Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Bóle miednicy i kręgosłupa.

Data utworzenia : 2017-09-03 18:27 | Ostatni komentarz 2017-12-14 10:23

Olga-1991

2694 Odsłony
55 Komentarze

Hej! Jestem na początku 5 miesiąca ciąży. Mój brzuch nie jest jeszcze gigantyczny i niewiadomo jak ciężki a już teraz doskwieraja mi bóle miednicy i dolnej części kregoslupa, bóle promieniuje nawet na pośladki.. Najbardziej odczuwalne są wieczorami gdy kładę się spać i oczywiście zachciewa mi się "pipi" więc muszę wstać i wtedy właśnie pojawia się problem. Ból ten odczuwam również przy przewracaniu się z boku na bok. Czy któraś z Was miała lub ma podobne problemy? Jeśli tak to jak sobie z nimi radzicie/radziłyscie? Pozdrawiam.

2017-12-14 10:23

Ja też odczuwałam bóle, ale okazało się że to rwa kulszowa. która promieniowała mi na pośladki i udo. Są też dostępne specjalne masaże kręgosłupa dla kobiet w ciąży, które naprawdę pomagają przetrwać bóle.

2017-12-14 09:12

Akone to prawda a trzecia ciąża to też już spore obciążenie dla organizmu. u większości moich znajomych właśnie kolejne ciąże to były większe problemy z kręgosłupem, zwłaszcza gdy ciąże były w krótkim odstępie czasu kiedy jeszcze kręgosłup nie odpoczął po noszeniu maluszka.

Konto usunięte

2017-12-08 05:36

Ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych problemów z kręgosłupem natomiast w trzeciej od samego początku do prawie ósmego miesiąca ból był naprawdę dość mocny. Moja pani ginekolog mówiła że każda ciąża jest inna i najważniejsze że z dzieckiem wszystko jest ok

2017-12-05 10:01

Za dwa miesiące poród, a kręgosłup mocno daje się we znaki. W drugiej ciąży nawet bardziej, bo i obowiązków więcej, a czasu dla siebie mniej na odpoczynek. Polecam masaże wodą i oczywiście przez męża. A jak ktoś lubi i ma możliwość to udać się na masaż do profesjonalisty, pomoc nieoceniona, zwłaszcza pod koniec ciąży. No cóż trzeba przez to przejść po prostu, ból też nie jest aż taki, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie, choć wiem, że niektórym kobietom bardzo dokucza.

2017-12-02 20:24

Ja w 5 miesiącu również miałam takie bóle. Położną i lekarza prowadzącego się spytałam czy to normalne, powiedzieli, że tak, na tym etapie ciąży mogą występować takie dolegliwości, wszystko się rozciąga. Teraz jestem w 7 miesiącu i już od jakiegoś czasu bóle ustały, nawet szczerze mówiąc nie wiem kiedy. Z czasem przestałam zwracać na nie uwagę, trzeba po prostu przez to przejść (tak to sobie tłumaczyłam). Takiego sposobu łagodzenia bólu jak kąpiel nie sprawdzałam, gdyż mam w domu prysznic, ale na słuchawce prysznicowej mam opcję masażu i to czasem przynosiło ulgę. Tak więc myślę, że masaż też może być pomocny, i mąż będzie się czuł jak bohater. ;)

2017-12-01 17:15

Osobisci w pierwszej ciąży chodziłam do zaufanego kręgarza. Oczywiscie cały masaż leżałam na boku (dlatego tez musi byc zaufana ponieważ nie ma sie na sobie stanika)Naprawde pomagało warto oddac się w ręce kogoś kto się zna na rzeczy osoby trzecie chcąc pomóc mogą zrobić więcej szkody niż dobrego. Poza tym polecam leżenie z uniesioną wyżej modnicą np. z poduszka

2017-11-27 21:18

Olga ja rowniez tak mialam w ciazy i tez ok. 5mc i dziwilo mnie to, ze brzuch nie jest taki duzy a juz mnie bolaly biodra i kregoslup a jeszcze zwalalam na mija chorobe osteoporoze u balam.sie ze mi sie pogarsza ale powiedzialam.o tym.ginekologowi i powiedział mi ze to normalne , bo takie rzeczy sie dzieja bo cialo kobiety sie zmienia niz od dnia zaplodnienia i wszystko przygotowywuje sie coraz bardziej do porodu...takze musisz to przejsc ja jak mylam.wlosy to czasem.tak mnie bolal kregoslup ze myslalam ze zwariuje, poprostu bardziej odpoczywalam i czasem sobie polezalam.

2017-11-27 17:15

Też miałam i mam nadal takie bóle od czasu do czasu ( początek 6 miesiąca). Lekarz twierdzi, że to normalne. Miednica się luzuje, przygotowuje do porodu. A kręgosłup jeszcze nie dźwigał tyle nigdy, zawsze byłam szczupła a teraz przytyłam już minimum 8 kg i waga szybko rośnie. Czasami po większym wysiłku, np. sprzątaniu, jak usiądę dłuższą chwilę, to potem nie mogę wstać. Ból mija jednak po dłuższej chwili. Mam nadzieję, że się nie pogorszy.