Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51680 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2015-03-01 09:58

ja płci dowiedzialam sie bardzo pozno poniewaz moje dzieciatko co prawdo nie podkurczyo nózek jak u Ciebie anetkaaanetka ale za to mialo pepowine miedzy nozkami i nic nie bylo widac...poczatkowo moj lekarz powiedzial, ze racze dziewczynka ale nie ma pewnosci bo ta pepowina przykrywa...a ostatecznie (dosc pozno bo ok.6 m-ca) ujawnil sie SYNUŚ ...dla mnie bylo to zupelnie obojetne, najwazniejsze by dziecko bylo zdrowe...a tym bardziej, ze to pierwsze dziecko wiec bez roznicy jaka płeć...ale mąż byl wniebowziety, ze chlopak (zachowane nazwisko i te sprawy)..:D

2015-03-01 07:58

Joasiu haha widzisz nawet kot się z Tobą zgodził he :) Tak pewnie by było jak też synka bym nie ubrała w kolor różowy bo w szkole zaraz pewnie by się z niego śmiali i wytykali palcami jak piszesz ;) Iza za bardzo nie widać tego zdjęcia ale róż rzuca się z oczy he ;) Ale dawniej właśnie upiec ubierało chłopczyków w różowy kolor :) To u nas w rodzinie jest taki chłopczyk który ma 5 lat i jak pokazuje mu coś różowego to wyrzuca ta rzecz i mówi że on tego nie chce bo to" babski" kolor haha :-D

2015-02-27 17:58

Tsk opowiadacie az przypomnial mi sie obrazek mojego brata kiedy mial jakies 3 laka i biegal zima po podworku w takim wsciekle rozowym futerku :-D chcialam wam pokazac ale nie mam tego zdjecia. Mam tylko rozowa kurteczke ale prawie nic nie widsc ...

2015-02-27 17:46

hehe:) donnavito tez się spotkałam z takimi przekonaniami , całkiem trafione one są. Ja bym chłopca nie ubrała w różowe ciuchy :D ;P Chyba by mnie mąż, wydziedziczył :P Fakt niby tożsamość dziecka rodzi się dopiero około 8 miesiąca życia. Ale mimo to.. Bym tego nie robiła. A nawet powiem, że bym syna w wszystko co niebieskie tez bym nie ubierała. Po prostu kolorowo :) Myślę, że dziecko ubrane na różowo tzn chłopiec, byłby wytykany palcami w przedszkolu, a po co mu to robić.. :P jeszcze pomyśli, że mama chce żeby synek dziewczynką się stał, a przecież taki maluch jeszcze abstrakcyjnie nie potrafi myśleć :) Az mi kot się chlipnął inki z kubka, chyba na zgodę ze mną :D : \/ Niunia nie ma co, kurtka czy nie kurtka, sweterek czy nie sweterek, wściekły róż to to na pewno jest ! :):) Niezła pamiątka:))

2015-02-27 17:39

Wiadomo że fajnie mieć parke,mam synka d drugie bym chciała dziewczynkę ale wiadomo jak będzie drugi chłopczyk to też będę się cieszyć :-) Jakbym założyła synkowi coś różowego to mąż by mnie chyba zatłukł i z domu wyrzucił ;) he

2015-02-27 17:20

Ja jak raz ubrałam synka w różową bluzę, to myślałam, że mnie mąż z domu wyrzuci :)

2015-02-26 22:14

Co do koloru, spotkałam się z takim tłumaczeniem, ze niebieski dla dziewczynki bo to kolor Matki boskiej, a róz dla chłopca, bo Jezus miał szaty w odcieniach różu, czerwieni...Chłopcy zresztą ślicznie wygladają w różu.

2015-02-26 16:09

Anetka to jeszcze nie znasz plci? Lepiej sie nie nastawiac z ubrankami w jakis kolor, bo gdybym ja kierowala sie przeczuciem i tym co mowi rodzina i znajomi to byl ubierala corcie w ubranka dla chlopaka :-) Ja tez chcialabym miec parke... ale kto wie co bedzie dalej... A my imie wybralismy dopiero pod koniec 8 miesiaca :-)