Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Bóle miednicy i kręgosłupa.

Data utworzenia : 2017-09-03 18:27 | Ostatni komentarz 2017-12-14 10:23

Olga-1991

2695 Odsłony
55 Komentarze

Hej! Jestem na początku 5 miesiąca ciąży. Mój brzuch nie jest jeszcze gigantyczny i niewiadomo jak ciężki a już teraz doskwieraja mi bóle miednicy i dolnej części kregoslupa, bóle promieniuje nawet na pośladki.. Najbardziej odczuwalne są wieczorami gdy kładę się spać i oczywiście zachciewa mi się "pipi" więc muszę wstać i wtedy właśnie pojawia się problem. Ból ten odczuwam również przy przewracaniu się z boku na bok. Czy któraś z Was miała lub ma podobne problemy? Jeśli tak to jak sobie z nimi radzicie/radziłyscie? Pozdrawiam.

2017-09-05 16:17

U mnie 7 miesiąc i mam to samo ... bol pleców aż ciągnie na pośladki. .. na początku nie wiedziałam co robić ale masaże partnera bardzo mi pomogły :) ale pociesze Cie te bóle powoli ustają :)

2017-09-05 16:13

Olga u mnie na tym etapie ciąży również pojawił się podobny ból, promieniujący do pośladków. Pocieszę Cię tym, że po kilku tygodniach wszystko się uspokoiło. Ból ten pojawia się w wyniku rosnącej macicy, która zaczyna uciskać nerw kulszowy i stąd to promieniowanie.

2017-09-05 15:54

Z całego serca Wam życzę ulgi. W sumie u mnie chyba trochę wpływu miało L4 w pracy - cały czas tryb siedzący, a po pracy brak sił już nawet na spacery... No i też tak jak mówię, skupienie przy wszystkich czynnościach na swoich plecach; jak mi zwróciła uwagę znajoma fizjoterapeutka - już nawet wstając z łóżka rano możemy sobie pomóc albo zaszkodzić. Nie zwracałam uwagi na to że wstaję z pozycji leżącej na plecach, zamiast wstawać od boku i wesprzeć się ręką. Drobiazgi a mają wpływ na nasze biedne plecki.

2017-09-05 14:52

A. Spodniewska witaj w klubie :) Joanna. J ja też staram się brać długie kąpiele, często spaceruje i często chociaż na te 15 min ale staram się położyć i odciążyć kręgosłup. Ale niestety bez zmian.. Mam nadzieję że to później chociaż trochę przejdzie tak jak u Ciebie bo też mam obawy co do przyszłości (jak ja wytrwam do końca)

2017-09-05 14:41

Ja również przechodziłam dość intensywne bóle pleców na tamtym etapie ciąży - zastanawiałam się wręcz jak dotrwam do końca jeśli już przechodzę przez takie boleści. Pomogły masaże, kąpiele, no i przede wszystkim skupienie na tym co robię, żeby jak najmniej obciążać plecy, szukanie odpowiedniej najwygodniejszej pozycji dla siebie i swoich pleców :) Na szczęście w tej chwili, w 7. miesiącu jest dużo lepiej wbrew moim wcześniejszym obawom. Oczywiście nadal pilnuję się, żeby nie obciążać pleców zbyt mocno i na co dzień to wystarcza. Chociaż jeśli zdarzają się dni, że jestem zmuszona spędzić więcej czasu np. w samochodzie, wtedy muszę ponownie ratować się kąpielami, czy też odpocząć trochę dłużej w wygodnej pozycji.

2017-09-05 13:36

Ja również jestem w 5 miesięcu...mam dokładnie takie same problemy i kręgosłup, miednica masakra..

2017-09-03 18:33

http://lovi.pl/pl/pregnancy-and-childbirth/579 http://lovi.pl/pl/forum/1/3936