Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Skracanie szyjki macicy w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-15 22:57 | Ostatni komentarz 2019-08-30 15:03

Maria.Z

98431 Odsłony
874 Komentarze

Ktos mial? moze znacie takie przyapdki? jak sie zakonczyly?

2014-07-18 11:01

Z tego co wiem to przyczyna skracania sie szyjki macicy moze byc infekcja w obrebie pochwy, niewydolnosc ciesniowo-szyjkowa, wystapienie czynnosci skurczowej i w kazdym z powyzszych przypadkow postepuje sie inaczej. W przypadku infekcji leczy sie zakazenie, w przypadku niewydolnosci ciesniowo-szyjkowej mozna zalozyc szew lub pessarium, w przypadku czynnosci skurczowej przepisuje sie leki które beda ją hamować

2014-07-18 06:11

Dzięki Ewelina.P zawsze dobrze usłyszeć, że może się udać :). Co do odpoczywania, to odpoczywam i nie spodziewałam się, ze można mieć tego dość

2014-07-16 23:13

zabieg operacyjny ? teraz chyba nie robi sie już tego przynajmniej tak mi sie wydaje. chyba że chodzi o założenie pessara ale to bardziej przypomina badanie ginekologiczne niż zabieg operacyjny. Mistele głowa do góry też w 3 miesiącu zaczęła mi się skracać szyjka miała tylko 9mm i dotrwałam do 37 tyg takze spokojnie daż radę dużo leż nic nie podnoś i będzie dobrze:)

2014-07-16 22:12

Szyjka macicy powinna się skracać dopiero w końcowym etapie III trymestru. Wcześniejsze skracanie, które wraz ze zgładzaniem szyjki oraz rozwieraniem jej kanału prowadzi do niewydolności cieśniowo-szyjkowej. Skutkiem tego jest niezdolność do utrzymania ciąży do przewidywanego terminu porodu. Przyczyną może być wcześniejszy uraz bądź zmiany hormonalne - wzrost relaksyny, Kobieta spodziewająca się dziecka, u której zaobserwowano skracanie się szyjki macicy musi oszczędzać się, odpoczywać i leżeć. Należy unikać dłuższych spacerów, noszenia jakichkolwiek przedmiotów, stresu. Trzeba maksymalnie ograniczyć aktywność ruchową, w ostateczności stosuje się zabieg operacyjny

2014-07-16 13:51

Jestem w 8 miesiącu ciąży , u mnie również stwierdzono skracanie się szyjki macicy, mam dużo wypoczywać i nie przemęczać się, by donosić ciążę chociaż do 37 tygodnia. Oby się udało :)

2014-07-15 21:48

Dziś bedac u lekarza dowiedzialam sie mam skrocona szyjke macicy- jestem w 34 tygodniu ciaży. Moj maluszek jest ulozony bardzo nisko bardzo glowka w dol. Jestem w grupie ryzyka przedwczesnego porodu. Lekarz kazal mi sie oszczedzac, najlepiej jak najmniej wysilku fizycznego. Zalecil mi brac 3 razy dziennie nospe forte i scopolan. Mam nadzieje i goraco w to wierze ze przetrzymam choc 2-3 tygodnie;-)

2014-07-12 22:44

Ja mialam przez cala druga ciaze, dwa razy lezalam na patologii ciazy, pozniej w domu musialam sie duzo oszczedzac. Udalo ie i urodzilam 8 dni przed terminem, sliczna i duza corcie;) Najwazniejsze to byc dobrej mysli i przestrzegac zalecen lekarza.

2014-07-11 14:09

Moja znajoma to miała, ale nie czuła w związku z tym żadnych dolegliwości- po prostu wyszło to przy kontrolnym badaniu ok. 24 tygodnia ciąży. Lekarz dał jej leki i kazał leżeć cały czas w łóżku. Przy kolejnej wizycie po ok. 3 tygodniach było już wszystko ok, ale znajoma musiała zrezygnować z pracy żeby więcej odpoczywać i się nie stresować.