natomiast przy drugiej ciąży chyba pójdzie już szybciej.

2013-12-30 14:04

Mi szyjka zaczęła się skracać, kiedy pojawiło się pierwsze rozwarcie, a urodziłam tydzień później. Leżałam już wtedy na oddziale, ponieważ dziecku nie spieszyło się na świat.

2013-12-30 13:20

U mnie szyjka zaczęła się skracać w 35 tygodniu (teraz jest 40). Lekarz zalecił oszczędzany tryb, poszłam na L4 i póki co czekam na szczęśliwe rozwiązanie :)

2013-12-30 12:17

Skracanie się szyjki macicy to naturalny element przygotowania ciała kobiety do porodu. Jednak bywa tak, że szyjka macicy zaczyna skracać się i rozwierać zbyt wcześnie, może do tego dojść w drugim trymestrze lub na początku trzeciego trymestru (wtedy szyjka macicy jest bardziej miękka i słabsza pod naporem rosnącego w brzuchu maluszka), wtedy istnieje poważne zagrożenie poronieniem lub porodem przedwczesnym. Zwykle nie pojawiają się dodatkowe symptomy, na przykład skurcze. Kobiety, które mają za sobą poronienia lub przedwczesne porody powinny regularnie badać długość szyjki macicy, by odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne problemy.

2013-12-30 11:20

U mnie objawiało się to w skutek długotrwałego nieustannego stania w jednym miejscu. Latem gdy był sezon ogórkowy 3 h stałam w jednej pozycji i wkładałam ogórki do słoików. I w pewnym momencie poczułam taki ból w macicy jak by mi macica chciała wylecieć, pojechałam do lekarza i okazało się że nagle z 4,4 cm miałam tylko 2 cm co lekarza bardzo zaniepokoiło. Oczywiście więcej nie robiłam takich numerów, czasem się położyłam i odpoczęłam i dzięki temu wszystko wróciło do normy a mały urodził się tylko dlatego bo poród został wywołany już na siłę.

2013-12-30 02:05

Skracanie i rozwieranie szyjki macicy może mieć niekiedy charakter objawowy ( ból podbrzusza, napięcie brzucha, zwiększenie wydzieliny śluziwej, plamienia o brunatnym zabarwieniu) niestety najczęściej mogą przebiegać bezobjawowo.Dlatego tak ważne w czasie ciąży są regularne kontrole ginekologiczne w czasie których lekarz może wychwycić nieprawidłowość i jej zapobiec.Zaleca wówczas ograniczenie wysiłku fizycznego/ bezwzględne leżenie. ograniczenie stresu codziennego. W niektórych przypadkach konieczne może okrazać się założenie szwu okrężnego lub pessara.

2013-12-30 00:17

Czy skracanie się szyjki macicy podczas ciąży, może być w jakikolwiek sposób odczuwalne ? Czy tym dziewczyną którym się to zdarzyło towarzyszyły jakieś dolegliwości ?