Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Pierwsze oznaki ciąży - poznaj je!

Data utworzenia : 2018-04-08 22:12 | Ostatni komentarz 2024-01-25 14:20

Konto usunięte

77146 Odsłony
985 Komentarze

Starasz się o dziecko i od kilku dni czujesz się inaczej niż zwykle? Masz przeczucie, że Wasza rodzina się powiększy? Podpowiadamy, jakie zmiany w organizmie mogą zwiastować wczesną ciążę.

2018-04-11 12:30

evelin u mnie tak samo było z miesiączka zresztą kiedyś znikła ma 2 miesiące i znów się pojawiła a w ciąży na sto procent nie byłam bo było to niemożliwe więc też jak już byłam w ciąży przy początku miałam i na to wytłumaczenie że znów tak sie stało jak kiedyś a jednak się okazało że w ciąży jestem bo mnie tknelo żeby pójść do ginekologa choć nie myślałam o ciąży a raczej ze coś złego się dzieje ze mną że tak jest a tu miła niespodzianka była.

2018-04-11 12:26

Nie miałam żadnych objawów poza zatrzymaniem miesiączki. Po jakimś czasie sporadycznie mdłości ale wieczorne. Wszystko ruszało w starszej ciąży - parcie na mocz, bóle kręgosłupa itp.ale to już w drugim trymestrze.

2018-04-10 17:22

Agata masz rację: jest to krwawienie implantacyjne. Implementacja to bardziej pojęcie z zakresu informatyki wg mojej wiedzy :P Jeżeli chodzi o pierwsze objawy ciąży to nawet zatrzymanie miesiączki nie było dla mnie jakimś pewnym objawem, gdyż miałam długie cykle i często nieregularne, więc spóźniająca się miesiączka jakoś mnie nie dziwiła. Ale szczerze mówiąc chyba podświadomie czułam, że mogę być w ciąży. :) Testy wychodziły ujemne, ale mimo wszystko wybrałam się do ginekologa. Ginekolog uznał, że jest duża szansa, że jestem w ciąży (uznał tak na podstawie rozpulchnienia macicy i badania USG na którym była maleńka kropeczka, która go zaciekawiła). Dostałam skierowanie na betę HCG i ... wszystko stało się jasne :) Jak wracam do tych chwil myślami aż łezka mi się w oku kręci. :) Z późniejszych objawów przyszły mdłości, nudności (nie tylko rano, ale i przez cały dzień), bóle głowy, tkliwe i obrzmiałe piersi, wielka senność i zmęczenie, ogromna nadwrażliwość na zapachy, brak apetytu... Nic chyba mnie nie ominęło :P

Konto usunięte

2018-04-10 13:01

Agnieszko, dobrze w takim razie, że nie musisz zażywać żadnych tabletek na czczo, po których musisz zwlekać z jedzeniem. Agata, na prawie wszystkie objawy znajdzie się zwykle jakieś sensowne wytłumaczenie :)

2018-04-10 11:22

Krwawienie podczas zagnieżdżania się zarodka z tego co mi wiadomo nazywa się implantacyjnym a nie "implementacyjnym", tak jak, to autor napisał. Chyba, że mam złe źródła. Miałam wszystkie objawy wymienione artykule. Poranne mdłości jeszcze przed spodziewanym okresem. Przeczucie też było, jednak oficjalnie tłumaczyłam wszystko właśnie tym zmęczeniem, praca dawała mi w kość wtedy. Można nie zauważyć jeśli jest się w ciągłym biegu. Brak miesiączki i test jednak rozwiały wątpliwości :-)

2018-04-10 10:31

Mama_Gratki jeśli rano zjadłam jako pierwsze same banany to katastrofa, jeśli zjadłam chleb z obkładem jakimś było ok chyba, że za długo zwlekałam z jedzeniem to też była katastrofa... staram się na noc szykować jakieś jedzenie, żeby mieć od razu pod ręką jak się obudzę

Konto usunięte

2018-04-10 09:43

Agnieszko, mnie rano też ratowały banany, ale również chleb z dżemem. Na obiad to tylko rosół i barszcz :) Żałuję, że od początku ciąży nie stosowałam kremu na biust, myślę, że przyniósłby ulgę. W następnej ciąży będę wiedziałą jak szybko zareagować.

2018-04-09 13:10

U mnie pierwszym objawem był ból piersi bardzo silny ale zbliżała się miesiączka więc nie zdziwiło mnie to za bardzo, później rozdrażnienie i wymioty, ale byłam akurat zagranicą i próbowałam lokalnych alkoholi i bardziej zwalałam winę na to, chociaż po odstawieniu alkoholu wymioty nie ustały, ale to jeszcze można było zrzucić na zagraniczne jedzenie no i nie dostałam miesiączki w określonym terminie a miałam regularne cykle, ale podróż, stres, pierwszy lot samolotem w życiu mogło spowodować jakieś zmiany w organizmie i nie do końca jeszcze brałam pod uwagę, że to ciąża w przeciwieństwie do mojego męża. Po powrocie do Polski zrobiłam test wynik pozytywny po kilku dniach powtórzyłam wynik ten sam i zapisałam się do ginekologa jakoś ok 8-9 tydzień, jednak musiałam przyspieszyć pierwszą wizytę bo zaczęłam plamić okazało się, że krwiak na szczęście po czasie się wchłonął... Te banany rano przed wstaniem próbowałam, jadłam bo lubię, ale chyba ani razu mi się nie zdarzyło abym ich nie zwróciła, mój organizm domagał się czegoś konkretniejszego