Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51730 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2015-06-09 13:48

Pewnie cała wyprawka była na różowo .....

2015-06-09 13:47

Najważniejsze jest, żeby dziecko było zdrowe. Jedna z moich koleżanek miała mieć dziewczynkę, nawet tak mówił jej lekarz, a urodził się chłopczyk. Kobieta, aż się załamała, bo była nastawiona na córkę.

2015-06-09 07:29

Mi się marzyła dziewczynka mojemu mężowi synek. Wyszło na jego ;) ale nie byłam z tego powodu jakas zawiedziona czy zalamana bo dla mnie nie miało to jakiegoś znaczenia większego bo to nasze pierwsze dziecko;) może jakbym juz miała trzech synów to bardzo bardzo bym chciała córkę za kolejnym razem ale jakby wyszedł synek to cóż ja na to bym poradzila;) grunt ze cale i zdrowe dziecko będzie reszta juz nie jest tak wazna ;) tak mi się bynajmniej wydaje...

2015-06-08 22:58

Dla mnie nie ma to znaczenia. Mój mąż marzył o tym aby był synek i udało się. Ponadto lekarz mógł określić trafnie płeć już w 12 tyg. ciąży. Niesamowite.

2015-06-04 16:13

płeć nie ma znaczenia, ja zawsze marzyłam o dziewczynce, jak juuż zaszlam w ciąże nie miało to znaczenia :) czułam też od początku ze będzie chlopiec ;) i teraz bardzo się cieszę że będzie synek :) jaak byłaby dziewczyneczka też bym się bardzo cieszyła :) ważne zeby dzieciątko zdrowe bylo

2015-06-04 15:43

Ja bym się cieszyła nie zależnie od płci :) czułam ze Bedzie dziewczynka ale jakby był chłopiec to też fajnie po wszystkie ciuszki miał by po bracie mimo tego że nie kupowałam typowo chlopiecych więcej mam w neutralych kolorach pasujących dla obu płci.

2015-06-04 11:58

Dla mnie też najważniejsze jest to że synek urodził się zdrowy i od pierwszych tygodni mogliśmy spędzać czas w domu, bo jak nieraz popatrzy się na matki, które miesiącami siedzą ze swoimi dziećmi w szpitali to serce się kroi. Ale powiem wam, ze ja już bym wolała nie wiedzieć do końca czy będzie chłopczyk czy dziewczynka niż przeżyć taki szok, bo na początku pewnie ciężko by mi było się z tym pogodzić.

2015-06-04 11:50

Od początku ciąży czułam a raczej przeczuwałam że będzie to chłopiec. W 12 tygodniu ciąży lekarz również powiedział że będzie chłopiec. Mimo, że w porównaniu do całej reszty płeć dziecka jest najmniej istotnym elementem to pozwala nam bardziej identyfikować dziecko jako konkretną istotę. Szczególnie gdy nie czujemy jeszcze ruchów dziecka. W momencie gdy na USG w 20 tygodniu okazało się że jednak będzie to dziewczynka przeżyłam szok. Połowę ciąży zwracałam się do mojego dziecka Hubert :) a po USG musiałam wszystko przestawić sobie w głowie. Niebawem idę na USG w 30 tygodniu ciąży. Mam nadzieję że oprócz informacji że wszystko jest w porządku nie usłyszę że jednak ma być chłopiec. Ogólnie rzecz biorąc w moim mniemaniu mężczyzną w życiu jest lepiej i łatwiej, dlatego chciałam mieć chłopca by i jemu było łatwiej. Gdy okazało się że będę miała dziewczynkę moja babcia powiedziała że to jest dar. Bo zupełnie inne relacje łączą matkę i córkę i inne matkę i syna. Bardzo to mi pomogło i cieszę się niezmiernie że będę miała córkę. A to jak będzie się jej wiodło w życiu zależy od tego jak ją wychowam i jakim człowiekiem będzie. Dodam tylko że dobrze że nie ma więcej płci niż dwie.