Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

CIAŁO PO CIĄŻY

Data utworzenia : 2015-07-25 01:57 | Ostatni komentarz 2022-08-24 21:56

Iza.Ambrozy

15636 Odsłony
1196 Komentarze

Dziewczyny, w jaki sposób dbacie o ciało po porodzie?

2015-07-26 02:38

Artan, od strony pielęgnacyjnej.Chciałabym wiedzieć, jakich używacie kosmetyków do pielęgnacji biustu, brzucha, nóg. W pierwszych miesiącach po porodzie używałam serii ZIAJA na rozstępy i ujędrnianie ( choć rozstępów nie mam na brzuchu, bo w czasie ciąży używałam wyłącznie oliwki w żelu na całe ciało ) i do pielęgnacji biustu.Ale od 3 miesięcy nie używam nic i chciałabym spróbować czegoś nowego.Jedyny mankament to rozstępy na piersiach ze względu na ich większy rozmiar, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, widać je po naciągnięciu skóry. Znacie jakieś preparaty, balsamy na biust? Beti, peelingi gruboziarniste-jestem za. A co sądzicie o prostym peelingu z kawy mielonej z dodatkiem mleka lub jogurtu naturalnego? ( by uzyskać papkę)

2015-07-25 21:22

Jeżeli ktoś boryka się z cellulitem to polecam peelungi gruboziarniste. A niestety rozstępy i cellulit to dwa najczęstsze problemy kobiet w ciąży i po porodzie

2015-07-25 11:56

ja nie mam rozstępów ale i tak robie po ciąży masaże piłką jezykiem do rehabilitacji oraz smaruje kremem ujędrniającym

2015-07-25 11:48

Iza ale chodzi Ci o kondycję fizyczną czy tak od strony pielęgnacyjnej? Bo jeżeli chodzi o mnie to w zasadzie w kwestii pielęgnacyjnej tak jak w ciąży balsam nawilżający dwa razy dziennie, krem na rozstępy na okolicę brzucha i bioder do 3 miesięcy po porodzie, żeby mi jakaś niespodzianka nie wyskoczyła, krem do ujędrniania biustu (obie rzeczy z Palmersa). Jeżeli chodzi o włosy, to bez specjalnych zabiegów, bo i tak od 3 do 6 miesiąca wychodziły garściami ( teraz już przestały), szampon i odżywki. Oczywiście cały czas brałam i biorę witaminy dla kobiet karmiących piersią. Trądzik mi nie dokuczał. A cellulit to mój wierny towarzysz życiowej drogi i w walce z nim już dawno się poddałam. Natomiast w kwestii wagii, po ciąży ważę 15 kg mniej niż przed nią, więc tu jestem bardzo zadowolona i poza pilnowaniem tego nic robić nie muszę, no i mi się nie chce :-). O kondycję fizyczną dbam spacerując 2-3 godz. dziennie z wózkiem. Tyle.